Woensdag 14 juli; Innsbruck – Zell am See #1Aangezien het ontbijt inbegrepen is bij het hotel, hoeft de dobbelsteen daarover niets te beslissen. Jammer genoeg valt het ontbijt in de Goldene Krone tegen. Of om met de worden van Costadibalkoni te spreken: ‘Dit is de meest gore jus d’orange ooit.’
. Na het ontbijt checken we uit en Costa rijdt de auto voor.
De Nordkettenbahn is dan wel gesloten voor onderhoud, met ons navigatiesysteem komen we vast ook wel langs de eerste vier stations die door Zaha Hadid zijn ontworpen. Dit deel van de bahn wordt overigens de Hungerburgbahn genoemd. Het eerste station (Congress) hebben jullie al op de foto’s van gisteren kunnen zien. Op naar het tweede station genaamd Löwenhaus. We parkeren in de buurt van de oude voetgangersbrug over de Inn en lopen naar station Löwenhaus:
Tot zover het eenvoudige gedeelte. Nu moeten we bij station Alpenzoo zien te komen. Veel beter dan zo kunnen we het niet in beeld krijgen:
Na een lange slingerweg bereiken we het eind van de Zaha Hadid sectie van de Nordkettenbahn, namelijk station Hungerburg:
Daarvandaan hebben we een uitzicht over de stad Innsbruck, met aan de andere kant de skischans:
Dit is gelijk een prima plek om te dobbelen voor de weblogopties. De lijst met mogelijkheden:
quote:
1(1) Dirigeer een lokaal Mozart/Haydn/Strauss-orkest.
2(1) Het liedje "Do-Re-Mi" uit de Sound of Music naspelen/zingen
1(2) Vijf mensen uit Oostenrijk laten zeggen dat ze elke dag op de FOK!weblog zitten (in het Nederlands).
2(2) Drie echte oostenrijkse Apfelstrudels maken en opeten.
1(3) Een glaasje melk melken van een van die berg koeien.
2(3) Zorbing in Flachau:
http://www.zorb.at/ 1(4) Een kijkje nemen in de Redbullhangaar op het vliegveld van Salzburg.
2(4) Naar het plaatsje 'Fucking' gaan en op de foto staan met het plaatsnaambord.
1(5) Rodelen
2(5) Onder een waterval gaan douchen
1(6) De Grossglockner beklimmen.
2(6) Een hele dag in lederhosen rondwandelen, de beste jodelaar uit het dorp zoeken en met hem een nieuwe clip opnemen voor 'Anton aus Tirol'
De eerste worp levert een 6 op. Geen foto’s hiervan, wel een filmpje dat Costa zal plakken aan het filmpje van de uitvoering en dat gepost zal worden als we daar zijn aangekomen in ons verslag.
De 6 is even en dus levert het de volgende overgebleven weblogopties op:
quote:
2(1) Het liedje "Do-Re-Mi" uit de Sound of Music naspelen/zingen.
2(2) Drie echte oostenrijkse Apfelstrudels maken en opeten.
2(3) Zorbing in Flachau:
http://www.zorb.at/ 2(4) Naar het plaatsje 'Fucking' gaan en op de foto staan met het plaatsnaambord.
2(5) Onder een waterval gaan douchen
2(6) Een hele dag in lederhosen rondwandelen, de beste jodelaar uit het dorp zoeken en met hem een nieuwe clip opnemen voor 'Anton aus Tirol'
Bij de Spar slaan we wat water voor onderweg in en dobbelen gelijk voor het bovenstaande. Dit levert een 3 op. Zorbing in Flachau dus. Tof. Heb altijd al in een plastic bal van een berg af willen rollen.
Voor vandaag staat het rijden over de Grossglockner Hochalpenstrasse op het programma. We willen deze vanuit het zuiden doen, zodat we eindigen in Zell am See waar een fontein van Hundertwasser staat. Dit komt ook beter uit met de route naar Hallstatt waar we de opdracht
Bezoek UNESCO werelderfgoed Hallstatt / Salzkammergut de volgende dag kunnen volbrengen.
Het zuidelijke vertrekpunt over de Grossglockner Hochalpenstrasse is de stad Lienz. De enige andere weg om daar te komen vanuit het noorden is de Felber Tauern Hochalpenstrasse die vertrekt uit het plaatsje Mittersill. En dat plaatsje is op twee manieren te bereiken vanuit Innsbruck: via het Zillertal (oneven) of via Kitzbühl (even). In de auto gooi ik een 2. Via Kitzbühl dus. Vroeg in de middag komen we aan in Kitzbühl, waar we in de plaatselijke Konditorei dobbelen voor de lunch. Thee met topfenstrudel voor mij, koffie met sachertorte voor Costa.
Dan beginnen we aan de Felber Tauern Hochalpenstrasse. Vlak voor de Felber Tauern tunnel zetten we de auto langs de kant om van het uitzicht te genieten en om enige verkoeling op te zoeken:
UIO_AMS in een Alpenwei.
Een mooi en vooral ook erg koud bergriviertje.
Costa vindt de verkoeling die hij nodig heeft in het riviertje.
En kennelijk zijn we niet de enigen die verkoeling zoeken.
De tol van ¤ 10 nemen we voor lief; de Felber Tauern Hochalpenstrasse is mooi en rustig qua verkeer. Een prima route naar het zuiden.
Eenmaal in Lienz tanken we de auto vol. Op naar de Grossglockner Hochalpenstrasse! Maar als we Lienz uitrijden, zien we een designtechnisch hoogstandje dat we natuurlijk vast moeten leggen voor de geīnteresseerden:
Wie wil er nou niet in een bier- / wijnvat wonen?
.
Het verslag van de rest van deze dag volgt in #2.
[ Bericht 0% gewijzigd door UIO_AMS op 28-07-2010 19:45:20 ]