abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  † In Memoriam † maandag 17 december 2001 @ 05:58:55 #1
13819 Loedertje
Trotse GILF.
pi_2515547
quote:
RIJSWIJK (ANP) - De kinderprostitutie in Nederland is de laatste vijf jaar explosief gestegen. Volgens de belangenorganisatie ChildRight is het aantal slachtoffers in die periode van ongeveer 4.000 naar 15.000 gestegen.

In de kinderprostitutie is vooral de explosieve groei van het aantal jonge autochtone Nederlandse meisjes uit doorsneegezinnen alarmerend, meldde ChildRight zondag. Ook het gegeven dat ongeveer 10.000 van deze kinderen volledig in de macht zijn van criminele organisaties die met kinderprostitutie jaarlijks meer dan een miljard gulden aan omzet draaien, vindt de organisatie schokkend.

De resterende slachtoffers zijn volgens ChildRight dakloze kinderen, onder wie steeds meer hele jonge meisjes vanaf 13/14 jaar. Ook kinderen met psychiatrische problemen en verstandelijk gehandicapte kinderen die aan de kant zijn gezet, belanden in de prostitutie.

Bronnen

ChildRight heeft de cijfers vergaard bij de lokale hulpverleningsdiensten en bij vertrouwenspersonen van scholen. Ook hebben veel rechercheurs van jeugd- en zedenpolitie meegewerkt aan het onderzoek. De bronnen komen vooral uit de grotere provinciesteden.

Volgens woordvoerder T. Knippenberg is het werkelijke cijfer van kinderen in de prostitutie zeker nog groter, dan zijn organisatie heeft becijferd. Hij zegt dat zijn organisatie ongeveer 40 procent van Nederland heeft kunnen onderzoeken, waarin dan wel met name de grotere steden van de provincies zijn betrokken.

In oktober drong ChildRight er bij de leden van de Tweede Kamer nog op aan om een groot landelijk onderzoek te doen naar de ernst en omvang van kinderprostitutie in Nederland. Het is nog niet duidelijk of het daarvan komt.

Inmiddels is de organisatie zelf aan het werk gegaan. De resultaten overtreffen zelfs de meest vergaande verwachtingen van Knippenberg zelf. ,,We weten na het oprollen van netwerken in Zwolle, Harderwijk en Zeewolde dat er heel wat aan de hand is. Maar dit had ik niet verwacht.''

Wanbeleid

ChildRight concludeert dat het Nederlands beleid tegen kinderprostitutie de afgelopen twee kabinetsperiodes volledig heeft gefaald. ,,De jeugd- en zedenpolitie is permanent onderbemand en de planken liggen boordevol met ernstige zaken waar geen tijd en mankracht voor is. Justitie- en politieleiding geven prioriteit aan kilo's boven kinderen. Drugs, wapens of vrachtwagens vol kinderporno spreken hen meer aan dan een 14-jarig slachtoffertje'', concludeert de organisatie.

Een andere oorzaak waardoor deze vorm van misdaad zich snel in ons land kan ontwikkelen, zijn de lage straffen die daders krijgen. Ook is in de visie van ChildRight de hulpverlening in Nederland onoverzichtelijk, verbrokkeld en geburocratiseerd. Slachtoffers en hulpverleners raken daar de weg regelmatig kwijt. Ook heeft de belangenorganisatie geconstateerd dat Nederland vergeleken met andere West-Europese landen, de Verenigde Staten en Canada, de minste prioriteit geeft aan onderzoek naar commerciėle exploitatie van kinderen.


quote:
Politie herkent beeld cijfers ChildRight niet 16.12 20:52

RIJSWIJK (ANP) - De politie herkent de cijfers van de organisatie ChildRight over een explosieve toename van kinderprostitutie in Nederland niet. ,,Ze komen niet overeen met het beeld dat wij hebben'', aldus woordvoerder C. den Bakker van de raad van hoofdcommissarissen zondag.

,,We ontkennen niet dat het aantal kinderen dat de laatste jaren in de prostitutie is beland, is toegenomen. Maar deze cijfers lijken ons onwaarschijnlijk'', benadrukt Den Bakker. ,,Ook herkennen wij ons niet in het beeld dat juist veel autochtone Nederlandse meisjes in de prostitutie terechtkomen. Volgens ons gaat het juist vooral om allochtone en Oost-Europese meisjes.''

ChildRight meldt in het rapport dat politie en justitie volgens hen niet goed op de hoogte zijn, omdat ze te weinig capaciteit voor dit soort zaken hebben. Ook zijn ze in de visie van de belangenorganisatie afhankelijk van aangiften. En veel slachtoffers doen geen aangifte.

Woordvoerder W. de Bruin van het landelijk parket van het Openbaar Ministerie vindt het moeilijk om op het onderzoek van ChildRight te reageren. ,,Ik ken het onderzoek niet'', zegt hij. ,,Ik kan wel zeggen dat wanneer we meldingen van kinderprostitutie krijgen, we waar mogelijk opsporen en verdachten vervolgen. We kijken dan zeker niet de andere kant op. Optreden tegen het schenden van de rechten van kinderen heeft bij ons een hoge prioriteit.''


En weet je wat het ersgte is? Dat er hier in Nederland blijkbaar markt voor is en er veel mannen gebruik van maken ..
pi_2515822
Ja het is triest...

hebben we een zo rijke maatschappij... zoveel welvaart...

maar worden er zoveel prioriteiten elders gelegt...

Verloedering

Noot: Deze post is origineel en uniek. De kleine variaties in spelling en grammatica vergroten haar individueele karakter en schoonheid en kunnen in geen geval beschouwd worden als onvolmaaktheden of fouten.
  maandag 17 december 2001 @ 09:01:15 #3
17702 DaMSWer
Stuiterend Door Het Leven
pi_2515856
Hele diepe zucht. Als er nou eens geen vraag naar was, dan was het getal ook lager. Maar der zijn dus nog steeds enorm veel zieke geesten die er helemaal dol op zijn.
PoGo uitgespeeld LVL 40
Volgens sommige foksters een lieverd :)
Ik neuk je, beuk je, kreuk je, deuk je,ik steek je aan en stamp je uit als een peukje!!
  maandag 17 december 2001 @ 10:27:15 #4
3767 Herald
Come get some
pi_2516391
vroeg me al af wanneer dit hier werd gepost. bfm zei het overigens al een maand geleden dat kinderprostitutie (in elk geval loverboyperikelen) vaker voorkwam dan men dacht.
*But in my own way, I am king. Hail to the king baby.*
  maandag 17 december 2001 @ 10:41:09 #5
3542 Gia
User under construction
pi_2516490
Kerels die hier gebruik van maken moeten gewoon een paar jaar de bak in, als ze gepakt worden.
Dat risico houdt ze misschien wel tegen.

Bleh...stelletje viezeriken.

abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')