De vakcentrales FNV en CNV zien niets in afspraken over matiging van de lonen, als het nieuwe kabinet de aangekondigde ingrepen in onder andere de WAO in de praktijk brengt.
De Federatieraad van het FNV reageert "geschokt" op de kabinetsplannen. De FNV hoopt in juni de nieuwe regering op andere gedachten te brengen, maar vraagt nu al om intrekking van bijvoorbeeld de nieuwe Bijstandswet.
CNV-voorzitter Doekle Terpstra verwerpt het plan om de WAO'ers onder de 45 te onderwerpen aan een strenge herkeuring. Hij voorziet dat veel WAO'ers na zo'n herkeuring in de bijstand komen.
(nos.nl)
quote:http://www.trouw.nl/nieuwsenachtergronden/artikelen/1053406784145.html
CDA-leden maken zich zorgen over het sociale gezicht van de partij
van onze redactie politiek
2003-05-20Een deel van de CDA-leden is uitermate kritisch over het sociale gehalte van het nieuwe regeerakkoord van CDA, VVD en D66. In een roerige vergadering uitten ze gisteren hun woede en verbijstering, maar bovenal hun angst voor ingrepen in de sociale zekerheid.
DEN HAAG - Zelf heeft hij niks te vrezen van een nieuw kabinet. Niettemin zit de man die zichzelf omschrijft als ondernemer met een maximum-inkomen zich geweldig op te winden over de maatregelen die het nieuwe kabinet heeft bedacht. Die treffen vooral de onderkant van de samenleving, zegt hij. En dat vindt hij a-sociaal.Net als de andere 200 CDA'ers die deze avond discussiëren met minister De Geus en kamerlid Verburg, heeft deze ondernemer zich door een kleine haag van demonstranten moeten werken. Het platform van chronisch zieken en gehandicapten deelt pamfletten uit waarin het zich afzet tegen het nieuwe kabinet.
In de zaal zijn geen demonstranten, maar CDA-leden. Ook al worden ze niet allemaal zelf in de portemonee getroffen, hen bindt de zorg om de mensen die wel bang zijn dat ze de ingrepen aan de lijve zullen ondervinden. Zoals de mevrouw in de rolstoel, die in een stille zaal vertelt dat chronisch zieken nog maar een euro of twintig per week te besteden hebben voor eten en drinken. ,,Het is eten of de huur betalen. Dat is onmenselijk. Dat mag u van ons niet vragen. Wij hebben genoeg bezuinigd. Nu zijn anderen aan de beurt.''
,,Wij zijn geschrokken van wat gaat komen'', zegt Arend Jansen, voorzitter van de basisgroep sociale zekerheid in het CDA. Hij is gebeld, gemaild. ,,Wat ik hoor is woede, boosheid, verbijstering maar bovenal angst, angst voor wat op ons afkomt.'' Het is onrechtvaardig, zegt Jansen, dat ook uitkeringsgerechtigden erop achteruit gaan. ,,Een onevenredig deel komt neer bij de minima, bij de mensen met de minste financiële en geestelijke weerstand, in plaats van op de sterkste schouders.''
Andere sprekers op de voor CDA-begrippen roerige avond sluiten zich bij hem aan. Het is een van de reeks bijeenkomsten die het CDA organiseert over actuele thema's.
Minister De Geus, kamerlid Verburg en Ab Klink, directeur van het wetenschappelijk bureau, doen hun uiterste best de zaal te overtuigen dat de CDA-top 'de mouwen opstroopt voor de minima'. Ze wijzen erop dat lagere inkomens kortingen op de zorg kunnen verwachten en op de woonlasten. Ze zeggen dat ook de topinkomens worden aangepakt. ,,En we zitten er niet om de WAO op te schonen'', zegt Verburg over de maatregel om WAO'ers onder de 45 jaar te herkeuren.
De CDA'ers stellen de gelegenheid tot discussie op prijs. Maar of ze nu wel achter het beleid van hun partij staan, is zeer de vraag. Het meeste bijval krijgt Hannie van Leeuwen, Eerste-Kamerlid en een van de sociale gezichten van het CDA. Zij zegt gewoon dat de voornemens tot herkeuring met nieuwe normen 'tegen de wet' zijn. ,,We moeten het omdraaien. Eerst werk, dan de uitkering weg'', zegt Van Leeuwen en haar valt luid applaus ten deel.
Men ziet de bui al hangen blijkbaar...
quote:Je kunt dit noodzakelijk evenwicht binnen het CDA noemen. Er is geen srake van een bui, er is sprake van een zeer kritisch volgen van de eigen beleidsvoerders om maatschappelijke misstanden zoveel mogelijk tegen te gaan en extremiteiten uit te bannen.
Op dinsdag 20 mei 2003 08:09 schreef Wile_E_Coyote het volgende:[..]
http://www.trouw.nl/nieuwsenachtergronden/artikelen/1053406784145.html
Men ziet de bui al hangen blijkbaar...
Het CDA blijkt als politieke belangengroep misschien minder monsterlijk dan jij gedacht had.
quote:En zo heeft elke coalitiepartij iets ingeleverd dat aan de achterban verkocht moet worden en iets gekregen waarmee men zichzelf profileren kan.
Op dinsdag 20 mei 2003 08:29 schreef Tijger_m het volgende:
De VVD achterban is ook al niet blij, daar is met name de hypotheekaftrek een heikel punt.
quote:Wie kan zich profileren met de hypotheekrenteaftrek?
Op dinsdag 20 mei 2003 08:35 schreef sjun het volgende:[..]
En zo heeft elke coalitiepartij iets ingeleverd dat aan de achterban verkocht moet worden en iets gekregen waarmee men zichzelf profileren kan.
quote:Het CDA als geheel wellicht wel. Degenen die momenteel de dienst uitmaken in de kamerfractie lijken echter een wat eenzijdige afspiegeling van de partij en haar achterban.
Op dinsdag 20 mei 2003 08:16 schreef sjun het volgende:[..]
Je kunt dit noodzakelijk evenwicht binnen het CDA noemen. Er is geen srake van een bui, er is sprake van een zeer kritisch volgen van de eigen beleidsvoerders om maatschappelijke misstanden zoveel mogelijk tegen te gaan en extremiteiten uit te bannen.
Het CDA blijkt als politieke belangengroep misschien minder monsterlijk dan jij gedacht had.
quote:En over D66.
CDA-minima verbijsterd over bezuinigingenAMERSFOORT - De verzamelde minima in het CDA zijn zich rotgeschrokken van het regeerakkoord dat CDA, VVD en D66 vorige week naar buiten brachten. ,,Woede, boosheid, verbijstering, maar bovenal angst'', vatte voorzitter A. Jansen van de basisgroep sociale zekerheid samen.
Hij kreeg veel boze telefoontjes en e-mails. Namens de verontruste achterban richtte hij zich maandag tot CDA-minister De Geus van Sociale Zaken, die in Amersfoort het sociaal beleid van het toekomstige kabinet kwam verdedigen.
Jansen heeft een sterk déjà-vu-gevoel bij de maatregelen die mensen die op het bestaansminimum leven voor de kiezen krijgen. ,,Net als in de jaren tachtig en begin jaren negentig maken mensen die langdurig van een uitkering leven opnieuw harde ingrepen mee.'' Hij is van mening dat de maatregelen in de sociale zekerheid en de zorg veel te eenzijdig worden afgewenteld op de minima, terwijl die ,,zeven vette paarse jaren'' geen extraatje hebben gegeven.
Het eigen risico van 200 euro waar ziekenfondsverzekerden over enkele jaren mee te maken krijgen, noemde hij onbespreekbaar. ,,Dat is de aankondiging van de zeven plagen van Egypte.'' Ook van het ,,uitkleden'' van het basispakket in de zorg is zijn achterban geschrokken. ,,Deze maatregelen gaan te ver voor het christelijk-sociaal gehalte van het CDA'', concludeerde Jansen.
De Geus, die zo goed als zeker terugkeert op Sociale Zaken, vindt de maatregelen van het nieuwe kabinet verdedigbaar. ,,Pijn lijden is onvermijdelijk, maar we moeten die eerlijk verdelen.''
Eerste-Kamerlid Van Leeuwen (CDA) roept haar partijgenoot minister De Geus (Sociale Zaken) op om de herkeuring van jonge WAO'ers uit het regeerakkoord te schrappen.
http://www.leeuwarder-courant.nl/Pagina/0,7103,23-1-2028--1370738-1373-496142-,00.html
quote:Tsja, landelijke politiek en gemeentelijke politiek is toch totaal wat anders. Maar toch goed dat hij een signaal geeft aan de 2de Kamer fractie.
Gronings D66-raadslid stapt uit protest opWINSCHOTEN - Het Groningse D66-raadslid M. Ringers heeft per direct zijn raadszetel ter beschikking gesteld uit protest tegen het regeerakkoord dat zondag op het D66-congres werd aanvaard. Dat heeft hij maandag bekendgemaakt.
,,Dit is een asociaal akkoord. Hier kan je als partij die zich sociaal-liberaal noemt niet achter staan. Ik ben lid geworden omdat D66 een leuke partij was met gevoel voor rechtvaardigheid. Nu is het verworden tot een rechtse partij die met alle winden meewaait.''
Ringers hoopt dat meer raadsleden zijn voorbeeld zullen volgen. Hij is negen jaar raadslid geweest voor D66. De 60-jarige politicus heeft naar eigen zeggen al tientallen steunbetuigingen gehad. Opmerkelijk is dat de Winschoter afdeling van D66 bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen als enige in Nederland het aantal stemmen zag verdubbelen.
http://www.leeuwarder-courant.nl/Pagina/0,7103,23-1-2028--1370405-1373-496142-,00.html
quote:Verzet CDA-leden tegen WAO-plannen 20-05-2003
Op dinsdag 20 mei 2003 09:13 schreef Sidekick het volgende:
Een iets andere uitvoering dan die Wile heeft gepost:
Leden van het CDA hebben hun zorgen geuit over de harde WAO-maatregelen in het regeerakkoord van CDA, VVD en D66. Dit gebeurde gisteravond op een CDA-bijeenkomst in Amersfoort. Eerste-Kamerlid Van Leeuwen riep minister de Geus van Sociale Zaken op om het herkeuren van jonge WAO'ers uit het regeerakkoord te schrappen.
"Woede, boosheid, verbijstering maar bovenal angst", zo omschreef voorzitter Jansen van de basisgroep sociale zekerheid de reacties van CDA-leden uit het land. "Deze maatregelen gaan te ver voor het christelijk-sociaal gehalte van het CDA", liet hij namens de verontruste achterban weten. Jansen riep de Tweede-Kamerfractie van het CDA op een stokje voor de plannen van het nieuwe kabinet te steken.
Onwettig
Van Leeuwen, vice-voorzitter van de CDA-fractie, noemde het onwettig om jonge WAO'ers nu met andere criteria te keuren en te dreigen ze uit de WAO te halen. Van Leeuwen vindt dat de uitkering pas mag worden stopgezet als mensen aan een baan zijn geholpen.
Minister de Geus, die naar alle waarschijnlijkheid terugkeert op Sociale Zaken, noemt de maatregelen van het nieuwe kabinet verdedigbaar. "Pijn lijden is onvermijdelijk, maar we moeten die eerlijk verdelen". Hij benadrukte dat alle ingrepen voor individuele gevallen niet duidelijke zijn.
De formatiepartners willen WAO'ers onder de 45 jaar onderwerpen aan een strenge herkeuring. In 2005 moet een nieuw WAO-stelsel worden ingevoerd, waarmee de WAO alleen nog beschikbaar is voor volledig arbeidsongeschikten, van wie zeker is dat ze niet binnen vijf jaar aan de slag kunnen. Alle huidige WAO'ers onder de 45 zouden ook in dit plan moeten vallen.
CNV
Eerder dreigden de FNV en het CNV al niet te zullen instemmen met loonmatiging als de huidige WAO-plannen niet van tafel gaan. Tijdens de presentatie van het alternatieve regeringsakkoord van GroenLinks noemde CNV-voorzitter Terpstra de WAO-plannen "moreel verwerpelijk".
Terpstra vreest dat als de plannen doorgaan, veel van de huidige 200.000 WAO'ers onder de 45 jaar geen recht meer hebben op een WAO-uitkering. Ze komen dan in de bijstand terecht en gaan er dan fors in inkomen op achteruit. De CNV-voorzitter gaat alleen akkoord met een herkeuring als dat gebeurt volgens de huidige regels.
Als de formatiepartners de WAO-plannen willen doorzetten, zal de CNV niet akkoord gaan met loonmatiging. VVD, CDA en D66 willen een meerjarig loonakkoord sluiten om zo de economie er weer bovenop te helpen.
(nos.nl)
Snel beperking tandartsvergoeding
quote:(nos)
***************************************
DEN HAAG De aangekondigde beperking van
de tandartsvergoeding voor mensen in
het ziekenfonds gaat wellicht al deze
zomer in.Volksgezondheid onderzoekt of
versnelde invoering mogelijk is.
De tandheelkundige zorg had in 2002 een
tegenvaller van 45 miljoen euro.Dat zou
te maken hebben met wijzigingen in het
ziekenfondspakket,die vorig jaar werden
doorgevoerd.Röntgenfoto's worden nu wel
vergoed,gebitsreiniging niet meer.
De nieuwe minister van Volksgezondheid
bepaalt wat er uit het tandheelkundige
pakket verdwijnt.De huidige minister
van Financiën,Hoogervorst,wordt genoemd
als de nieuwe bewindsman op VWS.
quote:O nee, dit is gewoon een dienstmededeling.
Debat Tweede Kamer over kabinetsformatieDEN HAAG - De Tweede Kamer houdt dinsdag een debat over de kabinetsformatie. De onderhandelaars van CDA, VVD en D66 bereikten woensdag overeenstemming over een regeerakkoord.
CDA, VVD en D66 wilden eigenlijk maandag al over het verslag van de informateurs Hoekstra en Korthals Altes debatteren om het tempo in de formatie te houden. De complete oppositie eiste echter een dag extra om het verslag van de informateurs Hoekstra en Korthals Altes te bestuderen. Dat document met de afspraken van de drie partijen was vrijdag klaar.
http://www.leeuwarder-courant.nl/Pagina/0,7103,23-1-2028--1371604-1373-496142-,00.html
quote:Beetje zinloos debat ook. De oppositie mag nu schieten op het regeerakkoord en het asociaal enzo noemen, waarna CDA, VVD en D66 zich er niks van aantrekken en beginnen met de formatie.
Op dinsdag 20 mei 2003 12:37 schreef Sidekick het volgende:
En de puinhoop gaat door en door.
[..]O nee, dit is gewoon een dienstmededeling.
quote:Idd. Het is weer tijd voor alle fracties om wat geluid te laten horen.
Op dinsdag 20 mei 2003 12:39 schreef freako het volgende:[..]
Beetje zinloos debat ook. De oppositie mag nu schieten op het regeerakkoord en het asociaal enzo noemen, waarna CDA, VVD en D66 zich er niks van aantrekken en beginnen met de formatie.
quote:Daar is de deur.
Op dinsdag 20 mei 2003 12:40 schreef Ernst het volgende:
Goh, leuke nieuwsdumps allemaal,
.
quote:Sorry Ernst, weer een nieuwsdump. Een hele voorspelbare dit keer zelfs.
Verhagen gekozen als CDA-fractievoorzitterDEN HAAG - De CDA-fractie heeft dinsdag Maxime Verhagen gekozen als haar fractievoorzitter. Hij gaat die functie bekleden vanaf het moment dat CDA-leider Balkenende tot formateur van een kabinet van CDA, VVD en D66 wordt benoemd. Naar verwachting is dat dinsdagavond nog.
Verhagen (46) was tijdens het kabinet Balkenende I al fractievoorzitter. Hij was ook als onderhandelaar betrokken bij de kabinetsformatie.
http://www.leeuwarder-courant.nl/Pagina/0,7103,23-1-2028--1371698-1373-496142-,00.html
quote:Voor jou ja, dit is niet voor niets een discussie-forum.
Op dinsdag 20 mei 2003 12:44 schreef Sidekick het volgende:
Daar is de deur.
Maar goed, blijkbaar denken de moderators daar tegenwoordig ook al weer anders over .
quote:
Op dinsdag 20 mei 2003 12:55 schreef Ernst het volgende:[..]
Voor jou ja, dit is niet voor niets een discussie-forum.
Maar goed, blijkbaar denken de moderators daar tegenwoordig ook al weer anders over
.
Verder in het Feedback-topic voordat de hele discussie is verneukt.
quote:Dat je zelf eens een mening plaatst bij die berichten. Dat je een discussiepunt aansnijdt in plaats van alleen maar zoveel mogelijk tekst neer te plempen.
Op dinsdag 20 mei 2003 12:59 schreef Sidekick het volgende:
Wat dacht jij bij te dragen aan de discussie met "Goh, leuke nieuwsdumps![]()
"?
quote:Geef dan eens een voorzet tot een discussie in plaats van alleen dat nieuws daar neer te kwakken.
Die nieuwsberichten zorgen ervoor dat je up to date blijft en daarover kan men dan discussieren.
JIJ plaatst die berichten, dus zul JIJ er ook wel iets mee willen zeggen of een punt van je kracht bij willen zetten. Nou vertel dan ook wat je er mee wil.
quote:Er is helemaal geen discussie door die kutnewsdumps, kluns!
Op dinsdag 20 mei 2003 12:59 schreef Sidekick het volgende:
Verder in het Feedback-topic voordat de hele discussie is verneukt.
quote:Dat debat is sowieso standaard bij elke formatie. Bovendien is het helemaal niet zinloos omdat bepaalde punten die wellicht niet helemaal duidelijk zijn verduidelijkt kunnen worden. Niet iedereen die niet in het kabinet zit zal namelijk per definitie tegen alle plannen zijn van het nieuwe kabinet.
Op dinsdag 20 mei 2003 12:39 schreef freako het volgende:
Beetje zinloos debat ook. De oppositie mag nu schieten op het regeerakkoord en het asociaal enzo noemen, waarna CDA, VVD en D66 zich er niks van aantrekken en beginnen met de formatie.
Zwart-wit denken ten top weer zeg.
quote:Lekker makkelijk raaskallen is dat over de hoofden van chronische zieken en gehandicapten heen. Ik word kotsmisselijk van dat soort stigmatiserende domme praat van mensen die blijkbaar zelf erg gezond van lijf en leden zijn, dat is fijn voor ze. Maar laat ze dan ook respect hebben voor anderen die iets minder gelukkig zijn.
Op dinsdag 20 mei 2003 13:07 schreef Ernst het volgende:
Verder vond ik een vrouw op het D'66-congres een goed punt hebben. Niet het nieuwe regeer-akkoord is asociaal... 1 miljoen mensen in de WAO, dát is asociaal.
quote:Helemaal zinloos is zo'n debat idd niet, precies om de redenen die je noemt. Het debat zou echter een stuk interessanter worden wanneer er echt sprake zou zijn van dualisme. Was regeringspartij VVD daar niet zo'n voorstander van?
Op dinsdag 20 mei 2003 13:05 schreef Ernst het volgende:[..]
Dat debat is sowieso standaard bij elke formatie. Bovendien is het helemaal niet zinloos omdat bepaalde punten die wellicht niet helemaal duidelijk zijn verduidelijkt kunnen worden. Niet iedereen die niet in het kabinet zit zal namelijk per definitie tegen alle plannen zijn van het nieuwe kabinet.
Zwart-wit denken ten top weer zeg.
Volgens mij is hij trouwens de enige die het afgelopen jaar iets uitgevreten heeft, of lijkt dat nou zo?
Anyway, let dus op Donner
want als hij straks klaar is met z'n taak, zal de wereld niet meer hetzelfde zijn...
Maar goed, dat is mijn werkelijkheidsbeleving...
Ow ja, verder hoop ik dat ze het niet in hun hoofd halen om NU het budget voor de veiligheid in de grote steden in te krimpen, want dan mogen ze voor mijn part over 4 jaar allemaal een nekschot krijgen! Behalve Donner
natuurlijk, maar dat is logisch.
quote:Proberen die mensen eruit te kieperen alleen vanwege het geld is pas asociaal.
Op dinsdag 20 mei 2003 13:07 schreef Ernst het volgende:
Verder vond ik een vrouw op het D'66-congres een goed punt hebben. Niet het nieuwe regeer-akkoord is asociaal... 1 miljoen mensen in de WAO, dát is asociaal.
quote:Wat heeft
Op dinsdag 20 mei 2003 13:09 schreef Nuoro het volgende:
Ach, gelukkig komtDonner
waarschijnlijk toch weer terug op justitie en kan 'ie tenminste rustig verder gaan met de noodzakelijke hervormingen.
Volgens mij is hij trouwens de enige die het afgelopen jaar iets uitgevreten heeft, of lijkt dat nou zo?
Anyway, let dus op
Donner
want als hij straks klaar is met z'n taak, zal de wereld niet meer hetzelfde zijn...
Maar goed, dat is mijn werkelijkheidsbeleving...
Ow ja, verder hoop ik dat ze het niet in hun hoofd halen om NU het budget voor de veiligheid in de grote steden in te krimpen, want dan mogen ze voor mijn part over 4 jaar allemaal een nekschot krijgen! Behalve
Donner
natuurlijk, maar dat is logisch.
quote:Ik ben nieuwsgierig wat de VVD te zeggen heeft over de hypotheekrenteaftrek.
Op dinsdag 20 mei 2003 13:09 schreef Parabola het volgende:[..]
Helemaal zinloos is zo'n debat idd niet, precies om de redenen die je noemt. Het debat zou echter een stuk interessanter worden wanneer er echt sprake zou zijn van dualisme. Was regeringspartij VVD daar niet zo'n voorstander van?
wow een hele discussie over het aankomende debat nav een nieuwsdump
quote:Oh, dat ben ik absoluut met je eens, alhoewel dat weer als nadeel heeft dat het de besluitsvorming kan vertragen.
Op dinsdag 20 mei 2003 13:09 schreef Parabola het volgende:
Helemaal zinloos is zo'n debat idd niet, precies om de redenen die je noemt. Het debat zou echter een stuk interessanter worden wanneer er echt sprake zou zijn van dualisme.
quote:Nederland heeft helemaal geen 1 miljoen chronisch zieken en gehandicapten, maar er zitten wél 1 miljoen mensen in de WAO. Dáár gaat het om en dát is asociaal.
Op dinsdag 20 mei 2003 13:09 schreef SCH het volgende:
Lekker makkelijk raaskallen is dat over de hoofden van chronische zieken en gehandicapten heen.
quote:Dat hoorde ik jou en die mevrouw anders niet zeggen. Het gaat altijd over de mensen die in de WAO zitten. Heel veel van die mensen balen er vreselijk van daarin te zitten en knokken zich de tering om er uit weer te komen, die worden voortdurend in de hoek geplempt van mensen die er misbruik van maken. Er zal ook misbruik van gemaakt worden, zoals van iedere regeling, maar dat is niet de hoofdmoot van de WAO. Het is niet je eigen schuld dat je ziek bent
Op dinsdag 20 mei 2003 13:16 schreef Ernst het volgende:
Nederland heeft helemaal geen 1 miljoen chronisch zieken en gehandicapten, maar er zitten wél 1 miljoen mensen in de WAO. Dáár gaat het om en dát is asociaal.
quote:Terpstra was gisteren voor. Ik neem aan dat de a.s. coalitiepartijen de rijen sluiten en dat dualisme de aankomende jaren ver te zoeken is op het Binnenhof. Jammer.
Op dinsdag 20 mei 2003 13:14 schreef Sidekick het volgende:[..]
Ik ben nieuwsgierig wat de VVD te zeggen heeft over de hypotheekrenteaftrek.
quote:Dat komt omdat je eens niet verder kijkt dan je neus is en meteen bij elk zinnetje wat over de WAO gaat overgaat in hysterisch gegil.
Op dinsdag 20 mei 2003 13:20 schreef SCH het volgende:
Dat hoorde ik jou en die mevrouw anders niet zeggen.
quote:Dat is helemaal niet waar! Helemaal niemand zegt dat alle WAO'ers fraudeurs zijn, helemaal niemand zegt dat het grootste deel van de WAO'ers fraudeurs zijn, helemaal niemand zegt dat arbeidsongeschikten geen recht op een uitkeringen zouden hebben... er wordt alleen gezegd dat er veel te veel mensen in de WAO zitten. Het klopt gewoon niet... dat jij daar weer allerlei dingen achter gaat zoeken ligt toch echt aan jou zelf.
Het gaat altijd over de mensen die in de WAO zitten. Heel veel van die mensen balen er vreselijk van daarin te zitten en knokken zich de tering om er uit weer te komen, die worden voortdurend in de hoek geplempt van mensen die er misbruik van maken.
quote:Veel WAO'ers ZIJN niet eens ziek.
Er zal ook misbruik van gemaakt worden, zoals van iedere regeling, maar dat is niet de hoofdmoot van de WAO. Het is niet je eigen schuld dat je ziek bent
quote:Wel beter luisteren naar de mensen van de VVD en het CDA. WAO-ers worden tegenwoordig als fraudeurs neergezet. Dat is het beeld dat die partijen ons op willen dringen. De meeste mensen die in de WAO zitten zijn ziek, daar gaat het om en nergens anders om. Dat moet voorop staan. Die mensen moet je niet naar de bijstand verwijzen.
Op dinsdag 20 mei 2003 13:27 schreef Ernst het volgende:Dat is helemaal niet waar! Helemaal niemand zegt dat alle WAO'ers fraudeurs zijn, helemaal niemand zegt dat het grootste deel van de WAO'ers fraudeurs zijn, helemaal niemand zegt dat arbeidsongeschikten geen recht op een uitkeringen zouden hebben... er wordt alleen gezegd dat er veel te veel mensen in de WAO zitten. Het klopt gewoon niet... dat jij daar weer allerlei dingen achter gaat zoeken ligt toch echt aan jou zelf.
quote:Ik weet van 3 mensen dat ze in de WAO zitten, en bij alle 3 heb ik stevige twijfels of dat wel klopt. Een loopt met een stok als hij ziet dat anderen kijken en zonder als hij dat niet ziet. Die andere twee klussen 40 uur per week bij, zwart.
Op dinsdag 20 mei 2003 13:27 schreef Ernst het volgende:Veel WAO'ers ZIJN niet eens ziek.
quote:Daar zeg je het heel goed ja, de meeste. Niet iedereen dus. Mensen die 100% afgekeurd zijn blijven in de WAO, ook de komende jaren.
Op dinsdag 20 mei 2003 13:30 schreef SCH het volgende:[..]
De meeste mensen die in de WAO zitten zijn ziek, daar gaat het om en nergens anders om. Dat moet voorop staan. Die mensen moet je niet naar de bijstand verwijzen.
quote:Ach kom op, die herkeuringen zijn er niet voor niks. Zieke mensen worden gewoon aan de kant gezet omdat ze geld kosten. Bij dit soort systemen moet je een percentage aan onduidelijkheden en mogelijke fraude incalculeren. Wat er nu gebeurt is louter daar de focus opleggen. Tegenover die paar mensen die jij beticht van fraude kan ik talloze verhalen leggen van mensen die hartstikke ziek zijn maar wiens leven wordt zuur gemaakt door instanties en regels.
Op dinsdag 20 mei 2003 13:31 schreef freako het volgende:[..]
Daar zeg je het heel goed ja, de meeste. Niet iedereen dus. Mensen die 100% afgekeurd zijn blijven in de WAO, ook de komende jaren.
quote:Ook mensen die 100% afgekeurd zijn kunnen dat faken. Dus wat voor oplossing is het dan?
Op dinsdag 20 mei 2003 13:31 schreef freako het volgende:[..]
Daar zeg je het heel goed ja, de meeste. Niet iedereen dus. Mensen die 100% afgekeurd zijn blijven in de WAO, ook de komende jaren.
quote:ziek is nogal een glijdende schaal. Ik ken WAO-ers die door omstandigheden mentaal niet meer in staat zijn hun oude beroep of een beroep van een vergelijkbaar niveau uit te oefenen. Hun vingers zijn nog heel, dus ze kunnen best loempia's vouwen. Persoonlijk classificeer ik die mensen als arbeidsongeschikt, hoewel ze dat strikt genomen niet zijn: ze zijn immers nog geschikt om arbeid te verrichten. Om die mensen het recht op WAO te ontzeggen, noem ik asociaal.
Op dinsdag 20 mei 2003 13:27 schreef Ernst het volgende:[..]
Veel WAO'ers ZIJN niet eens ziek.
Toch is dit wat het kabinet schijnt te willen. Helaas is het nog erger: arbeidsongeschikt is niet duidelijk gedefnieerd, en we gaan mensen herkeuren. Die mensen zijn nu dus van de interpretatie van de keuringsarts afhankelijk of ze in het vervolg bijstand of WAO krijgen. Ze kunnen alleen maar hopen dat de keuringsarts een beetje sociaal-voelend is en op de dag van de keuring niet met het verkeerde been uit bed gestapt is. Prettig vooruitzicht...
quote:Weet je waarom? Omdat Nederland als 1 van de weinige landen ongevallen/ziekte buiten het werk om wel in de WAO toelaat(logisch dat dit in verhouding hoger is dan andere landen); anders komen die mensen in de Bijstand; dus wat is a-socialer?
Op dinsdag 20 mei 2003 13:16 schreef Ernst het volgende:
[afbeelding]Nederland heeft helemaal geen 1 miljoen chronisch zieken en gehandicapten, maar er zitten wél 1 miljoen mensen in de WAO. Dáár gaat het om en dát is asociaal.
quote:Je vergeet dat mensen die 45% afgekeurd zijn nergens aan de slag komen; dus daarom hebben deze mensen nu ook recht op een deel WAO.
Op dinsdag 20 mei 2003 13:31 schreef freako het volgende:[..]
Daar zeg je het heel goed ja, de meeste. Niet iedereen dus. Mensen die 100% afgekeurd zijn blijven in de WAO, ook de komende jaren.
quote:ADHD'ers kunnen volgens mij wel werken hoor, misschien dat je ze wat moet afremmen.
Op dinsdag 20 mei 2003 13:58 schreef Nyrem het volgende:Verder zitten er veel mensen in met ziekten die op het moment niet erkend worden (beginnende), te denken valt aan ME/ADHD.
quote:Daar vergis je je heel erg in.
Op dinsdag 20 mei 2003 14:01 schreef freako het volgende:[..]
ADHD'ers kunnen volgens mij wel werken hoor, misschien dat je ze wat moet afremmen.
.
quote:Gelukkig zegt ie ook nog wat positiefs. En ik ben het met Bos eens.
Bos: akkoord meedogenloos en zonder compassieDEN HAAG - PvdA-leider Bos noemt het regeerakkoord van CDA, VVD en D66 ,,meedogenloos en zonder compassie'' voor mensen die het wat minder breed hebben. Het motto 'meedoen, meer werk, minder regels' is volgens hem ,,een mooie titel voor een slecht boek''.
Dat zei Bos dinsdag in een Tweede-Kamerdebat over het regeerakkoord. Volgens Bos moeten mensen vooral inleveren voor een lager financieel tekort. ,,Daar krijgen we gratis een slechtere economie en banenverlies bij'', sneerde Bos, die vindt dat de informateurs Hoekstra en Korthals Altes de gevolgen van het regeerakkoord te positief afschilderen. ,,Het komende kabinet vraagt heel wat, zonder dat duidelijk is waarom.''
Volgens Bos is er daarom een ,,hoofdpijnenakkoord'' in plaats van een ,,hoofdlijnenakkoord''. Hij is wel positief over de bestuurlijke vernieuwing, het extra geld voor onderwijs en jeugdzorg en het verdwijnen van het taboe op de hypotheekrenteaftrek.
http://www.leeuwarder-courant.nl/Pagina/0,7103,23-1-2893-6126-1371915-1373--,00.html
quote:Misschien kun je even aangeven waar we wel over mogen praten
Op dinsdag 20 mei 2003 14:21 schreef Wile_E_Coyote het volgende:
Um, dit gaat over de formatie, niet over de WAO en/of de mensen die erin zitten. Er loopt een WAO-herkeuringen topic in KLB, meen ik.
De WAO is misschien wel het belangrijkste pijnpunt van dit akkoord, dus wordt er hier logischerwijze over gesproken.
quote:
Op dinsdag 20 mei 2003 14:21 schreef Wile_E_Coyote het volgende:
Um, dit gaat over de formatie, niet over de WAO en/of de mensen die erin zitten. Er loopt een WAO-herkeuringen topic in KLB, meen ik.
quote:
Op dinsdag 20 mei 2003 14:04 schreef Nyrem het volgende:(maar laten we hier geen ADHD-topic van maken)
quote:Lijkt mij ook.
Op dinsdag 20 mei 2003 14:23 schreef SCH het volgende:[..]
Misschien kun je even aangeven waar we wel over mogen praten
De WAO is misschien wel het belangrijkste pijnpunt van dit akkoord, dus wordt er hier logischerwijze over gesproken.
quote:Over de formatie. Maar ik bedoel dat je geen discussie hoeft te gaan voeren of mensen al dan niet terecht in de WAO zitten en hoeveel mensen je wel niet kent die de boel belazeren of hoeveel mensen je kent die echt erg ziek zijn. Probeer de discussie over de gevolgen te laten gaan.
Op dinsdag 20 mei 2003 14:23 schreef SCH het volgende:[..]
Misschien kun je even aangeven waar we wel over mogen praten
De WAO is misschien wel het belangrijkste pijnpunt van dit akkoord, dus wordt er hier logischerwijze over gesproken.
quote:
Op dinsdag 20 mei 2003 14:32 schreef Wile_E_Coyote het volgende:[..]
Over de formatie. Maar ik bedoel dat je geen discussie hoeft te gaan voeren of mensen al dan niet terecht in de WAO zitten en hoeveel mensen je wel niet kent die de boel belazeren of hoeveel mensen je kent die echt erg ziek zijn. Probeer de discussie over de gevolgen te laten gaan.
Discussies over herkeuringen en misbruik kunnen in Wat is er tegen de WAO herkeuring ??
quote:Het is heel moeilijk om de Edit-knop te vinden?
Op dinsdag 20 mei 2003 14:34 schreef Wile_E_Coyote het volgende:[..]
Nieuwe nieuwsdump
quote:Een paar dingen concludeer ik hieruit.
Regeerakkoord verhoogt kans op verkeerde beslissingenUTRECHT - Het wordt niet alleen mager maar ook ingewikkeld door het regeerakkoord. Dat constateert dit Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud) na bestudering van de maatregelen van het aanstaande kabinet.
Het is moeilijk om een standaard koopkrachtplaatje te maken dat voor een grote groep geldt. Het Nibud denkt dat veel Nederlanders straks door de bomen het bos niet zullen zien en zonder hulp of voorlichting verkeerde beslissingen nemen.
Het Nibud gaat er vanuit dat het akkoord nadelig is voor huishoudens die hun inkomen van de overheid hebben, zoals ambtenaren of mensen met een uitkering. Gezinnen met kinderen worden wat meer gespaard.
Het Centraal Planbureau komt op een gemiddeld effect op de koopkracht van tussen de min driekwart en plus driekwart procent. Maar dat gemiddelde zegt heel weinig, vinden de rekenaars van het Nibud. Het hangt allemaal af in hoeverre men te maken krijgt met de nieuwe besluiten.
De 400 euro eigen risico per gezin voor de ziektekosten is daarvan het beste voorbeeld. ,,Je merkt er niets van als je nooit naar de dokter gaat maar des te meer als iemand in het gezin ziekelijk is. Voor ingrepen in de WAO en de WW geldt hetzelfde. Als het jou aangaat, ben je slecht af'', constateert het Nibud.
Van een huishouden wordt meer eigen initiatief gevraagd. Waar zaken nu collectief worden geregeld en betaald, moet een huishouden straks veel meer zelf regelen. Commerciële marktpartijen kunnen gebruik gaan maken van de ongerustheid en onwetendheid van de consument, waarschuwt het Nibud. Ze kunnen bijvoorbeeld inspringen op de zorgkosten die uit het ziekenfonds gaan.
http://www.leeuwarder-courant.nl/Pagina/0,7103,23-1-2893-6126-1371494-1373--,00.html
Ten tweede krijgt de commercie meer de touwtjes in handen door alle gaten op te vullen die de regering nalaat te vullen. Extra verzekeringen zijn vaak nodig. In mijn ogen een slechte ontwikkeling.
quote:Mee eens.
Op dinsdag 20 mei 2003 14:41 schreef Sidekick het volgende:Extra verzekeringen zijn vaak nodig. In mijn ogen een slechte ontwikkeling.
Nu betaal ik zo'n 40euro per maand aan premie voor het ziekenfonds.
Dat is dus 12x40 = 480euro per jaar.
Nu lees je dat er steeds meer niet vergoed wordt door het ziekenfonds.
Is het straks niet voordeliger om alles zelf te betalen en geen premie te betalen?
En gewoon een mini-minimale ziekenfondsverzekering te nemen.
quote:Maar wat doe je als je ineenns toch enorme (ziekenhuis)kosten maakt?
Op dinsdag 20 mei 2003 14:47 schreef Nyrem het volgende:[..]
Mee eens.
Ik zat met laatst te bedenken; ben nog student (niet lang meer maar goed).
Onlangs een rekening van 220 euro voor de tandarts (3 afspraken; gebitsreiniging, foto's en polijsten).Nu betaal ik zo'n 40euro per maand aan premie voor het ziekenfonds.
Dat is dus 12x40 = 480euro per jaar.
Nu lees je dat er steeds meer niet vergoed wordt door het ziekenfonds.
Is het straks niet voordeliger om alles zelf te betalen en geen premie te betalen?
En gewoon een mini-minimale ziekenfondsverzekering te nemen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |