Dit ga ik zeker kijken, kan me de bewuste dag nog goed herinneren.quote:Uit het Noord-Hollands dagblad:
Discovery Channel maakt dinsdagavond de kijker ooggetuige van de vuurwerkramp in Enschede. De documentaire bevat schokkende beelden die 13 mei 2000 angstaanjagende dichtbij brengt.
Brandweermannen die rennen voor hun leven, terwijl ze bijna door een vuurbol worden verzwolgen. Een stervende brandweerman, die door collega’s tevergeefs wordt gereanimeerd. De zwaargewonde cameraman, die met zijn laatste krachten probeert op te krabbelen, tot de laatste vernietigende explosie aan alles een eind maakt….
Niet eerder was er een documentaire over de vuurwerkramp in Enschede die de kijker zo indringend ooggetuige maakte als die van Discovery Channel.
Dinsdag 25 juli, 22 uur, wordt de documentaire van Canadese makelij hier uitgezonden. Volgens Discovery wordt die voor Nederland niet afgezwakt.
De ramp die 23 levens eiste, is van vele kanten gefilmd en gefotografeerd. Maar van de dramatische allerlaatste momenten op het terrein van SE Fireworks zelf bestaan geen videobeelden. Discovery ensceneerde die op een trainingscomplex in Canada met acteurs. Deze actiebeelden zijn in hoog tempo gemonteerd met de echte rampopnames en foto’s die onderhand bij iedereen op het netvlies staan gebrand. Het lijkt allemaal zo echt, dat je aanvankelijk denkt nieuw opgedoken, unieke rampbeelden te zien. In supermarkt Nije Weme staan de manager en een personeelslid verdwaasd in een half ingestorte winkel; her en der liggen de klanten tussen het puin. Buiten zijn flitsen van rennende, huilende en bebloede mensen, deze beelden zijn zowel echt als gespeeld.
Maar de eerste zeventien minuten kijk je vooral mee door de ogen van de brandweerlieden van wie er vier nooit meer thuis kwamen. Je ziet ze bijna in de ogen, als ze (nagespeeld) staan te blussen vanaf de bomvolle vuurwerkcontainers. Je vlucht met ze mee als het misgaat……..
DISCOVERY CHANNEL
Dinsdag 25 juli, 22.00 uur
Ik ook en hoef dus niet te kijkenquote:Op maandag 24 juli 2006 16:02 schreef IkWilbert het volgende:
Dit ga ik zeker kijken, kan me de bewuste dag nog goed herinneren.
discovery...quote:
Dat is alleen voor de publieke omroep. Maar goed, het is niet uitgezonden dus je hebt niets gemist.quote:
Je hoeft er niet naar te kijken hoor....quote:Op woensdag 26 juli 2006 09:28 schreef Troel het volgende:
Ik ben blij dat het verplaatst is, kan het me nog als de dag van gisteren herinneren:{
Je snapt me verkeerd, ik ben er blij om, want ik las dus pas woensdag dat het uitgezonden zou wordenquote:Op donderdag 27 juli 2006 13:50 schreef Ultrawuft het volgende:
[..]
Je hoeft er niet naar te kijken hoor....
Ontopic, ik vind het wel jammer dat het verplaatst is. Ik was wel benieuwd wat de amerikanen er van gemaakt hebben.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |