abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 31 mei 2024 @ 17:04:44 #126
330914 Sherlock_Holmes
2de plaats WIDM prono 2020
pi_213744845
Ja, uit gelijkwaardigheid ga ik maandag met een theedoek op naar het werk toe.
´ Just remember, there's a thin line between being a hero and being a memory´
pi_213744914
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2024 13:21 schreef Yasmin__x het volgende:
Mee eens.

Waar zijn mannen nou goed voor in deze wereld? Nutteloos volkje.
Ik zie dat er een paar pagina's terug een korte discussie liep over het nut van mannen in de maatschappij. Het is misschien een beetje off-topic, dus misschien kan ik er beter een aparte discussie over beginnen, maar op zich is het wel een interessant onderwerp. Ik ben zelf een man en heb sterk het gevoel dat je tegenwoordig als man maar als overbodig wordt gezien. Het zou ook interessant kunnen zijn om eens een discussie te voeren over de vraag wat het voor de maatschappij zou betekenen als er veel meer vrouwen dan mannen zouden zijn. Maar ook dat is een beetje off-topic en eerder onderwerp voor een aparte discussie.
  vrijdag 31 mei 2024 @ 17:22:55 #128
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_213745049
quote:
15s.gif Op vrijdag 31 mei 2024 16:42 schreef BansheeBoy het volgende:

[..]
Wel gelijkwaardig.

:{²
Ja.
pi_213745444
Maar even: Dit is een pleidooi voor slachtofferschap en tegen weerbaarheid.

Als we echt een samenleving willen die alleen nog uit zielige aanstellers bestaat dan moeten we dit soort afslagen nemen. Eens kijken waar we over 20 jaar dan staan. Nog meer jongeren de GGZ in, nog meer mensen die niet zelfstandig kunnen zijn.

Echt geen weldenkend mens kan hier voor zijn, zelfs niet de vrouw die enorm last heeft maar zich gewoon elke maand ziek kan melden.
pi_213745456
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2024 15:56 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

Gaat hier misbruik van komen? 100% zeker. Moeten we daarom maar zieke mensen aan het werk dwingen? Neuh.
Dat laatste zegt ook niemand. Je kunt je gewoon ziekmelden en in de huidige maatschappij wordt de werkgever die dat weigert direct overal gecancelled dus er is geen enkel probleem.
pi_213746771
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2024 18:19 schreef PietjePuk2000 het volgende:

[..]
Dat laatste zegt ook niemand. Je kunt je gewoon ziekmelden en in de huidige maatschappij wordt de werkgever die dat weigert direct overal gecancelled dus er is geen enkel probleem.
Cancelen is een privilege voor hoogopgeleide D66 vrouwen. De schoonmaakster die slecht Nederlands spreekt gaat haar baas niet wegkrijgen voor een botte menstruatie opmerking.
pi_213746839
Wordt het dan niet ook eens tijd dat mannen op hun werk kunnen dragen wat ze willen, zoals vrouwen reeds kunnen doen?
Dubbel gevaccineerd tegen vliegschaamte
  vrijdag 31 mei 2024 @ 22:04:22 #133
179307 Saboo
Hoi ik zit op fok
pi_213748056
quote:
15s.gif Op donderdag 30 mei 2024 22:47 schreef BansheeBoy het volgende:

[..]
Je bent daarin echt vrij. Maar ik heb me dat echt altijd afgevraagd. Wat is het biologische nut van die stemmingswisselingen en huilbuien. Serieuze vraag.

:{²
Niet alles heeft biologisch nut he....

Bv. slapen. Ze zijn er nog steeds niet achter waarom een mens zou moeten slapen, want biologisch gezien is het erg onnuttig dat je de 1/3 van je dag niet bewust meemaakt en niet productief bent. Energie-efficient wel, maar onze schepper (evolutietheorie of een god) had er toch beter over na kunnen denken.

Sommige onderzoekers draaien het om en vragen zich waarom we eigenlijk moeten leven, als we ook de rest van ons leven kunnen slapen.

Ik denk dat dat hier ook zo is. Soms zijn biologische processen gewoon toeval, en een nutteloos bij-effect van iets. Wees blij dat we niet 28 dagen zo zijn, als tijdens de PMS...

Ik kon meestal precies voorspellen wanneer ik ongesteld werd op basis van hoe chagrijnig en depressief ik was op een dag, dus het enige acteerwerk wat er bijzat was als ik toch gezellig deed.

[ Bericht 0% gewijzigd door Saboo op 31-05-2024 22:17:29 ]
pi_213748069
quote:
7s.gif Op vrijdag 31 mei 2024 16:12 schreef miss_sly het volgende:
Veel vrouwen gaan met menstruatieklachten niet naar de huisarts. Het moet al heel extreem zijn om daarvoor een huisarts of gyneacoloog te bezoeken. Maar met de 'gewone' buikkrampen, hoofdpijnen, misselijkheid en heel erg bloedverlies groeien meisjes op. En ja, dan skippen ze regelmatig gym als het even kan en gebruiken ze dat ook heus als smoes als ze tiener zijn. Dat betekent niet dat ze als ze ouder worden en werken dús ook altijd smoezen zoeken om niet te hoeven werken. Het zegt vooral veel over de mannen die zo bang zijn dat vrouwen massaal proberen onder werk uit te komen.

Nogmaals, ik denk dat vooral minder taboe op menstruatie- en overgangsklachten en wat ruimte om zonder gedoe eens een dag extra vanuit huis te werken, alsmede meer onderzoek naar deze klachten zodat er meer aan gedaan kan worden, al een enorme stap voorwaarts zouden zijn.
Ik heb zelf ook 1,5 jaar met klachten rond gelopen voor ik de stap naar de huisarts durfe te zetten. Bleek endometriose te zijn maar in eerste instantie werd het afgedaan als iets in de trant van 'het is een blaasontsteking of een schimmelinfectie'. Voelde me totaal niet serieus genomen en dat draagt er aan bij dat het echt wel ernstig moet zijn voor ik de stap zet.

Gevolg van die endometriose is dat tijdens mijn menstruatie plassen onder invloed van alle hormonen extreem pijnlijk is. Na een dag of 2 is er zelfs constant pijn die ook
nog enige dagen blijft zeuren.

Zou ik snel gebruik maken van een paar extra verlofdagen hiervoor; ik denk het niet. Ik neem wel een paar pijnstillers. Liever dat dan mezelf elke keer moeten verantwoorden met het risico dat er wordt gedacht dat je overdrijft. Uit dit topic blijkt maar weer dat het lastig is om jezelf in een ander in te leven. Een extra dagje thuiswerken maakt al een wereld van verschil.
Just because you can doesn't mean you should
  vrijdag 31 mei 2024 @ 22:12:13 #135
179307 Saboo
Hoi ik zit op fok
pi_213748143
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2024 18:17 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Maar even: Dit is een pleidooi voor slachtofferschap en tegen weerbaarheid.

Als we echt een samenleving willen die alleen nog uit zielige aanstellers bestaat dan moeten we dit soort afslagen nemen. Eens kijken waar we over 20 jaar dan staan. Nog meer jongeren de GGZ in, nog meer mensen die niet zelfstandig kunnen zijn.

Echt geen weldenkend mens kan hier voor zijn, zelfs niet de vrouw die enorm last heeft maar zich gewoon elke maand ziek kan melden.
nee niet mee eens. Ik zie ook grote problemen met de weerbaarheid van onze huidige generatie en vind dat we doorgaans te veel pamperen.

Maar ik zie niet hoe dat hier mee te maken heeft. Menstruatieproblemen zijn echt heel reëel. Ik heb zelf een extreem heftige menstruatie gehad, qua bloeden. Qua pijn viel het allemaal wel mee. Dat was 1 a 2 dagen per maand echt behoorlijk heftig.
Ik had toen een baantje waarbij ik "in het veld" werkte, dus soms 5 uur geen beschikking had tot een toilet. Superleuke baan, allemaal jonge broekies.
Wat moet je doen dan? Een 21-jarig pikkie gaan bellen, die toevallig leidinggevende is, en zeggen dat je niet 5 uur in een weiland kan staan zonder dat je tenen soppend eindigen in een bloedbad?

Ik ben er niet over uit of je menstruatieverlof wettelijk moet regelen of dat we gewoon het taboe af moeten halen, of dat menstruatieverlof de manier is om het taboe eraf te halen.

Maar ik kan je wel vertellen dat ik me bij geen enkele werkgever genoeg op mijn gemak heb gevoeld om menstruatieperikelen te delen.
  vrijdag 31 mei 2024 @ 22:17:21 #136
13462 BansheeBoy
Assimilatie = Laxatie = Stront
pi_213748191
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2024 22:04 schreef Saboo het volgende:

[..]
Niet alles heeft biologisch nut he....
Ik denk dat deze er altijd wel is. We weten hem alleen (nog) niet in bepaalde gevallen. Want van een week niet slapen, om maar bij je voorbeeld te blijven, ga je dood.

:{²
Misgun niemand zijn profijt, laat elk op hoope bouwe. Ofschoon wie mij ook benijdt, fortuin moet zijn loop behouden.
Bansheeboy: Fok!ker van de week!
[Without heart we would be mere machines]
Bergkamp, Zlatan, Van Persie, Ziyech, Quaresma
  vrijdag 31 mei 2024 @ 22:32:44 #137
179307 Saboo
Hoi ik zit op fok
pi_213748310
quote:
15s.gif Op vrijdag 31 mei 2024 22:17 schreef BansheeBoy het volgende:

[..]
Ik denk dat deze er altijd wel is. We weten hem alleen (nog) niet in bepaalde gevallen. Want van een week niet slapen, om maar bij je voorbeeld te blijven, ga je dood.

:{²
dat betekent niet dat het biologisch gezien nut heeft vanuit een macro-perspectief bezien. Alleen dat er een negatief gevolg aanhangt als je het niet doet.

Chagrijnig zijn is niet iets waar je voor kiest om te doen, of ben jij iemand die denkt dat emoties een keuze zijn en je 100% vrije wil hebt zonder biologische invloeden?

Progrestron zorgt juist voor een heleboel goede dingen, zoals een stabiele bloedsuiker en een verbeterde stemming. Dat valt in 1 klap weg voor je menstruatie. Als ik zou mogen speculeren over een biologisch nut. Je lichaam wordt alleen ongesteld als de eicel niet bevrucht is. Je bent de week voor je menstruatie ook niet meer vruchtbaar (uit mijn hoofd). Als voortplanting onze primaire doel is, en dat is niet gelukt is het logisch als je energielevel (en daarmee je stemming) in 1 klapt daalt, omdat je je weer voor moet bereiden op de periode dat je wel weer vruchtbaar bent en "op zoek moet" naar zaadjes om die eicel te bevruchten. Dan moet je dus de beste versie van jezelf zijn en energie hebben om voort te planten. Waar jullie de hele maand door jaar jullie zaad ergens kunnen lozen, heb je als vrouw dus een aantal vrij specifieke momenten waarop "het" moet gebeuren en je totale hormoonhuishouding is daar rondom geregeld.

Ik vind het vanuit de evolutie niet gek dat dat ook invloed heeft op je gedrag, en je dus op je gezelligst bent tijdens de piek van je vruchtbaarheid, en op je ongezelligst als het niet gelukt is en je lichaam de zooi weer moet gaan schoonmaken.
pi_213749024
quote:
7s.gif Op vrijdag 31 mei 2024 14:25 schreef miss_sly het volgende:

[..]
Juist ook zaken als loodgieter, electricien, metaalbewerking, autotechniek zijn typische opleidingen waar ook zeker wel meisjes interesse in hebben, maar waarbij het lastig is voor ze om die opleiding te doen. In de bouw zijn ook zeker wel functies, ook hands on, die vrouwen kunnen bekleden.

Maar de echt zware beroepen waar veel spierkracht voor nodig is. zijn voor veruit de meeste vrouwen inderdaad niet weggelegd.
Waarom is het voor meisjes moeilijker om bijv. een mbo opleiding werktuigbouw te doen?

[ Bericht 0% gewijzigd door spicymchaggis op 01-06-2024 07:17:40 ]
pi_213750207
wat een kolder!
ik werk in een vrouwenteam, het kan toch niet zo zijn dat in dat team wij ons elke maand ziek gaan melden omdat we ongesteld zijn?
het hoort er nu eenmaal bij en laten we het niet gaan dramatiseren.
zo erg is het nu allemaal ook weer niet.
wie gaat dat ook betalen?
  Moderator zaterdag 1 juni 2024 @ 09:16:50 #140
441859 crew  Lenny77
pi_213751393
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 juni 2024 03:52 schreef ZanneG het volgende:
wat een kolder!
ik werk in een vrouwenteam, het kan toch niet zo zijn dat in dat team wij ons elke maand ziek gaan melden omdat we ongesteld zijn?
het hoort er nu eenmaal bij en laten we het niet gaan dramatiseren.
zo erg is het nu allemaal ook weer niet.
wie gaat dat ook betalen?
Kortzichtige post helaas.

Zelf hoor ik bij de vrouwen die echt minimaal tot geen last heeft van mijn cyclus. Klein beetje pijn, beetje bloedverlies, geen hoofdpijn of wat dan ook. Voor mij persoonlijk zou ik ook zeggen: echt niet nodig.
Maar dat wil niet zeggen dat het bij anderen ook zo lekker gaat. 1/5 lijkt mij veel te zijn maar ik heb ze effectief gezien, de vrouwen die dood ellendig en lijkwit in de zetel lagen opgekruld. En dat dagen tot een week lang.
Dus om dan maar te zeggen: stel je niet aan, het hoort erbij?

Nogmaals: persoonlijk denk ik niet dat deze dagen in een wettelijk verlof gegoten moeten worden. Eerder een soort beschermd ziekteverlof voor dat deel van de vrouwen die niet meer kunnen functioneren.
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
pi_213751570
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2024 20:21 schreef core2duo het volgende:
Wordt het dan niet ook eens tijd dat mannen op hun werk kunnen dragen wat ze willen, zoals vrouwen reeds kunnen doen?
Slechts priesters en imams en hun vertrouwelingen hebben werk waarbij zij van hun werkgever lange jurken mogen dragen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')