*Dit is niet per definitie mijn opinie, alleen een vraag die wel gesteld moet worden.*
1) Amerikanen zijn een grootmacht en steken hun neus in andermans zaken tot zover het invloed heeft op Amerikaanse belangen.
2) Groeperingen worden niet gehoord door het "westen" en maken zo (welliswaar onbegrijpelijk) een indrukwekkende statement.
3)Amerika heeft nogal dwarsgelegen de laatste tijd. Kyoto van de kaart, raketschild, met een incompetente niet representatieve president die het woord voert..?
4) Amerika dénkt militair sterk te zijn en probeert daarom politieagent in de wereld te spelen. Nimmer echt geleerd van Vietnam, want ook die guerilla oorlog hebben ze niet gewonnen.
5) Westerse welvaart gaat over lijken van anderen.
6) Amerikanen denken dat de wereld begint aan de "west-coast" en eindigt aan de "east-coast".
Kortom dat Amerika misschien wel te egocentrisch in de wereld staat?
Hoge bomen vangen veel wind.
Mijn eerste reactie het eerste half uur was ongeloof. Ik dacht dat ik naar een slechte rampenfilm keek, althans zo leek het.
Had America niet onder ogen kunnen zien dat na Oklahoma en de verklaringen van Bin Laden (binnen 3 weken zullen er aanzienlijke aanslagen op de Amerikaanse economy gepleegd worden...) terrorisme een realistische bedreiging was?
Ik zit hier niet te schrijven om Amerika geheel af te kraken, mijn gedachten gaan uit naar de onschuldigen die gevallen zijn. (en 50.000 man staat gelijk aan een gemiddeld pop-festival, zoveel dus)
FBI voorspelde in juli 'groot incident'
WASHINGTON - Een hoge functionaris van de Amerikaanse federale politie FBI waarschuwde zijn landgenoten in juli dit jaar dat de komende vijf jaar rekening moet worden gehouden met een terroristische aanslag met een massavernietigingswapen.
Ook voorspelde hij dat terroristen de komende vijf jaar elk jaar een grote aanslag zullen plegen op Amerikaanse doelen buiten de VS. Deze vice-directeur van de anti-terrorisme-eenheid van de FBI, Dale Watson, zei geen ,,doemdenker'' te zijn, maar waarschuwde wel dat ,,de VS zich moeten opmaken voor een groot incident in de Verenigde Staten''.
quote:Ik denk dat er vrij veel mensen zich groen en geel ergeren aan de arrogantie en bemoeizicht van de grootmacht.
Op woensdag 12 september 2001 04:41 schreef chocolatemoeze het volgende:
Sorry, dit vond ik nog ff op de gelderlander ter ondersteuning van mijn vorige post:FBI voorspelde in juli 'groot incident'
Maar als je als machtig land blind bent voor de bedreigingen van buitenaf en in dit geval van een kleine maar erg destructieve macht, dan struikel je daarover. De discussie over de grootste raketschild rings a bell? Terwijl al die hoge pieten over schurkenstaten met kernraketten lullen, bereidt een relatief kleine terroristenorganisatie een ander soort vliegende bommen voor.
"The Price of Freedom is Eternal Vigilance."
Als het Bin Laden was, zou het waarschijnlijke motief hierachter de onophoudelijke steun van de US aan Israel kunnen zijn, financieel en militair ( WTC + Pentagon ).
Ik denk dat die dame die vanuit een van de gekaapte vliegtuigen belde iets meer licht op deze zaak kan werpen. Ik weet niet of zij iets van de kapers heeft beschreven of informatie daarover heeft kunnen geven maar er is daar bandmateriaal bij een 911 centrum van opgenomen.
Maar eigenlijk kan het potentieel ook een samenwerking zijn tussen een stel op hol geslagen globalisten die de economie van de VS onderuit willen halen door het WTC te raken en een groep extremisten gesteund door Irak of zelfs Cuba ( Fidel had wel een mooie speech als steun voor de US, maar dat zegt weinig ) die het Pentagon voor hun rekening namen. Een klein groepje kundige slimme mensen is al genoeg. Ze hebben nu eenmaal veel vijanden daar aan de andere kant van de oceaan.
Ik bedoel iedereen wijst op Bin Laden en dat lijkt inderdaad het waarschijnlijkst maar het kunnen er vele zijn. Timothy McVeighs haat tegen de staat was ook een motief.
De VS zal wel een zondebok aanwijzen als ze het niet weten uit te vissen maar dat zal als gevolg hebben dat ze misschien wel onterechte vergeldingsacties gaan uitvoeren. Dan escaleert het denk ik alleen nog maar meer.
Het zou me ook niet verbazen als ze geen dader weten aan te wijzen. Dat zou misschien nog het beste zijn. De wraakgevoelens die van een Bush kunnen komen zouden denk ik meer slechts dan goeds teweegbrengen.
quote:Wat een crap, wat kun je hier nu feitelijk aan doen (zonder je land tot een complete politiestaat te maken)?
Op woensdag 12 september 2001 04:38 schreef chocolatemoeze het volgende:
Uit het falen van vandaag in het voorkomen van zo'n aanslag en de inbreuk op de integriteit van de nationale beveiliging blijkt dat Amerika arrogant genoeg was om niet op haar hoede te zijn.
Verdomd weinig.
De VS heeft dit aan zichzelf te danken. Als je met vuur speelt, kan je verwachten dat je je vroeger of later zult branden.
Je kan niet tegen terrorisme zijn, terwijl je zelf als grootmacht er een dubbele politieke agenda op nahoudt.
Het klinkt hard, maar ze hebben dit aan zichzelf te danken. Of denk je dat de mensen die dit gedaan hebben, het voor de lol doen?
quote:Zorgen dat je iedereen te vriend houdt op de best mogelijke manieren en niet partij kiezen in een conclict als Israel en de Palestijnen.
Wat kun je er tegen doen zonder van je land een complete politiestaat te maken?
En al helemaal niet miljarden aan militaire en financiele steun geven die blijkbaar gebruikt om een conflict te voeden, zonder uitzicht op een oplossing met de huidige militaire weg die mijn al jaren in slaat.
[Dit bericht is gewijzigd door michelos op 12-09-2001 09:36]
quote:Geklets, Bin Laden haatte de VS altijd al. Hij zou het hoe dan ook hebben gedaan.
Op woensdag 12 september 2001 08:21 schreef Joe Gain het volgende:
De CIA heeft nota bene Osama bin Laden getraind om te vechten in het midden-Oosten. Maar heeft hem daarna keihard gedumpt. Uit wraak is hij dus al deze aanslagen begonnen.De VS heeft dit aan zichzelf te danken. Als je met vuur speelt, kan je verwachten dat je je vroeger of later zult branden.
Je kan niet tegen terrorisme zijn, terwijl je zelf als grootmacht er een dubbele politieke agenda op nahoudt.
Het klinkt hard, maar ze hebben dit aan zichzelf te danken. Of denk je dat de mensen die dit gedaan hebben, het voor de lol doen?
Nogmaals ik hoorde dit op het nieuws dus ik kan helaas geen bron vermelden.
die Amerika deskundige van de NOS zei het goed: Hier kun je niets tegen doen
Er zullen altijd mensen in de wereld zijn die Amerika zullen haten, vroeger, nu en in de toekomst
[Dit bericht is gewijzigd door Re op 12-09-2001 09:25]
quote:Clinton straalde in ieder geval minder agressie uit...
Op woensdag 12 september 2001 09:16 schreef Angel22 het volgende:
Ik weet niet of amerika zich zelf dit op de nek heeft gehaald maar ik weet well dat er gisteren werd gezegd op het nieuws dat als clinton hiet nog had gezeten dit waarschijnlijk niet was gebeurd.
Clinton had namelijk een klein groepje mensen zitten die continue 24/7 het midden oosten in de gaten hielden en alles meteen doorsluisden naar defensie.
Toen bush aan de macht kwam heeft hij dit opgeheven omdat hij dit niet noodzakelijk vond.Nogmaals ik hoorde dit op het nieuws dus ik kan helaas geen bron vermelden.
en laten we de vele doden die dagelijks uberhaupt vallen ook niet vergeten....
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |