quote:Ja, dat is in dit geval nodig, aangezien je het zelf ter berde bracht.
Op zondag 4 januari 2004 21:48 schreef Akkersloot het volgende:[..]
Is dat in dit geval nodig ? Het is toch een feit dat "geloof" toch erg weinig pas in de volwassen jaren ontstaat. Probeer mijn posts dus objectief te beoordelen zou ik zeggen :}O
quote:
Op zondag 4 januari 2004 21:45 schreef Dalai_Lama het volgende:
Vreemd dat je nooit broninformatie geeft... Moet je ook niet verwachten dat mensen je nog lang serieus nemen.
quote:Ik ben nu 18 en heb mijn jongere jaren doorgebracht met een zekere minachting tegenover religie. Mensen die in God geloofden waren dom, de Bijbel was onzin, Hemel en Hel bestonden niet. Meer wist ik niet en meer wilde ik ook niet weten.
Op zondag 4 januari 2004 21:48 schreef Akkersloot het volgende:[..]
Is dat in dit geval nodig ? Het is toch een feit dat "geloof" toch erg weinig pas in de volwassen jaren ontstaat. Probeer mijn posts dus objectief te beoordelen zou ik zeggen :}O
Als het geloof zich bij mij in de latere jaren pas ontwikkeld heeft, waarom zou dit bij anderen dan niet mogelijk zijn?
quote:Dat geldt echter niet voor het woord "profeet". Moslims staan met verbazing met hun oren te klappen als je verteld dat je niet gelooft dat Mohammed een profeet was. Laat staan wat de gemiddelde reactie is als je zegt dat die man een temporaal kwab epilepsie patient was.
Op zondag 4 januari 2004 21:26 schreef Dalai_Lama het volgende:
Ik vind trouwens helemaal niet dat je mee werkt aan indoctrinatie. Mensen gebruiken deze woorden meestal gewoon omdat ze herkenbaar zijn. Anderen weten dan meteen waarover gesproken wordt en dat bevordert de vaart van de discussie en voorkomt dat dingen onnodig uitgelegd moeten worden
quote:driewerf hoera!
Op zondag 4 januari 2004 21:55 schreef Dalai_Lama het volgende:[..]
Ik ben nu 18 en heb mijn jongere jaren doorgebracht met een zekere minachting tegenover religie. Mensen die in God geloofden waren dom, de Bijbel was onzin, Hemel en Hel bestonden niet. Meer wist ik niet en meer wilde ik ook niet weten.
Zo'n jaar, anderhalf jaar geleden vroeg een collega van mij naar mijn geloofsovertuigingen. Hierna volgde een gesprek van enkele uren en sindsdien ben ik langzaam meer waardering voor geloof gaan krijgen. Ik ben erachter gekomen dat er meer bij geloof komt kijken dan kerkelijke dogma's, dat boeken als de Bijbel onder hun "sprookjes" geweldige wijsheid verborgen houden en dat een gelovige niet per definitie dom is. Ik heb de Bijbel gelezen, een groot deel van de Koran, de Bhagavadgita, de Zohar en nog vele andere boeken over vrijwel elke geloofsovertuiging die ik ken. Natuurlijk is mijn kennis, na amper anderhalf jaar, erg beperkt, maar die anderhalf jaar zijn genoeg geweest mij te veranderen van 'fundamenteel tegen geloof' in een gelovige, ook al mist mijn geloof een hokje.
Al die boeken bij elkaar verklaart dat nog steeds niks. Geloof jij in het bestaan van Ilda-baoth ?
[Dit bericht is gewijzigd door Viola_Holt op 04-01-2004 22:02]
quote:Heeft de EO al kontact met je gezocht.
Op zondag 4 januari 2004 21:55 schreef Dalai_Lama het volgende:
Als het geloof zich bij mij in de latere jaren pas ontwikkeld heeft, waarom zou dit bij anderen dan niet mogelijk zijn?
quote:Dat maak jij ervan.
Op zondag 4 januari 2004 21:57 schreef Akkersloot het volgende:[..]
Dat geldt echter niet voor het woord "profeet". Moslims staan met verbazing met hun oren te klappen als je verteld dat je niet gelooft dat Mohammed een profeet was.
quote:Daar stond ik de eerste keer dat je dat zei ook van te kijken. Het kwam, zeker op mij, over als een veel te snel getrokken conclusie en de enige connectie die ik zag tussen jouw oordeel en de religieuze profeten, was dat jij hun ideëen toeschreef aan waanbeelden. Epilepsie is niet de enige aandoening die waanbeelden veroorzaak, dus verder was het mij geheel onduidelijk waarom juist die term. Later werd mij duidelijk dat je gewoon klakkeloos de woorden van een over het paard getild TV-psycholoogje herhaalde.
Laat staan wat de gemiddelde reactie is als je zegt dat die man een temporaal kwab epilepsie patient was.
quote:Daar ben ik het niet mee eens. Het verklaart niet alles (het benadert het zelfs niet eens), maar door zo veel mogelijk informatie bij elkaar te sprokkelen, wordt het trekken van individuele conclusies wél een stuk makkelijker.
Op zondag 4 januari 2004 21:59 schreef Viola_Holt het volgende:[..]
driewerf hoera!
![]()
Al die boeken bij elkaar verklaart dat nog steeds niks.
quote:Refresh my memory, ik heb geen zin om helemaal naar boven te lopen...
Geloof jij in het bestaan van Ilda-baoth ?
quote:Goedkoop en als je die statistieken bezit, waarom die dan niet meteen tentoon gesteld ?
Op zondag 4 januari 2004 21:59 schreef Akkersloot het volgende:[..]
Heeft de EO al kontact met je gezocht.
Behalve een neuroloog zou je ook de statistieken kunnen raadplegen.
quote:Daar heb ik jou toch voor?
Op zondag 4 januari 2004 21:59 schreef Akkersloot het volgende: Behalve een neuroloog zou je ook de statistieken kunnen raadplegen.
quote:Conclusies binnen de context van jouw geloof.
Op zondag 4 januari 2004 22:05 schreef Dalai_Lama het volgende:Daar ben ik het niet mee eens. Het verklaart niet alles (het benadert het zelfs niet eens), maar door zo veel mogelijk informatie bij elkaar te sprokkelen, wordt het trekken van individuele conclusies wél een stuk makkelijker.
quote:Of zoals jij hem in een eerder topic Yaldabaoth noemde volgens mij. De gevallen God, zoon van Sophia, die door de joden Jahwe genoemd wordt.
Refresh my memory, ik heb geen zin om helemaal naar boven te lopen...
quote:Ik heb mijn geloof gevormd op de getrokken conclusies, niet andersom.
Op zondag 4 januari 2004 22:08 schreef Viola_Holt het volgende:
Conclusies binnen de context van jouw geloof.
quote:Ja, als concept, niet als persoonlijk wezen.
Of zoals jij hem in een eerder topic Yaldabaoth noemde volgens mij. De gevallen God, zoon van Sophia, die door de joden Jahwe genoemd wordt.
quote:Voor de volgende vraag achtte ik jou een deskundige :
Op zondag 4 januari 2004 22:07 schreef Dalai_Lama het volgende:Zeker op het gebied van statistieken lijk jij jezelf een authoriteit te vinden...
quote:
is "door God uitverkoren" volk geen belediging voor gelovige joden. Moet het niet gewoon door God uitverkoren volk zijn, zonder aanhalingstekens
quote:Net als veel andere gelovigen. Ook een bijbehorend gevoel ?
Op zondag 4 januari 2004 22:10 schreef Dalai_Lama het volgende:Ik heb mijn geloof gevormd op de getrokken conclusies, niet andersom.
quote:verklaar je nader ? of als dat teveel offtopic is, evt. in het algemene geloofstopic.
Ja, als concept, niet als persoonlijk wezen.
quote:Dat is geen belediging, je citeert hoe ze zichzelf noemen.Citeren wordt meestal gedaan tussen ".."
Op zondag 4 januari 2004 22:12 schreef Akkersloot het volgende:[..]
Voor de volgende vraag achtte ik jou een deskundige :
[..]
quote:Als ik er met iemand een discussie over heb, kun je vantevoren aangeven wat jouw insteek in de discussie is. Dan hoef je het daarna niet meer over zulke details te hebben. Iemand er continue mee om de oren slaan gaat vervelen.
Op zondag 4 januari 2004 21:31 schreef Akkersloot het volgende:[..]
Nou op mijn werk enz ben ik nog niemand tegen gekomen die het niet met mij eens is dat een niet-moslim Mohammed geen profeet kan noemen simpelweg omdat een niet-moslim daar niet in gelooft. Dus met dat bestoken van het wel mee.
quote:He he. We zijn er uit. Dus ik mag "profeet" tussen aanhalingstekens zetten.
Op zondag 4 januari 2004 22:13 schreef Dalai_Lama het volgende:
Dat is geen belediging, je citeert hoe ze zichzelf noemen.Citeren wordt meestal gedaan tussen ".."
quote:
Op zondag 4 januari 2004 22:16 schreef Akkersloot het volgende:
Viola. Sporsillustrated en Dalai_Lama beweren dat statistisch gezien leeftijd van een kind/volwassenen voor het verkrijgen van "geloof" geen sprake is.
(Uitwijking over die "profeet" discussie. Dalai_Lama beweert dat een moslim er niets aan overhoudt dat hij of zij iedereen dus ook Marcel van Dam over de "profeet Mohammed" hoort praten.
quote:Nou ja ik werd voor het tussen aanhalingstekens zetten van "profeet" voor een fascist uitgemaakt. Ik denk dat meer mensen dat niet leuk vinden.
Op zondag 4 januari 2004 22:14 schreef Viola_Holt het volgende:
Als ik er met iemand een discussie over heb, kun je vantevoren aangeven wat jouw insteek in de discussie is. Dan hoef je het daarna niet meer over zulke details te hebben. Iemand er continue mee om de oren slaan gaat vervelen.
quote:Als het alleen daar om gaat vind ik dat ook wat overdreven ja !
Op zondag 4 januari 2004 22:20 schreef Akkersloot het volgende:[..]
Nou ja ik werd voor het tussen aanhalingstekens zetten van "profeet" voor een fascist uitgemaakt. Ik denk dat meer mensen dat niet leuk vinden.
quote:Ik maak me sterk dat ik dat nooit gezegd heb.
Op zondag 4 januari 2004 22:16 schreef Akkersloot het volgende:
Viola. Sporsillustrated en Dalai_Lama beweren dat statistisch gezien leeftijd van een kind/volwassenen voor het verkrijgen van "geloof" geen sprake is.
quote:Ken je nog ander profeten (boodschappers van God) dan religieuze profeten
Op zondag 4 januari 2004 22:03 schreef Dalai_Lama het volgende:
religieuze profeten
Michael Persinger is die neuroloog. Onderzoeker op een Canadeze universiteit. Die zich bezig houdt met temporaal kwab epilepsie. Daarnaast heb je ook nog die Algerijnse schrijver die dat beweert. Dus niet alleen Fons de Poel. Die heeft niet die zelfde "home"page als mij. Misschien dat dat scheelt in je "objectieve" beoordeling.
quote:Ho! Stop! Leg mij alsjeblieft geen woorden in de mond! Ik heb dat helemaal niet beweerd! Ik zeg ALLEEN dat dat niet per sé de regel hoeft te zijn..
Op zondag 4 januari 2004 22:16 schreef Akkersloot het volgende:
Viola. Sporsillustrated en Dalai_Lama beweren dat statistisch gezien leeftijd van een kind/volwassenen voor het verkrijgen van "geloof" geen sprake is.
quote:Ik zeg dat je niet bijdraagt aan indoctrinatie door de kerkelijke profeten als zodanig aan te spreken.
(Uitwijking over die "profeet" discussie. Dalai_Lama beweert dat een moslim er niets aan overhoudt dat hij of zij iedereen dus ook Marcel van Dam over de "profeet Mohammed" hoort praten.
Weet je zeker dat je geen kloon van Bansheeboy bent? Toegegeven, hij is net zo extreem vóór de Islam als jij ertegen bent, maar verder hebben jullie angstaanjagend veel overeenkomsten qua discussievoeren. Drogredeneringen, bronloze 'feiten', uitgekauwde argumenten en het overbekende bordje voor je kop.
quote:Ja hoor.
Op zondag 4 januari 2004 22:25 schreef Akkersloot het volgende:
Ken je nog ander profeten (boodschappers van God) dan religieuze profeten
quote:Niet echt, want je geeft nog steeds niet aan waarom juist gekozen is voor de term 'temporaal kwab epilepsie'.
Michael Persinger is die neuroloog. Onderzoeker op een Canadeze universiteit. Die zich bezig houdt met temporaal kwab epilepsie. Daarnaast heb je ook nog die Algerijnse schrijver die dat beweert. Dus niet alleen Fons de Poel. Die heeft niet die zelfde "home"page als ik. Misschien dat dat scheelt in je "objectieve" beoordeling.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |