abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 8 januari 2025 @ 13:12:21 #1
35189 Troel
scherp en bot
pi_216214149
Met de snel stijgende energieprijzen (gas / stroom) leek het me tijd om een "energie bespaar topic" te openen.

Wat heb jij al gedaan om je energieverbruik naar beneden te krijgen?

let op: voor discussies over de energieprijzen kan je hier terecht: NWS / Prijs aardgas breekt door ¤1,30 per kuub... #4 gas geven!

Enkele random tips:
- zet je verwarming een (paar) graad lager en draag wat beter isolerende kleding
- controleer je tocht strips, naarmate ze ouder worden sluiten ze minder goed aan (of er is vaak overheen geschilderd)
- zet opgewarmd voedsel pas in de koelkast als het voldoende is afgekoeld
- standby gebruik van apparaten kan je naar beneden krijgen door er een schakelaar voor te zetten of de stekker eruit te halen als je het niet gebruikt, zo neemt de (al wat oudere) Ziggo MediaBox XL meer dan 50Watt in de standby, dat is meer dan 438kWh per jaar, ofwel 100 tot 200 Euro, afhankelijk van je afgesloten energiecontract
- gloei-, halogeen maar ook de oude spaarlampen verbruiken veel meer stroom dan LED-lampen, met name lampen die vaak / lang branden vervangen verdient zich snel terug
- zet TL-lampen gewoon uit als je een ruimte verlaat, het is een fabel dat het starten meer kost dan uitzetten.
- controleer je koelkastrubbers, sluiten ze niet aan? Zitten er scheuren in? Vervang ze (en mogelijk is je hele koelkast al aan vervanging toe als hij Napoleon nog persoonlijk heeft gekend).
- draai korte wasjes op 30 graden, tenzij het echt vuil is
- droog je was aan een waslijn of rek ipv wasdroger
- gebruik een warmtepompwasdroger
- koop producten in de supermarkt die je gaat invriezen zoveel mogelijk al ingevroren, dat kost minder energie om in te vriezen
- verlaag de aanvoertemperatuur van je CV-ketel (vooral bij oudere ketels zonder modulerende thermostaat), deze staat soms nog op 80 graden Celsius, mogelijk kan je je woning al verwarmen met 50 of 60 graden aanvoertemperatuur, het rendement stijgt dan iets en de temperatuurschommelingen worden ook minder hevig.
- nachtverlaging kan in sommige gevallen fors energie besparen, ligt er ook aan of je thuis werkt of pas weer om 18:00 thuis bent, experimenteer ermee in wat koudere week met ongeveer gelijke omstandigheden en noteer je verbruik
- douche niet te lang en/of neem niet iedere dag een bad
- heb je een aquarium? Misschien kan het verwarmingselement een paar graad lager, veel vissen doen het ook nog prima bij 21 of 22 graden dus zoek het uit voor jouw vissoorten.
- dek een aquarium af zodat de warmte niet ontsnapt en gebruik LED-verlichting
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_216217499
TS check je bronnen!

Enkele honderdduizenden Ziggo-klanten gebruiken de door het kabelbedrijf in bruikleen geleverde Mediabox XL. Dit apparaat staat met een maximaal stroomverbruik van 59 watt bekend als de nummer één energieverslinder onder de tv-decoders die in Nederland door tv-providers in bruikleen worden geleverd. VodafoneZiggo erkent via woordvoerster Tabitha Laurey dat de Mediabox XL in volledig bedrijf bijna 60 watt trekt.
Je hoort bij de betere, maar nog lang niet bij de beste
  Moderator woensdag 8 januari 2025 @ 17:48:50 #3
382129 crew  Donna
pi_216217512
@Troel

Goed punt, dat heb ik nog niet en heb het nog wel liggen! :Y
pi_216219842
De CV installatie waterzijdig inregelen
De CV pomp afregelen.

[ Bericht 3% gewijzigd door blomke op 08-01-2025 20:48:18 ]
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
  woensdag 15 januari 2025 @ 09:01:22 #5
37248 BertV
Klei indiaan
pi_216304794
Ik ben als extremist toch echt klaar met het besparen op stroom.
Toevallig nog wel gisteren mijn wasmachine op een stekkerblok met schakelaar gezet (die had ik nog).

Uit was niet uit.
Handgemaakt
pi_216320921
ik heb zelf een thuisbatterijsysteem samengesteld die ik oplaad met zonnepanelenstroom en het snachts weer laat ontladen,

Daarnaast zit de nieuw geinstalleerde tuinverlichting, en nagenoeg alle overige (led)verlichting in huis op aanwezigheid (niet beweging) en tijd aan/uit.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')