Kan dus nog een glibberig einde van de week worden!
quote:Mag van mij wel weg blijfen dan
Op maandag 19 januari 2004 12:50 schreef Againzender het volgende:
Morgenmiddag gaat de temperatuur dalen waarna het 's nachts (licht) gaat vriezen.
Woensdag en donderdag zitten we dan met maxima net boven nul en 's nachts vorst. Daarna gaat het helaas weer zachter worden, met waarschijnlijk ijzel en/of sneeuw op donderdag of vrijdag.Kan dus nog een glibberig einde van de week worden!
quote:plaatsen met sneeuw met soms 10 cm of meer
Wegen starker Sturmböen und Schneeverwehungen sind die Gebäude auf dem Brocken im Harz sicherheitshalber evakuiert worden. Rund ein Dutzend Menschen mussten das Brocken-Hotel, ein Museum und die Gaststätte verlassen. Sie wurden mit Kleinbussen, die hinter einer Schneefräse herfuhren, in Sicherheit gebracht. Auf dem mit 1.142 Metern höchsten Berg Norddeutschlands harrt nur noch ein Mitarbeiter des Deutschen Wetterdienstes aus. Die Schneeverwehungen auf dem Harzgipfel seien teilweise sieben Meter hoch. Es sei das erste Mal seit 14 Jahren, dass der Brocken wegen Wetter-Kapriolen geräumt werden musste.Kräftige Schneefälle übequeren derzeit Deutschland. Während es am Morgen bereits im Norden Deutschlands kräftig schneite, erreichen die dichten Wolken am Abend auch den Alpenrand. Selbst im Flachland Westdeutschlands bildete sich eine zentimeterdicke Schneedecke und auf den Straßen ging streckenweise nichts mehr. In der Eifel und den Mittelgebirgen gab es Schneeverwehungen. Bei leicht ins Plus steigenden Temperaturen taut der Schnee in Lagen unterhalb von 300 Metern nun wieder. Abends und nachts muss auch im Süden und Südosten mit Verkehrsbehinderungen gerechnet werden. In den Alpen gibt es viel Neuschnee - ohne Schneeketten ist hier kein Vorankommen möglich. Bitte fahren Sie Vorsichtig! Aktuelle Warnungen und Verkehrshinweise unter www.wetterwarnungen.de
quote:jaloers duidelijk
Op maandag 19 januari 2004 23:20 schreef Oom_Agent het volgende:
Op sommige plaatsen in Duitsland ligt de sneeuw tot 7 meter hoog. Dit vanwege de driftsneeuw aldaar.
[..]plaatsen met sneeuw met soms 10 cm of meer
[afbeelding]
quote:* hellmondunited kwijlt weg
Op dinsdag 20 januari 2004 02:08 schreef MissHobje het volgende:
[afbeelding]woei
ik wil ook!!!!!!!!
quote:Gelukkig licht er een flinke rug van hoge druk vanaf de Azoren naar IJsland en Groenland. De depressie opbouw op de oceaan wordt dus tegengehouden. Er komt een noordelijke stroming op gang vanaf de Noordpool. Gevolg zal zijn dat we sneeuw krijgen vanaf maandag.
Op dinsdag 20 januari 2004 19:43 schreef -Carioca- het volgende:
Er is al wel hogedrukopbouw boven de Baltische staten te zien, maar dat trekt later weer over Finland naar Noord-Rusland weg
De EPS-Pluim daalt dan ook behoorlijk vanaf zaterdag, de spreiding is behoorlijk klein..
[Dit bericht is gewijzigd door Steijn op 20-01-2004 20:10]
quote:Hehe, ik had de kaart van de 132 uur prognose nog niet gezien. Dat laat flink wat hogedruk zien op de Atlantische oceaan voor de zondag.
Op dinsdag 20 januari 2004 20:07 schreef Steijn het volgende:[..]
Gelukkig licht er een flinke rug van hoge druk vanaf de Azoren naar IJsland en Groenland. De depressie opbouw op de oceaan wordt dus tegengehouden. Er komt een noordelijke stroming op gang vanaf de Noordpool. Gevolg zal zijn dat we sneeuw krijgen vanaf maandag.
en dan gigantisch op je bek gaan door een scheur Ik ben voor de KOU!
Overgang naar koud weer met 's nachts lichte, plaatselijk matige vorst en middagtemperatuur iets boven nul. Mogelijk een winterse bui.
Bron: www.knmi.nl
quote:Het is maar wat je leuk vind.
Op dinsdag 20 januari 2004 22:43 schreef drelletje het volgende:
en dan gigantisch op je bek gaan door een scheur![]()
quote:Voordeel is ook vaak dat de zon schijnt. Dat is veel fijner dan al stomme sneeuw. Het bederft alleen maar het ijs en het is na een week toch weer grotendeels verdwenen. Helaas lijkt het niet die kant op te gaan. Het gaat maar matig vriezen en er gaat sneeuw vallen, weg ijspret.
Op woensdag 21 januari 2004 00:05 schreef MissHobje het volgende:
woei,........... kou is zwaar okay
zolang het maar niet regent.. vind ik het best
he, je hebt eindelijk die kerstmuts van dat hondje afgehaald.
wil hem wel even terugzetten hoor
quote:is het ook!
Op woensdag 21 januari 2004 01:52 schreef MissHobje het volgende:
woei............. maare sneeuw is te gek gaaf juist vind ik![]()
wil hem wel even terugzetten hoor
![]()
maar dit mooie weer ook
quote:jongen, als het toch maandag gaat sneeuwen en daarna niet meer heeft het toch helemaal geen invloed op het ijs. Maandag ligt er toch nog geen ijs, misschien vanaf volgende week woensdag/donderdag
Op dinsdag 20 januari 2004 19:02 schreef Steijn het volgende:
We hebben nu 2 dagen vrij koud weer. Daarna wordt het weer wat warmer en dan gaan we echt de winter in. Het is vrij waarschijnlijk dat het vanaf maandag begint te sneeuwen (zgn polar low's). Persoonlijk hoop ik toch op meer hogedrukopbouw boven Scandinavie, dat betekent dan geen sneeuw maar wel zeer veel kou in Nederland. En dat komt de ijskwaliteit ten goede.
quote:Ik herinner me dat er vorig jaar sneeuw was gevallen. Het water was al ver genoeg afgekoeld om de sneeuw langzaam te laten smelten. De vorst kwam helaas eerder dan dat de sneeuw gesmolten was. Gevolg de sneeuwdrab in water bevroor, dat schaatst echt enorm bagger.
Op woensdag 21 januari 2004 14:08 schreef Blik het volgende:
jongen, als het toch maandag gaat sneeuwen en daarna niet meer heeft het toch helemaal geen invloed op het ijs. Maandag ligt er toch nog geen ijs, misschien vanaf volgende week woensdag/donderdag
Dit vooral omdat men een depressie verwacht die via Frankrijk naar Italie en de Balkan trekt. Dit brengt ons een vooral N tot O stroming met koude lucht. De buienfabriek (de Noord- en Oostzee) zorgt voor de sneeuw.
quote:Yeah!
Op donderdag 22 januari 2004 23:45 schreef Oom_Agent het volgende:
De weercomputers voorspellen voor volgende week, max temperaturen veelal onder het vriespunt. Veel neerslag, en met die temperaturen (veel) sneeuw. Het zou wel eens flink kunnen gaan winteren.Dit vooral omdat men een depressie verwacht die via Frankrijk naar Italie en de Balkan trekt. Dit brengt ons een vooral N tot O stroming met koude lucht. De buienfabriek (de Noord- en Oostzee) zorgt voor de sneeuw.
maar in ieder geval dinsdag mogelijk een pak sneeuw (zegt Erwin Kroll)
quote:Ik heb vanmorgen de laatste modellen gezien en er gaan steeds meer modelvarianten richting het doorzetten van kwakkelweer. Overdag een graad of 2, 's nachts 2 tot 3 graden vorst.
Op maandag 26 januari 2004 02:26 schreef MissHobje het volgende:
En dna vanaf vrijdag gaat de temperatuur weer omhoog..
Althans dat zeggen ze dan weer zo grappig
quote:Ik zou eerder voor natte sneeuw gaan. Op geen enkele plek in het land vriest het als de sneeuw valt. Als alle sneeuw zou blijven liggen zou het zuiden van Noord-Brabant meer dan 20 cm moeten krijgen, maar alles blijft lang niet liggen dus dat is helaas uitgesloten.
Op maandag 26 januari 2004 00:24 schreef leviathanfd het volgende:
De sneeuw komt idd!!!
Hoeveel is nog de vraag. Maar het wordt koud!
5cm? 10 cm? Of meer!
Ben benieuwd of het heuveleffect met de NW win hier mee gaat spelen. Dan krijg je nl een aaneengepakt gebied van sneeuwbuien... oftewel... langdurige sneeuwval bij temperaturen rond 0.
Maastricht wacht
Misschien dat het op de Vaalserbrg wel blijft liggen, maar dat is dan ook de enige plek in Nederland. De noordwestenwind is helaas net te sterk. We grijpen er weer net naast, bijna heel belgie heeft vorst en heel duitsland ook, de vorstgrens loopt vrijwel precies over onze landsgrenzen.
Morgenochtend trekt de zone met sneeuwbuien over het land. Landinwaarts kan dat enkele centimeters sneeuw opleveren. Vanuit het noordwesten klaart het daarna tijdelijk op en bij een matige, aan zee krachtige westenwind loopt het kwik op naar een graad of 3. Morgenmiddag trekken opnieuw sneeuwbuien het land op. In de middag en avond worden de buien steeds feller. Tot middernacht valt er 2 tot 6 centimeter sneeuw, het meeste ten noorden van de grote rivieren.
Donderdag begint de dag in nagenoeg het hele land met een wit besneeuwd landschap. Ook donderdag overdag moet u rekening houden met sneeuwbuien. Bovendien waait het matig tot krachtig uit het westen tot noordwesten. Het wordt een slechts 1 graad boven nul. Opnieuw kan er een centimeter of 10 aan sneeuw vallen, maar de verschillen over het land zijn waarschijnlijk groot.
Reken maar dat dat forse sneeuwbuien oplevert. Een verschil van meer dan 50 graden met de Noordzee, dat zorgt voor vuurwerk.
Overigens is het voor het verkeer minder fijn morgen laat het KNMI zeer waarschijnlijk een weeralarm uitgaan in verband met sneeuwjachten. Ook treinen hebben hier last van.
quote:ze verwachten hier 10 cm
Op dinsdag 27 januari 2004 16:44 schreef Steijn het volgende:
Morgen en donderdag is het op 5 km boven onze hoofden -45 (misschien is een record mogelijk).Reken maar dat dat forse sneeuwbuien oplevert. Een verschil van meer dan 50 graden met de Noordzee, dat zorgt voor vuurwerk.
Overigens is het voor het verkeer minder fijn morgen laat het KNMI zeer waarschijnlijk een weeralarm uitgaan in verband met sneeuwjachten. Ook treinen hebben hier last van.
quote:Hoeveel graden verschilt dit van normaal?
Morgen en donderdag is het op 5 km boven onze hoofden -45
quote:Ik dacht zo'n 30 graden.
Op dinsdag 27 januari 2004 17:06 schreef B03S het volgende:[..]
Hoeveel graden verschilt dit van normaal?
quote:Je kunt het best zitten in het midden van het land op de Utrechtse Heuvelrug, de Veluwe en in de achterhoek/twente. Daar komt de meeste sneeuw en is de invloed van de zee het kleinst.
Op dinsdag 27 januari 2004 17:00 schreef ID-Tweak het volgende:[..]
ze verwachten hier 10 cm
in Limburg dan
In Limburg is het nog wat kouder maar daar wordt wat minder sneeuw verwacht.
quote:okee ff een irritant vraagje meschien... Ik zit in de bilt dat is bij de utrechtse heuvelrug maar niet er echt op dacht ik. Hoe veel last ga ik dan hebben van de zee? veel meer omdat ik dicht bij de ut. heuvelrug zit of juist veel minder daarom?
Op dinsdag 27 januari 2004 18:33 schreef Steijn het volgende:[..]
Je kunt het best zitten in het midden van het land op de Utrechtse Heuvelrug, de Veluwe en in de achterhoek/twente. Daar komt de meeste sneeuw en is de invloed van de zee het kleinst.
In Limburg is het nog wat kouder maar daar wordt wat minder sneeuw verwacht.
Uitgegeven: 27 januari 2004 16:06
DRIEBERGEN - Sneeuwval en gladheid veroorzaken vanaf woensdagochtend problemen op de wegen. Volgens het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD) moeten weggebruikers rekening houden met een langere reistijd in de spits.
Een combinatie van sneeuw en regen zal woensdagochtend vanuit het noordwesten het land binnenkomen. Vooral de noordelijke provincies zullen hier in de ochtendspits hinder van ondervinden. In de avondspits zal heel Nederland last hebben van de sneeuw. Ook voor donderdag en vrijdag verwacht het KLPD dat het verkeer hinder ondervindt van sneeuw en ijzel.
KLPD
De Verkeerspolitie van het KLPD verdubbelt de inzet van surveillance-eenheden tot ongeveer veertig om verkeershinder door ongevallen of andere incidenten zo snel mogelijk op te lossen. De bezetting van de meldkamer wordt eveneens verhoogd. Rijkswaterstaat zal in de komende dagen, waar nodig, preventief de wegen bestrooien met zout. Hiermee wordt voorkomen dat het glad wordt.
bron: KLPD
quote:
WinteronweerIn de koude periode van het jaar, in het bijzonder de maanden oktober tot en met maart, onweert het gemiddeld minder vaak en op kleinere schaal dan in de zomer. In de herfst is de onweersactiviteit in de kustprovincies groter dan in het binnenland. De meeste najaarsbuien ontstaan wanneer koude poollucht over het dan nog relatief warme zeewater wordt aangevoerd. Landinwaarts nemen deze buien boven het koudere aardoppervlak sterk in intensiteit af.
Vooral wanneer het zeewater nog erg warm is en herhaaldelijk koude poollucht naar ons land wordt gevoerd kan het vaak tot onweer komen. Normaal (gemiddeld over het tijdvak 1961-1990) onweert het langs onze kust zowel in oktober als in november op 2 of 3 dagen, maar in sommige jaren kan het aantal onweersdagen daar in die maanden drie keer zo groot zijn. In het binnenland onweert het gemiddeld in oktober en november op ongeveer 1 dag.
In december is de temperatuur van het zeewater zover gedaald dat de zee nog maar weinig invloed heeft op de buien. De verschillen tussen de kust en het binnenland worden dan minder groot en de kans op onweer is ook kleiner. In december, januari, februari en maart bedraagt het aantal onweersdagen zowel aan de kust als in het binnenland gemiddeld over dertig jaar minder dan 1 dag in de maand. Verscheidene wintermaanden gaan dus geheel zonder onweer voorbij.
In de winter is het aantal ontladingen in een onweerswolk en daarmee ook het totale aantal blikseminslagen veel kleiner dan in de zomer. De kans dat een enkele ontlading inslaat is echter groter dan in de zomer. In de koude periode van het jaar vinden de ontladingen op geringere hoogte in de buienwolk plaats, waardoor ze eerder kunnen inslaan. Bovendien is de stroomsterkte van een ontlading in een winterse onweersbui groter dan bij een zomers onweer.
Een ander verschil is het moment van de dag waarop de onweersbuien voorkomen. De buien kunnen op elk moment van de dag plaatsvinden, maar in de zomer ontladen de meeste onweersbuien zich aan het eind van de middag of in de avond, terwijl de winterse onweersbuien een lichte voorkeur hebben voor de nanacht en de ochtend.
(Bron: KNMI http://www.knmi.nl/voorl/nader/winteronweer.htm)
Nu is het even helder buiten, als het even flink afkoelt en dan sneeuwt is het morgen wit! Ik zal maar op tijd opstaan om naar mijn werk te gaan, want eerste sneeuw + verkeer = dikke ellende!
quote:
SNEEUWJACHTWoensdagavond bereikt een actieve depressie het
noorden van het land. Dit gaat gepaard met flinke sneeuwbuien
en aan zee neemt de wind toe tot stormachtig, kracht 8. In een
brede kuststrook kan deze sneeuwjacht tot grote overlast
leiden. Elders in het land waait het minder hard, maar
veroorzaakt de (zware) sneeuwval problemen, met name voor het
wegverkeer.
quote:Idd, wordt erg spannend. Is al weer een tijd geleden dat men waarschuwde voor sneeuwjacht.
Op dinsdag 27 januari 2004 22:53 schreef Steijn het volgende:
Waarschuwing van het KNMI. Morgen waarschijnlijk weeralarm. Oppassen dus.
[..]
quote:Ik heb het nog nooit gezien/gehoord.
Op dinsdag 27 januari 2004 22:56 schreef Oom_Agent het volgende:[..]
Idd, wordt erg spannend. Is al weer een tijd geleden dat men waarschuwde voor sneeuwjacht.
[Dit bericht is gewijzigd door Steijn op 27-01-2004 23:03]
of 5 centimeter, ik verstond het niet goed op het nieuws, maar ik hoop 50 centimeter!
Sneeuwt het al bij iemand?
zie link:
quote:Nu komt de ijs-tijd!
Op dinsdag 27 januari 2004 17:06 schreef B03S het volgende:[..]
Hoeveel graden verschilt dit van normaal?
quote:ff zwaaien , undercover ben
Op dinsdag 27 januari 2004 23:14 schreef Oom_Agent het volgende:
De sneeuwdepressie waar het KNMI voor waarschuwt ligt op het moment nog voor de kust van Noorwegen zijn rondjes te draaien, en is op weg naar ons land.zie link:
http://www.infoclimat.com/satellites/satIRanim.htm
quote:Winters in UK tot -20 degr.
Op dinsdag 27 januari 2004 23:14 schreef Oom_Agent het volgende:
De sneeuwdepressie waar het KNMI voor waarschuwt ligt op het moment nog voor de kust van Noorwegen zijn rondjes te draaien, en is op weg naar ons land.zie link:
http://www.infoclimat.com/satellites/satIRanim.htm
quote:
Op dinsdag 27 januari 2004 23:18 schreef Ymke het volgende:[..]
ff zwaaien , undercover ben
De KNMI heeft een nieuwe guidance uitgegeven. Ziet er best chaotisch uit voor de komende periode
quote:
GUIDANCE WEERBEELD KORTE TERMIJNGuidance Weerbeeld voor Nederland, de Nederlandse kustwateren
en de Noordzee, gebaseerd op de HIRLAM run van 18 UTC en de
overige genoemde modellen en gidsen met bijbehorende runtijd.
Geldig tot donderdag 29 januari 2004, 18 UTC.Opgesteld door het KNMI op dinsdag 27 januari 2004, om 23:06
uur lokale tijd.
Meteoroloog: Henny Vergouw.UITSTAANDE WAARSCHUWINGEN:
Waarschuwing scheepvaart - kustdistricten
Waarschuwing scheepvaart - Noordzee
SYNOPTISCHE ONTWIKKELINGEN:
Met een noordwestelijke stroming wordt boven onze omgeving
polaire lucht aangevoerd. In deze stroming trekken diverse
winterse buien mee. Inmiddels trekt een "hoofdlaag" bij de
Lofoten via de Noordzee, voor de Deense kust langs, naar het
noordwesten van Duitsland. Daar wordt het "polar low"
donderdagochtend verwacht. Het daaraan voorafgaande arctische
front passeert morgenmiddag ons land (Theta-W 850 = 0 C).
Achter het arctische front wordt de lucht dermate koud en
onstabiel dat er stevige (geclusterde) sneeuwbuien met kans op
onweer gaan voorkomen.GRONDWIND EN WINDSTOTEN:
Hirlam oogt boven onze omgeving betrouwbaar. Het betekent een
verdere toename van de wind, met name morgenavond en de daarop
volgende nacht veel wind; aan de kust stormachtig, mogelijk
storm uit het noordwesten (zie verder velden en tijdseries).ZICHT:
Meer dan 10 km. In buien 3-8 km, bij zwaardere sneeuwbuien
1-3 km, vanaf morgenmiddag mogelijk <1000 m.NEERSLAG:
Vannacht enkele buien, aan de kust vnl. regen, landinwaarts ook
met (natte) sneeuw. De kans op significante sneeuw/hagelbuien
neemt vanaf woensdagochtend verder toe: In de westelijke helft
eerst nog met regen/natte sneeuw, landinwaarts meest droge
sneeuw. Vanaf morgenavond trekken in een koude noordwestelijke
stroming geregeld stevige sneeuwbuien over ons land met kans op
onweer.BEWOLKING:
Meest cumuliforme bewolking en in de gelaagde bewolking bij
troglijntjes mogelijk embedded Cb.TEMPERATUUR:
Tn Di op Wo van +1 aan de kust tot -2 landinwaarts. Woensdag
rond +2 graden. In matige of zware sneeuwbuien gaat de
temperatuur naar 0, (Theta-w 850 rond 0 gr). Donderdag nacht
Tmin rond -2 C, maar bij opklaringen boven sneeuwdek
aanzienlijk lager.SPECIALE ITEMS:
De gehele periode is er kans op gladheid door sneeuwval en 's
avonds en 's nachts ook door bevriezing van natte weggedeelten.
Door de toename naar een stormachtige wind kunnen vanaf
morgenavond in een brede kuststrook problemen met sneeuwjachten
optreden. Voorwaarschuwing voor weeralarm is inmiddels
uitgegeven!!!! Landinwaarts waait het weliswaar minder hard
maar (zware) sneeuwval kan het wegverkeer danig parten spelen.
quote:Kan wel eens heftig worden. Zit er over te denken om mijn scanner maar mee te nemen naar het werk.....
Op dinsdag 27 januari 2004 23:38 schreef Oom_Agent het volgende:[..]
![]()
De KNMI heeft een nieuwe guidance uitgegeven. Ziet er best chaotisch uit voor de komende periode
[..]
quote:Als je daar nog kan komen morgen
Op woensdag 28 januari 2004 00:02 schreef Againzender het volgende:[..]
Kan wel eens heftig worden. Zit er over te denken om mijn scanner maar mee te nemen naar het werk.....
Pas maar op dat je niet ingesneeuwd raakt.
quote:
Opgesteld door het KNMI op woensdag 28 januari 2004, om 00:30
uur lokale tijd.
Meteoroloog: Adrie Huiskamp.UITSTAANDE WAARSCHUWINGEN:
Waarschuwing scheepvaart - kustdistricten
Waarschuwing scheepvaart - Noordzee
SYNOPTISCHE ONTWIKKELINGEN:
In een noordwestelijke stroming trekt het sturend (grond- en
500 hPa)laag van de Lofoten via de Vikingbank (wo 12 utc) naar
de Duitse Bocht en Denemarken (do 00 utc) en vervolgens naar de
W-lijke Oostzee. Een trog, om 21 utc van Stavanger naar
Newcastle trekt ZO waarts, bereikt rond 04 utc de westkust en
trekt in enkele uren over het land. Tussen wo 12 en 18 utc
passeert een volgende trog met occlusie-karakter. Als gevolg
van de synoptische ontwikkelingen komt hierachter op de W-lijke
en Z-lijke Noordzee een sterk NW-lijk windveld te staan. Div.
modellen sugerreren ontwikkeling van kleine, actieve
randstoringen ("polar low") die later op wo en in de nacht van
wo op do ZZO en later OZO waarts rondom het sturend laag
trekken. Deze zorgen voor een sterke verhoging van de
buienactiviteit en aan de westflank voor een zeer sterk
windveld.GRONDWIND EN WINDSTOTEN:
Hirlam oogt boven onze omgeving betrouwbaar. Het betekent een
verdere toename van de wind, met name morgenavond en de daarop
volgende nacht veel wind; aan de kust stormachtig, mogelijk
storm uit het noordwesten (zie verder velden en tijdseries).ZICHT:
Meer dan 10 km. In buien 3-8 km, bij zwaardere sneeuwbuien
1-3 km, vanaf morgenmiddag mogelijk <1000 m.NEERSLAG:
Neerslagvelden van beide modellen lijken wat patroon op elkaar
(door de langste fetch meeste neerslag in het zuidwesten), UKRM
geeft wel wat minder neerslag. Aangezien het om (geclusterde)
convectieve neerslag gaat zijn kwantitatieve uitspraken over
verwachte hoeveelheden moeilijk te geven. Van tijd tot tijd
buien, ook in de kuststrook in toemenende mate met korrelhagel
en sneeuw en vanaf wo middag ook met onweer. Theta-w 850 gaat
wo avond naar 0 tot -1 gr, bij voldoende neerslagintensiteit
betekent dat "droge" sneeuw. In het geval van geclusterde
buien of buienstraten is vorming van 5-10 cm sneeuwdek in
enkele uren tijd lokaal mogelijk.BEWOLKING:
Meest cumuliforme bewolking en in de gelaagde bewolking bij
troglijntjes mogelijk embedded Cb.TEMPERATUUR:
Tn Di op Wo van +1 aan de kust tot -2 landinwaarts. Woensdag
rond +2 graden. In matige of zware sneeuwbuien gaat de
temperatuur naar 0, (Theta-w 850 rond 0 gr). Donderdag nacht
Tmin rond -2 C, maar bij opklaringen boven sneeuwdek
aanzienlijk lager.SPECIALE ITEMS:
De gehele periode is er kans op gladheid door sneeuwval en 's
avonds en 's nachts ook door bevriezing van natte weggedeelten.
Door de toename naar een stormachtige wind kunnen vanaf
morgenavond in een brede kuststrook problemen met sneeuwjachten
optreden. Voorwaarschuwing voor weeralarm is inmiddels
uitgegeven!!!! Landinwaarts waait het weliswaar minder hard
maar (zware) sneeuwval kan het wegverkeer danig parten spelen.
Nog niet sneeuw in drentheland niet
quote:
Op woensdag 28 januari 2004 00:52 schreef ondeugend het volgende:![]()
Nog niet sneeuw in drentheland niet
Morgenochtend rond 5 a 6 uur zal het daar gaan sneeuwen.
quote:Hey diender !!!
Op woensdag 28 januari 2004 00:54 schreef Oom_Agent het volgende:[..]
Heee ondeugend
Morgenochtend rond 5 a 6 uur zal het daar gaan sneeuwen.
Beloofd ?
quote:Die Adrie toch
Op woensdag 28 januari 2004 00:45 schreef Oom_Agent het volgende:
Update, 5 tot 10 cm sneeuw in enkele uren mogelijk.
quote:Skieen
Op woensdag 28 januari 2004 01:12 schreef Steve-O het volgende:
lekker weertje morgen
quote:Jawel bij WO en WW.
Op woensdag 28 januari 2004 01:04 schreef Steijn het volgende:[..]
Die Adrie toch
Of zit je niet bij weeroline Oom_Agent. ?
quote:
Op woensdag 28 januari 2004 00:54 schreef Oom_Agent het volgende:
Morgenochtend rond 5 a 6 uur zal het daar gaan sneeuwen.
In de loop van de middag bereikt een gebied met
verhoogde buienactiviteit het westen van het land. Het gebied
trekt van west naar oost over het land. Bij deze buien is
enkele uren matige tot zware buiige sneeuw mogelijk waarbij
lokaal significante hoeveelheden (5 cm of meer) kunnen vallen.
Aangezien deze sneeuwval deels met de avondspits samenvalt
kunnen hierbij verkeersproblemen optreden door gladheid en
zichtvermindering. Ook na dit buiengebied kunnen naast
geisoleerde sneeuwbuien van tijd tot tijd lijnen met
samengeklonterde sneeuw- en hagelbuien voorkomen waardoor ook
donderdagochtend het verkeer lokaal grote overlast kan
ondervinden.
quote:Tja, dat is voor Nederlandse begrippen nou eenmaal zwaar.
Op woensdag 28 januari 2004 06:35 schreef DaOverclocker het volgende:
Weeralarm2:
ZWARE SNEEUW
In de loop van de middag bereikt een gebied met
verhoogde buienactiviteit het westen van het land. Het gebied
trekt van west naar oost over het land. Bij deze buien is
enkele uren matige tot zware buiige sneeuw mogelijk waarbij
lokaal significante hoeveelheden (5 cm of meer) kunnen vallen.
Aangezien deze sneeuwval deels met de avondspits samenvalt
kunnen hierbij verkeersproblemen optreden door gladheid en
zichtvermindering. Ook na dit buiengebied kunnen naast
geisoleerde sneeuwbuien van tijd tot tijd lijnen met
samengeklonterde sneeuw- en hagelbuien voorkomen waardoor ook
donderdagochtend het verkeer lokaal grote overlast kan
ondervinden.
* Taurus hoopt dat er vrijdag nog een laagje sneeuw ligt
Het beste is om vanmiddag, vanavond en vannacht, helemaal niet meer de weg op te gaan. Het is onmogelijk om nog veilig te rijden.
quote:
Weeralarm
Opgesteld op woensdag 28 januari 2004, om 10:50 uur.
ZWARE SNEEUW: GROTE OVERLAST
Een gebied met sneeuwbuien boven ons land trekt de komende uren naar Duitsland weg. Boven de Noordzee ligt een volgend en nog actiever sneeuwgebied. Deze actieve winterse buien bereiken de eerste helft van de middag het noordwesten en trekken zuidoostwaarts. Rond de avondspits ligt de lijn met actiefste buien naar verwachting van West-Brabant in de richting van Nijmegen. De rest van het land volgt vanavond. Achter het sneeuwgebied trekken vervolgens nieuwe winterse buien van de Noordzee het land binnen. Plaatselijk valt er meer dan 5 cm sneeuw. Met name de weggebruikers kunnen ernstig gevaar ondervinden van de sneeuwval.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |