Let wel beste vriendjes, er is een nieuwe abonnementsfamilie onderweg: Red5. Natuurlijk de opvolger van Red4. Waarom is dit van belang? Nou, om jullie even op de hoogte te brengen van het volgende.
Sinds 1 juni heeft de EU bepaald dat providers geen roamingkosten meer in rekening mogen brengen in de EU. Wel hielden providers nog vast aan IDD bellen.
Nu heeft Vodafone weer wat nieuws: als je verlengt na 10 juli (dacht ik) ga je vanzelf over naar de Red 5 abonnementsfamilie. Waarbij je meteen beboet wordt als je meer dan 50% van je belminuten of data verbruikt in de EU, dan in Nederland. Dan betaal je dacht ik 0,1 cent per Mb extra. Dat noemen ze dan een boete, waardoor het niet in het abonnement zou vallen.
Dus ze noemen het anders, en vragen er vervolgens extra geld voor iets waarvan eerst wettelijk was bepaald dat het gratis was. Waarschijnlijk volgen andere telecomproviders ook. Dus zo proberen ze weer op een slinkse manier de EU roamingkosten terug te krijgen.
Dan kan je je wel afvragen 'wie verbruikt nou meer dan de helft van zijn data in de EU', nou iedereen die meer dan 14 dagen op vakantie gaat en zijn vakantiefoto's deelt, lijkt me. Het was dan ook geen verrassing dat 1 Gb extra vroeger 5,- kostte en nu ineens 7,50.
Klacht: klootzakken.
Op vrijdag 14 mei 2021 @ 23:33 schreef Joopklepzeiker: Zonder twijfel is @vogeltjesdans de grootste smaakmaker en intelligentste persoon van heel KLB.