[Dit bericht is gewijzigd door dynast op 27-06-2002 01:31]
en ikzelf denk dat als iemand wordt geboren hij 'goed' is of ten minste 'nix'. door de invloeden wordt degene zo 'gekneedt' als hij in zijn verdere leven zal zijn, kijk maar naar bijv. verwende kinderen....dus eigenlijk vind ik deze discussie een beetje overbodig....ik dnek dat dit het antwoord is....maar verder discussieren hierover lijkt me anders ook wel weer interessant.
we zullen zien wat ervan komt...
(ik ben vergeten waarom t was )
[Dit bericht is gewijzigd door slakkie op 27-06-2002 18:21]
[Dit bericht is gewijzigd door slakkie op 27-06-2002 18:43]
[Dit bericht is gewijzigd door slakkie op 27-06-2002 18:44]
quote:Ja ok, maar er zijn wel zoiets als universeel geldende regels voor wat bijvoorbeeld goed is en wat als slecht bestempelt kan worden. Als een mens bijvoorbeeld zonder reden iemand martelt kan dit als slecht bestempelt worden.
Op donderdag 27 juni 2002 08:35 schreef BeerBelly het volgende:
Je vergeet een belangrijk punt:
Slecht en goed zijn relatief. Dus als er geen goed is is er ook geen slecht. En zonder slecht geen goed. Dus iemand laten opgroeien zonder slechte invloeden kan alleen als de opvoeder perfect het onderscheid tussen goed en kwaad ziet.
quote:Zelfs dat niet. Dat we als mensheid bepaalde zaken als goed en slecht bestempelen maakt ze nog niet universeel. Het zijn geen natuurwetten ofzo.
Op donderdag 27 juni 2002 09:56 schreef dynast het volgende:
Ja ok, maar er zijn wel zoiets als universeel geldende regels voor wat bijvoorbeeld goed is en wat als slecht bestempelt kan worden.
quote:Kijk dat bedoelde met relatief goed/slecht. Voorbeeld: iemand leert dat het heel goed is om aan het begin van iemands 12 levensjaar een stukje van de middelvinger af te snijden. Dan is dat in ons oogpunt erg wreed/slecht. Maar voor diegene die nooit iets anders gezien hebben is dit doodnormaal. Wat goed en slecht is heeft met opvoeding te maken, en wordt veelal door de groep/omgeving bepaald. Het begin van goed en kwaad ligt denk ik in een stukje zelfbehoud.
Op donderdag 27 juni 2002 13:02 schreef nikk het volgende:[..]
Zelfs dat niet. Dat we als mensheid bepaalde zaken als goed en slecht bestempelen maakt ze nog niet universeel. Het zijn geen natuurwetten ofzo.
Van nature slecht zijn is dus heel goed mogelijk.
quote:Dream on, heb je the matrix gezien? Daar wordt uitgelegd dat als alles perfect zou zijn, alles in de soep zou lopen.
Maar wat als er nu totaal geen nare beïnvloedingen komen (in theorie uiteraard)? Dus een persoon die leeft in een wereld die voor hem geen enkele vorm van narigheid kent of wat dan ook. Dus dan moet het in dat geval toch onmogelijk zijn om vals/gemeen te worden of te kunnen zijn?
quote:Nogmaals, dat een groot deel van de mensheid hierover ongeveer hetzelfde denkt maakt het nog niet tot een universeel iets. Martelen bijvoorbeeld heeft in de geschiedenis van de mensheid ook vele mensenlevens gered.
Op donderdag 27 juni 2002 21:42 schreef ParAlien het volgende:
O ja, nog over dat 'slecht' en 'goed'...Tuurlijk gelden daar Universele regels voor. Het gaat hierbij altijd om het bewust ervoor kiezen om iemand te kwetsen (geestelijk, lichamelijk, wat voor manieren dan ook) voor egoïstische doeleinden. Egoïsme is naar mijn mening de wortel van al het kwaad in de wereld. Zonder egoïsme zou de wereld er denk ik heel mooi uitzien!
quote:Die ideale situatie bestaat niet om een geheel andere reden. De mens is het er simpelweg niet over eens wat de ideale situatie is.
Op vrijdag 28 juni 2002 11:40 schreef alien8ed het volgende:
Dream on, heb je the matrix gezien? Daar wordt uitgelegd dat als alles perfect zou zijn, alles in de soep zou lopen.
Zoals ik al zei: we zijn dieren, met testosteron en adrenaline en andere hormonen. Bovendien creeeren we onze eigen ergernissen. Dus die ideale situatie kan gewoon niet bestaan.
( eigenlijk wel jammer dat die zo goed klopt .. doet gelijk de deur op slot .... )
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |