Zolang men zich goed gedraagt en er geen rellen ontstaan over wat dan ook zou geen enkele demonstratie verboden moeten worden.
Ideetje voor een flahsmob: met een paar honderd man gaan moonen tijdens die demonstratie en dan hard wegrennen
quote:Waarom zou hij een demonstratie verbieden? We hebben in Nederland het recht op demonstratie. Het zou natuurlijk kunnen dat er mensen een tegendemonstratie gaan organiseren tegen verspreiding van gekleurde informatie en opruiing.
Op woensdag 13 augustus 2003 09:12 schreef zoishet het volgende:
Om die demonstratie zaterdag in Amsterdam tegen politiegeweld op Marrokanen te verbieden?
Cohen mag dan kiezen of hij twee demonstraties wil gaan verbieden omdat zij mogelijk gevaar voor de openbare orde opleveren of dat hij twee demonstraties wil laten doorgaan.
Het kan echter geen kwaad het fototoestel mee te nemen om op de gevoelige plaat vast te leggen wie mensem opjutten en wie de openbare orde bewust schendt. Misschien helpt het de deelnemers en omstanders zich beschaafd te gedragen.
quote:Allemaal leuk en aardig. Maar de mensen die willen gaan demonstreren gaan er van uit dat er een racistische daad is gepleegd. Kortom, ze hebben zelf al hun mening gevormd zonder onderzoeken af te wachten. Sterker nog, de meeste waren er niet eens bij. Grappig dat deze mensen op deze manier hun mening kunnen vormen
Op woensdag 13 augustus 2003 09:19 schreef Retuobak het volgende:
dat kan wel zo zijn maar daarom is het nog wel toegestaan. VRIJHEID VAN MENINGSUITING. zodra je vind dat iemand daar geen recht meer op heeft ben je net zo erg.
Ik vind toch echt dat die demonstratie verboden moet worden. Laat ze eerst maar eens afwachten hoe het precies zit. Vrijheid van meningsuiting is iets wat je niet mag misbruiken, en dat doen hun dus momenteel wel.
Wie heeft er nu eigenlijk de leiding in het land hier, de criminelen of de politie?
quote:Vraag het die Marokkanen die zaterdag een demonstratie willen houden...
Op woensdag 13 augustus 2003 09:28 schreef Wooly_Mammoth het volgende:Wie heeft er nu eigenlijk de leiding in het land hier, de criminelen of de politie?
[Dit bericht is gewijzigd door Sitting_Duck op 13-08-2003 09:31]
quote:Want dat zijn natuurlijk allemaal criminelen...
Op woensdag 13 augustus 2003 09:30 schreef Sitting_Duck het volgende:[..]
Vraag het die Marokkanen die zaterdag een demonstratie willen houden... :s
quote:Ik vind dat deze mensen evenveel recht hebben hun overgesimplificeerde werkelijkheid uit te dragen in een demonstratie als ieder ander.
Op woensdag 13 augustus 2003 09:23 schreef Maerycke het volgende:
Maar voorlopig is het in dit land gewoon toegestaan om te demonsteren. Of je het nu wel of niet eens bent met hun denkbeelden.. het is gewoon een verworven recht. Vervelend he dat dit ook voor (Nederlandse) Marokkanen opgaat?
quote:Ja, tuurlijk
Op woensdag 13 augustus 2003 09:31 schreef Maerycke het volgende:[..]
Want dat zijn natuurlijk allemaal criminelen...
Nee, maar er zijn blijkbaar wel genoeg die vinden dat de politie ze niets mag maken, wat er ook gebeurt.
quote:Sorry hoor maar ik noem je naief als je denkt dat een combinatie van marokkanen in een demonstratie en een politiemacht die altijd bij een demonstratie op de been is geen conflicten zal opleveren.
Op woensdag 13 augustus 2003 09:17 schreef Maerycke het volgende:
Demonsteren is in dit land nog altijd een uiting van een mening.. dat is in dit land nog steeds toegestaan.. Dus waarom zou deze demonstratie verboden moeten worden?Zolang men zich goed gedraagt en er geen rellen ontstaan over wat dan ook zou geen enkele demonstratie verboden moeten worden.
Dus wel kans op rellen, dus wel een risico, dus wel een gegronde reden om deze demonstratie te verbieden.
Verder over meningsuiting, het lijkt wel het moderne sleutelwoord waarbij opeens alles mag. Als je aankondigt dat je met je nazi-vriendjes morgen je mening gaat uiten(meningsuiting) dan moet je niet gek opkijken dat je op het bureau terecht komt. Kan het nog zo'n verworven recht zijn.
Het valt me alleen wel op dat steeds minder mensen, vooral bejaarden niet eens meer de straat op durven, dat steeds meer mensen zich onveilig voelen en dat er steeds meer no-go zones komen in de grote steden waar een normale nederlandse jongen zich niet meer durft te vertonen en er nog steeds mensen zijn die het allemaal niet zo heel erg vinden wat er allemaal gebeurd in dit land, en ze zelfs die mafkezen soms nog gaan verdedigen ook..
quote:Nee hoor, sommige deelnemers hebben gewoon geen vrienden en/of geen eigen mening, anderen vervelen zich, weer anderen gebruiken de demonstratie voor uitbreiding van hun vriendenkring. Sommigen hebben de demonstratie nodig ter bevestiging van hun (groeps)identiteit,...
Op woensdag 13 augustus 2003 09:31 schreef Maerycke het volgende:[..]
Want dat zijn natuurlijk allemaal criminelen...
Dan zijn er nog mensen die een aanleiding nog hebbben voor een uitstapje naar Amsterdam.
Al die mensen zijn heus geen criminelen.
quote:Precies..
Op woensdag 13 augustus 2003 09:33 schreef sjun het volgende:[..]
Ik vind dat deze mensen evenveel recht hebben hun overgesimplificeerde werkelijkheid uit te dragen in een demonstratie als ieder ander.
quote:En zodra er rellen uitbreken, kun je ze oppakken.. heel simpel.
Op woensdag 13 augustus 2003 09:35 schreef Aequitas het volgende:[..]
Sorry hoor maar ik noem je naief als je denkt dat een combinatie van marokkanen in een demonstratie en een politiemacht die altijd bij een demonstratie op de been is geen conflicten zal opleveren.
Dus wel kans op rellen, dus wel een risico, dus wel een gegronde reden om deze demonstratie te verbieden.
Verder over meningsuiting, het lijkt wel het moderne sleutelwoord waarbij opeens alles mag. Als je aankondigt dat je met je nazi-vriendjes morgen je mening gaat uiten(meningsuiting) dan moet je niet gek opkijken dat je op het bureau terecht komt. Kan het nog zo'n verworven recht zijn.
Desalniettemin kun je geen demonstratie verbieden omdat het gedachtengoed je ineens niet aanstaat. De extremistische partijen mogen ook demonstreren en daar ben ik het niet mee eens. Ook maar verbieden dan? Lijkt me niet.. ook die simpele zielen hebben gewoon het recht om te demonsteren, ook al is de kans op rellen net zo groot.
Vrijheid van meningsuiting is inderdaad een groot goed in Nederland.. en die geldt voor iedereen..
quote:Mee eens. Alleen moeten ze dan wel even van te voren melden waar precies, zodat de politie beveiligingscamera's kan ophangen, en direct iedereen oppakt die de openbare orde verstoord of rellen veroorzaakt.
Op woensdag 13 augustus 2003 09:33 schreef sjun het volgende:[..]
Ik vind dat deze mensen evenveel recht hebben hun overgesimplificeerde werkelijkheid uit te dragen in een demonstratie als ieder ander.
En laat de ME maar stand-by staan, want dit gaat geheid fout natuurlijk.
[Dit bericht is gewijzigd door zoishet op 13-08-2003 09:44]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |