quote:Wanneer het boek van Patricia uitkomt weet ik niet, maar ik verheug me op beide. Patty Brard heeft toch een behoorlijk wild leven geleid vroeger. Eerst succesvol met Luv, een paar jaar geleden haar faillissement, en toen weer helemaal terug met Patty's Posse!! Die van Patricia Paay lijkt me ook leuk. Kijken wat de dames over elkaar te zeggen hebben. Dat zal wel weer modder gooien worden
Patty Brard komt met boek
La Brard komt half november met de tweede serie van Patty's Posse, maar dat is niet het enige. Twee dagen later komt er een boek van haar uit, Patty Brard, De Naakte Waarheid.
In De Telegraaf weet Patty precies te vertellen waarom ze het boek geschreven heeft: "Therapie jongens, puur therapie. In een paar weken tijd heb ik iemand die al mijn hele leven dicht bij me staat ongelooflijk veel verteld."Het boek is volgens Patty niet bedoeld als biografie en beslaat de periode na LUV tot het begin van de opnames van het vervolg op de eerste 'Patty's Posse'. "Daar tussenin heb ik een heleboel meegemaakt. Vervelende, leuke, trieste, mooie en ja, ook heel wat gênante dingen, hahaha", aldus La Brard.
Ook Patricia Paay is op het moment bezig met een boek schrijven. Naar eigen zeggen wordt het boek"nog ranziger wordt dan alle bladen bij elkaar". Dat belooft wat.
quote:bron
Het boek waar heel bekend Nederland op wacht, verschijnt volgende week. Patty's naakte waarheid over de 11 mannen in haar leven, haar zwarte en witte lijst vol BN'ers en de geheimen die ze zelf niet wilden onthullen. "Het is gemakkelijker alles te vertellen, dan hoef je ook nooit te liegen of je eigen ingewikkelde uitvluchten te onthouden." Exclusief op de pagina Privé vandaag en maandag voorpublicaties uit haar boek. Wie het hardst zullen schrikken? Patty: "Misschien mijn minnaars die nooit iets tegen hun vrouw hebben verteld. En misschien Albert Verlinde of Patricia Paay. Die zijn volgens mij zo in hun eigen superioriteit gaan geloven dat ze de waarheid niet onder ogen kunnen zien. Niemand in Nederland stelt echt iets voor. We houden elkaar voor de gek." Maar nu eerst in deel 1, de mannen van Patty. Van Ron Brandsteder-"Wij zijn bevriend geraakt" - tot Eric Peute "Met hem heb ik geen contact, hij zit in de gevangenis" en Carlo Nasi-"Hij blijft speciaal, de vader van Priscilla".Diva verzwijgt niets in ONTHULLEND BOEK
Patty Brard EN HAAR MANNEN
Patty (25) ontmoet Ron Brandsteder (29) bij een van de vele tientallen tv-optredens van Luv'. De eerste echtgenoot van Patty komt zelf ook in het boek aan het woord. Patty: "Ik zat aan het boek te werken toen ik werd gevraagd samen met Ron en zijn vrouw Yvonne af te reizen naar Las Vegas voor het programma Casino Kings. Het leek me erg zinvol even met Ron te praten over wat ik aan het doen was. En dat heeft me de ogen geopend."
"Ik begrijp Ron nu - niet dat hij ooit de ideale levenspartner had kunnen worden - maar we zijn nu na al die jaren wel bevriend geraakt. Pieter Ploeg die het boek heeft samengesteld, heeft ook nog lang met Ron gepraat."
Ron vertelt: "Ik had destijds medelijden met haar: 'Luv' was een circus dat continu onderweg was. Met heel veel onderlinge spanningen. En niemand wilde de zwakste schakel zijn. Marga niet, José niet en Patty ook niet. Ik werd verliefd op Patty en wilde haar beschermen tegen de boze wereld om haar heen. Het beste wat ik kon doen was met haar trouwen."
De twee komen elkaar vaker tegen en van het één komt het ander. Patty en Ron treden in het huwelijk. Een sprookjeshuwelijk: De populairste presentator van dat moment met de aantrekkelijkste zangeres van Nederland."Het is niet makkelijk met mij te leven"
Ook al trouwen Ron en Patty officieel, de zangeres is niet vaak thuis op de woonboot in Vinkeveen. Ze lééft met Luv'. Lacht en huilt met Marga en José. Een huwelijk verandert niets aan dat schema. "We zijn acht maanden getrouwd geweest, maar we hebben elkaar misschien drie maanden gezien. Ze was meestal in het buitenland."
Op het moment dat de twee uit elkaar gingen, hadden ze knallende ruzie. Volgens Patty omdat ze Ron had betrapt toen zij, eerder dan de bedoeling was, thuiskwam van een tournee. "Ik voelde het meteen toen ik de voordeur niet open kreeg. Ik kon er niet in, want de sleutels zaten er aan de binnenkant in. Op de bel werd niet gereageerd, dus bonkte ik hevig op de voordeur. Ron deed uiteindelijk de deur open en ik zag meteen twee witte pumps achter hem in het halletje staan. Die waren niet van mij. En ook niet van Ron. Die pumps waren mijn smaak niet en zijn maat niet. De puzzel was snel compleet..."
Terugkijkend stelt Patty dat ze eigenlijk tegen haar wil is getrouwd, "Op onze trouwdag heb ik nog overwogen de hele zaak af te blazen. Maar dat durfde ik niet. Ik voelde me te jong en wilde me niet binden, maar het is toch gebeurd." Haar neef Tony gaf haar het laatste nichterige zetje. Op weg naar het altaar sprak hij de bemoedigende woorden: "Ga nou maar, je kunt altijd nog scheiden.""Die witte pumps waren niet van mij en ook niet van Ron..."
En zo geschiedde... Kort daarna verandert haar leven. Patty heeft alles wat haar hartje begeert. Een man. Ook nog met geld, een luxe villa met zwembad in Hidden Hills (Los Angeles). Patty Brard is volmaakt gelukkig. En gezond. Het geluk van Patty en haar man Carlo Nasi wordt compleet als op 23 juli 1983 dochter Priscilla ter wereld komt. Patty is dan 28 jaar oud.
"Ron Brandsteder en ik waren nog maar net uit elkaar en ik moest niet denken aan een nieuwe relatie. Ik heb Carlo voor het eerst gezien bij muziekproducer en directeur van platenmaatschappij Carrère Nederland Bart van der Laar in diens Gooise villa. Bart stelde hem aan mij voor. Carlo Nasi was zijn naam. Italiaan en van beroep muzikant. Ik merkte meteen dat hij méér dan normale belangstelling voor me had. Ik vond hem een lekker ding, verder niets. Maar Carlo bleek een vasthoudend type. Tot in Mexico en New York reisde hij Luv' achterna."
Uiteindelijk slaagt Carlo in zijn missie. In Amsterdam slaat de vonk over. Patty raakt tot over haar oren verliefd en de Italiaan blijkt een erfgenaam van de Agnelli's; een van de rijkste en machtigste families van Italië en eigenaar van automerk Fiat.
Patty belandt aan de hand van haar Italiaanse minnaar in een nieuwe wereld, terwijl in Nederland een andere zangeres de plaats van Patty in Luv' inneemt. Patty: "Ik wilde zeven kinderen. Drie van mezelf en vier geadopteerd. Voor Carlo en mij zou dat een ideaal gezinnetje zijn. Maar het is anders gelopen. Priscilla is ons enige kind. En daar blijft het ook bij. Ik wil dat mijn kinderen dezelfde vader hebben. Het huwelijk met Carlo loopt stuk, doordat de echtelieden uit elkaar groeien. "Een paar jaar geleden was ik er heilig van overtuigd dat hij me tijdens een lunch in Amsterdam zou vragen het nog een keer te proberen. We konden eigenlijk niet zonder elkaar. En ik had me voorgenomen meteen volmondig 'ja' te zeggen. Maar het liep even anders. 'Ik word vader van een kind bij een andere vrouw' zei hij. Mijn wereld stortte in..."Na haar scheiding met Carlo kiest Patty voor haar appartementje op de Prinsengracht in Amsterdam. Ze krijgt een relatie met televisiemaker Gert Berg. Een relatie die slechts enkele maanden duurt. De titel van Bergs programma: 'Berg je voor Berg' zou voor Patty letterlijk gaan gelden, want de twee gaan uit elkaar na een serie knallende ruzies, waarbij het servies door de kamers vliegt.
Enkele jaren later ontmoet Patty de Haagse bladenmaker Eric Peute, met wie ze eerst een liefdes- en later ook een zakelijke relatie aangaat. Het stel zet het blad Hallo! In de markt, maar Patty zet daarmee ook de eerste stap op weg naar de meest donkere periode in haar leven. De inktzwarte dag - ergens in 1994 - vindt plaats nadat Eric al enkele weken het huis uit is. De romance is ten einde. Hij zit in hotels en bij vrienden. Zakelijk hadden ze echter nog wel met elkaar te maken. Eric zou het financiële gedeelte regelen en Patty was creatief verantwoordelijk.
En toen werd uitgeverij Hallo! failliet verklaard. "Een paar dagen later ging ik ook persoonlijk failliet. Ik heb er veel van geleerd. Uiteindelijk heeft het me 2,7 miljoen gulden en bijna acht jaar van mijn leven gekost. Ik ben belazerd en bedonderd door mijn eigen partner. Zo'n ervaring gun je niemand. Die man heeft mij zo vernederd. Hij heeft me bewust failliet laten gaan. Toen de liefde over was, heeft hij mij het ravijn ingestuurd. Deze ervaring betekende een ommekeer in mijn leven. Nooit, maar echt nooit meer laat ik me zo naaien..."
Patty laat zich opvangen door housemuzikant Rene van Rijn, bij wie ze uithuilt. De verhouding is slechts van korte duur en Patty valt voor de charmes van platenplugger Dave Heynerman, de huidige presentator van het tv-programma 'Niets dan de waarheid'. Als klap op de vuurpijl doet ze het halverwege de jaren negentig ook nog een tijdje met Hans van Hemert, die haar twintig jaar eerder had aangenomen om in Luv' te zingen.
En dan waren er nog belastingconsulent Ernst Verdonck, de Franse antiekhandelaar Gilles Tiesot en de Zwitserse pornokoning Eddi Stöckli. Patty grinnikt: "Ik weet niet of hun vrouwen op de hoogte zijn, maar ja het is al zo langgeleden."
Inmiddels is Patty alweer jarenlang getrouwd met muzikant René Muthert. Of haar huwelijk met René nog lang stand zal houden, durft Patty niet te voorspellen. "Het zat beslist niet goed tussen ons. We hadden dagenlang ruzie. Echt bloedbonje. Begon zelfs een hekel aan René te krijgen. Dus het was beter dat we even uit elkaar gingen. Ik wil er echt alles aan doen dit huwelijk te redden. Het heeft mijn hoogste prioriteit."Patty geeft toe: "Het is ook niet makkelijk met mij te leven. Dat weet ik heus wel. Mijn grootste frustratie is eigenlijk dat waar je in het begin leuk om wordt gevonden, later lastig blijkt. Mijn grootste troost is dat dat achteraf ook wordt toegegeven. Maar dan is het meestal te laat. En als je het rijtje mannen in mijn leven zo ziet, lijkt het misschien heel wat, maar ik ben echt niet de meest wilde vrouw van Nederland. Ik heb het rijtje al in verschillende versies voorbij zien komen, maar dit is het enige juiste lijstje: DE NAAKTE WAARHEID."
quote:bron
Ze heeft veel vrienden en een aantal tegenstanders met wie het nooit meer goed lijkt te komen. De relatie met haar ouders is ernstig verstoord. Ze is recht voor z'n raap en schaamt zich nergens voor. De 48-jarige Patty Brard is een vrouw van uitersten. Ze zit met prinses Caroline van Monaco aan de rand van het zwembad in Zuid-Frankrijk, woont in een van de duurste wijken van Los Angeles, krijgt van haar man een Ferrari Mondial op haar verjaardag, maar leeft ook jarenlang als bijstandsmoeder op een flatje. Ze trouwt drie keer en heeft één dochter: Priscillla. Een turbulent leven dus. Misschien is dat de reden dat de diva het de hoogste tijd vond worden voor een onthullend boek: Vandaag in deel 2 van 'De naakte waarheid' alles over haar dierbaren, maar vooral ook over haar vijanden...Met sommigen komt het nooit meer goed
Patty's VRIENDEN EN VIJANDEN
Om bij een willekeurige vijand te beginnen, Patricia Paay. In haar boek, samengesteld door Pieter Ploeg, windt Patty er geen doekjes om: "Patricia Paay is een wandelende poedel zonder zelfspot." Waar de wortels liggen van de onderlinge vete tussen Patty en Patricia is onduidelijk. Maar de twee gebruiken elke gelegenheid om elkaar een hak te zetten. Patty: "Laatst las ik ergens dat ik volgens haar rijp was voor opname in een psychiatrische kliniek. Dan moet ik alleen maar hard lachen. Die vrouw leeft in een andere wereld. Ze is niet van deze tijd en ze is gewoon jaloers op mijn kijkcijfers."
"En intussen gaat ze samen met manlief Adam maar door met afgeven op de hele Nederlandse showbizz. Die twee moeten zich gaan schamen in dat nepkasteel in België. Ik lig ook helemaal in een deuk als ik Patricia tegen haar cameraploeg van de 'Adam's family' hoor zeggen: 'Jongens, nou moeten jullie de deur uit, want ik wil niet zo lelijk op televisie als Patty Brard'. Dan denk ik: Als jij zo lelijk als ik wil worden, zul je eerst geleefd moeten hebben. Op die lelijkheid ben ik toevallig heel erg trots."
Bijnamen
Patty trekt fel van leer als een gevoel van onrechtvaardigheid zich van haar meester maakt. "Maar Patries is niet de enige. Er zijn wel meer bekende Nederlanders die bij mij op de zwarte lijst staan. Albert Verlinde staat hoog. Misschien wel met stip op één. Niet voor niets gebruiken veel mensen de bijnamen die voor hem bedacht zijn: Of het nu pisnicht is of Kwalbert Verlinken. Hij is goed ingelezen, maar heeft absoluut geen niveau. Daar heb ik hem nu al zo vaak op betrapt. Hij zegt bijvoorbeeld dat mijn dochter in de voetsporen van een kind van de Osbournes zal treden en binnenkort rijp is voor een ontwenningskliniek. Hij moest eens weten hoe goed ik mijn eigen dochter ken. Ik weet heus wel dat ze geen heilig boontje is. Maar hij veroordeelt haar terwijl hij haar nog nooit heeft ontmoet."
"Albert Verlinde heeft mijn dochter door het slijk gehaald""Er zijn wel meer voorbeelden waarmee hij mij door het slijk heeft gehaald. Die man deugt gewoon niet. Hij verdiept zich als een platbodem in de mens achter het verhaal.
Ik heb hem wel eens gebeld om te vragen waar deze het ze nou eigenlijk op was gebaseerd. Toen wilde hij niet met me praten omdat-ie bang was dat er een camera van 'Patty's Posse' meeliep. Albert Verlinde is een laffe teckel!"
Faillissement
Patty heeft in de afgelopen jaren geleerd hoe het is vijanden te hebben en daarmee om te gaan, of niet. Sinds haar faillissement in 1994 is er veel veranderd. De band met haar ouders is bijvoorbeeld al jarenlang verstoord. Het is Patty verschrikkelijk tegengevallen dat haar ouders haar nooit een helpende hand hebben gereikt toen ze financieel helemaal aan de grond zat. Ook met haar zus Debby botert het al jaren niet. "Ik heb al dertig keer een ruzie met m'n zusje bijgelegd. Het heeft geen zin. Om gek van te worden. En dat terwijl we vroeger de beste vriendinnen waren. Ze heeft nota bene bij mij gewoond in Los Angeles en is daar ook in mijn huis getrouwd."
Ook tussen Patty en Luvcollega José lijkt het nooit meer goed te komen. De twee hebben een conflict dat al jaren voortduurt. In 'De naakte waarheid': "Ik heb toen ik uit de groep stapte een paar ton aan royalty's gekregen. Daarmee was de kous af en heb ik afstand gedaan van al mijn rechten voorzover het platen en cd's betreft. Dat José en haar man Will Hoebee een Luv-dvd '25 jaar na Waldolala' willen uitbrengen, vind ik hartstikke leuk, maar dan moeten ze wel eerst ook met mij overleggen.
Aangezien ik alleen afstand heb gedaan van mijn cd-royalty's, heb ik nu gewoon recht op royalty's over het hele pakket. Maar José's echtgenoot zal wel denken: Hallo Patty, heb je niet gelezen wat m'n vrouw tegenwoordig zingt: 'I who have nothing...' Ik houd niet van die streken en vind het jammer " maar vooral heel erg dom " dat de familie Hoebé nu een garage vol dvd's heeft staan. Zolang er geen nieuwe deal met mij gesloten is, mag het product namelijk doodeenvoudig niet worden verkocht."
En we gaan verder. Terwijl Patty's Posse wekelijks honderdduizenden kijkers aan de buis gekluisterd hield, was de diva druk doende met een nieuwe zangcarrière. Samen met twee zangeressen van de Frogettes " het achtergrondkoor van Rene Froger " richtte Patty de formatie Enuv' op. Ook dat werd oorlog. Volgens Anoushka en Marjan gooide Patty er met de pet naar. Haar reactie: "Achteraf gezien ben ik alleen maar blij dat het niets is geworden met hen."
Testament
Iemand die bijvoorbeeld eveneens niet in Patty's testament voorkomt, is Ralph Inbar. "Dat de deur door hem voor mijn neus werd dichtgegooid bij de Tros, moest ik in de bladen lezen. Ik was er snel klaar mee. Kleine mensen hebben nu eenmaal vaak te grote ego's..."
In 'De naakte waarheid' vergeet Patty niet te vermelden wie wél een speciaal plekje in haar hart hebben veroverd. Want zo is ze dan ook wel weer. Leontine Ruiters is zo iemand. "Zij heeft me flink geholpen. Na mijn faillissement mocht ik met Priscilla tijdelijk in haar flatje in Amstelveen wonen. Had ik in ieder geval een dak boven mijn hoofd. Ze heeft me daar enorm mee gematst, vooral omdat ik domweg geen geld had om huur te betalen.
Mary Borsato gaf mij de bedden cadeau en het mooie was dat de romance tussen Leontine en Marco toen nog moest beginnen."
"Patricia Paay is een poedel zonder zelfspot""In de periode dat ik failliet was en geen cent te makken had, leerde ik wat echte vriendschap is. Echte vrienden zijn er altijd voor je; in goede, maar zeker ook in slechte tijden. Er zijn mensen, van wie ik dacht dat het vrienden waren, die me keihard lieten vallen. Nooit meer iets van gehoord. Tot ik weer succes kreeg. Maar het is niet stil geworden in huize Brard. Alleen de drempel ligt iets hoger."
"De man die mij er in die zwarte periode doorheen heeft gesleurd, is degene die nu mijn zaken behartigt. Ik zal hem levenslang dankbaar blijven. Zijn omgeving verklaarde hem voor gek dat hij mij bij ging staan. Maar hij zette door en heeft me gered."
En er zijn meer mensen lief geweest voor Patty. Zo is Connie Breukhoven een goede vriendin geworden. "Wij hebben elkaar wel vaker de helpende hand toegestoken. Toen heel Nederland een paar maanden geleden in rep en roer was vanwege de familievete in huize Breukhoven, heb ik lange gesprekken gevoerd met de familie. Ik heb haar ook wel eens gebeld als ik met Priscilla niet meer wist hoe ik het moest aanpakken. Connie en ik zitten toch een beetje in hetzelfde schuitje."
Wie nu denkt dat Patty's grootste probleem schuilt in de mensen om haar heen, heeft het mis. "Mijn grootste tegenstander blijft mijn gewicht . Daar kan geen menselijke vijand tegenop. Ik eet gewoon te veel. Dat is mijn allergrootste frustratie. Zet mij een koud bord patat voor met mayonaise en dat bord gaat leeg. Maar gelukkig krijg ik nu professionele hulp van de enige echte diva van Nederland..."
Hoe het ook allemaal zij, Patty's beste maatje blijft haar dochter. "Priscilla heeft een goed hart. Ik bewaar alle briefjes die ze me schrijft, al is het op de achterkant van een kassabon netje of een bierviltje."
En gelukkig is de liefde wederzijds. Priscilla zegt recht uit 't hart over haar moeder:
"Ze is echt raar! Raar, maar ook weer normaal. Een 'dramaqueen', een ster, een moeder. Ze is een kind, maar ook weer volwassen.
Een chique wijf, maar kan ook heel ordinair zijn. Sterk, zelfverzekerd, bang, 'a hard worker'. Een grappenmaker, maar ook heel eng als ze boos is. Ze heeft een grote bek, hart en... tieten."
"Eerlijk: een goeie kok, een gezelligheidsmens. lemand die niet alleen wil en kan zijn, maar ook weer een zelfstandige 'woman'. Ze is mijn beschermengel, mijn bodyguard, mijn zus, mijn beste vriendin, mijn adviseur, 'my lawyer'. Ze is een van de weinigen die mij aan het huilen kan krijgen. Huilen van blijdschap, huilen van verdriet en boosheid. Ze kan me zó opvrolijken en verzorgen. Door deze dingen hou ik van haar, haat ik haar, respecteer ik haar en accepteer ik haar."
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |