De film gaat over een regisseur, Guido. Hij heeft afgesproken dat hij binnen afzienbare tijd met een nieuwe film zal komen. Hij heeft echter totaal geen inspiratie en bovendien wordt hij door zijn vrouw, meesteres en vrienden constant aan zijn kop gezeurd over van alles en nog wat. Om zich hiervan los te maken, trekt hij zich terug in zijn dromen en fantasiën, waarin hij langzaam inspiratie vind voor een nieuwe film.
Deze semi-auto-biografische film van Federico Fellini zelf, wordt door veel mensen gezien als een van de beste films allertijden. Iets waar ik helemaal in kan komen. Het acteerwerk van met name Marcello Mastroianni is van de bovenste plank.
Het zal niet een film naar ieders smaak zijn. Ik ga hem zeker nog een keer kijken. De vorige keer heb ik niet alles meegekregen, omdat de scheidingslijn tussen fantasie en realiteit soms moeilijk te herkennen is.
De film was trouwes ook de inspiratie voor die zwart/wit Martini-reclames
Deze film van Federico Fellini komt vrijdag op tv. Canvas 23:55 uur. Mis deze unieke kans niet
Cijfer: 9
La Dolce Vita is trouwens ook zeker de moeite
quote:Voor iedereen die hem wil hebben:
Op donderdag 19 juni 2003 21:21 schreef Sai het volgende:
Supergoeie film! Schitterende beelden, geweldig script en acteerwerk, alleen duurt de film (zoals vrijwel alles van Fellini naar mijn smaak) wat te lang. Ik zou hem zeker weer gaan kijken, als ik niet de R1 2-disc DVD in mijn collectie had.
De "R1 2 disc DVD" is in feite R0 gecodeerd, waardoor iedereen deze DVD* gewoon af kan spelen.
* Natuurlijk wel met Engelse subs en NTSC videosignaal
Nog meer mensen die hem gezien hebben?
quote:heb m getaped
Op zaterdag 21 juni 2003 12:19 schreef Gorro het volgende:
Ik heb wederom enorm genoten. Gelukkig kreeg ik nu een stuk meer van de structuur van de film mee, zodat ik er wat meer van begreepNog meer mensen die hem gezien hebben?
kijk m vanavond of morgen
enerzijds rommelig, anderzijds uitermate gestructureerd.
film moet het vooral hebben van de vorm. ik vond het wel een lange zit (lig in mijn geval), maar bleef boeien.
maar andere fellini's bevallen me beter: vooral le notte di cabiria en la dolce vita
M'n aandacht begon iedere keer af te dwalen van de film daardoor...
quote:Dat gevoel had ik dus ook eigenlijk, het gaat nergens over... of in ieder geval, waar het over gaat is maar ontzettend weinig. Eigenlijk is de openingspost de hele van dit topic de hele film...
Op maandag 4 augustus 2003 23:36 schreef ranja het volgende:
ik heb 'm destijds ook opgenomen en bekeken, snapte er niks van... heb echt m'n best gedaan maar had nooit het gevoel dat het ergens over ging... sorry, niet aan mij besteed duidelijk.
Mijn lievelingsfilm van Fellini, da's zeker. Zo heerlijk gepassioneerd, surrealistisch, vol joi de vivre.
Meesterlijke beelden, sferen en sublieme scene's: de rumba van het vrouwtje op het strand, en hoe die knulletjes mee gaan wippen (springen en dansen bedoel ik dus, he)!
De vrouwen in de film zijn geweldig, Claudia Cardinale, Anouk Aimee met dat rare stemmetje van haar, en zeker die donkerharige dame.
Beste scene, en de leukste in een Fellini-film denk ik, als Mastroianni zijn acht en een half vrouwen (een halfje, omdat je een maitresse-Aimee- nooit alleen hebt, volgens Fellini zelf dus) temt met de zweep, en als die donkerharige bekoorlijke deerne recht in de camera kijkt en "ahh..delicioso!" zegt (zwijmel).
Prachtige film.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |