er wordt constant maar ingeramd hoe hard je gestraft wordt als je niet gelooft. (naar het voorbeeld van de profeet die een kind misbruikte en een paar honderd joden liet afslachten)
volgens mij is de enige reden dat mensen in de islam geloven, is dat ze bang zijn om niet te geloven. bang voor andere gelovigen die hun zullen straffen, of bang voor een eventuele god die hun zal straffen.
als je kijkt naar het christendom dan laat deze de mensen vrij te geloven wat ze willen, wanneer men een ongelovige ziet zal hij niet worden gestraft, hij zal worden voorgelicht over het geloof, en zal zelf de keuzen krijgen te kiezen voor het geloof.
hier de eerste blz uit de koran
quote:
[dit bericht is gewijzigd door marijnissen op 08-10-2003 22:19]
quote:
dt.13:6 "if thy brother, the son of thy mother, or thy son, or thy daughter, or the wife of thy bosom, or thy friend, which is as thine own soul, entice thee secretly, saying, let us go and serve other gods, which thou hast not known, thou, nor thy fathers; namely, of the gods of the people which are round about you, nigh unto thee, or far off from thee, from the one end of the earth even unto the other end of the earth; thou shalt not consent unto him, nor hearken unto him; neither shall thine eye pity him, neither shalt thou spare, neither shalt thou conceal him: but thou shalt surely kill him; thine hand shall be first upon him to put him to death, and afterwards the hand of all the people. and thou shalt stone him with stones, that he die."
quote:bijvoorbeeld.
2 chr.15:13 "whosoever would not seek the lord god of israel should be put to death, whether small or great, whether man or woman."
--edit: laat staan wat de bijbel op te merken heeft over andere zaken.
mijn excuus trouwens voor het engels, kon niet zo snel een nederlandse vertaling vinden, de boeken en versnummers zijn in ieder geval gelijk.
[dit bericht is gewijzigd door trence op 08-10-2003 21:48]
quote:komt dit uit het nieuwe testament?
op woensdag 8 oktober 2003 21:46 schreef trence het volgende:
ik denk dat je de bijbel nog maar eens goed moet doorlezen in dat geval:
[..]
[..]bijvoorbeeld.
andere geloven ken ik niet goed genoeg om daar over te oordelen.
quote:nee, want het christendom is 'verlicht' net als veel andere geloven,en de islam dus niet.
op woensdag 8 oktober 2003 21:49 schreef trence het volgende:
nee, niet het nt maar dat maakt voor het christendom niet zoveel uit toch? die grijpen uit beide boeken.
quote:hoe komt het dan dat het altijd oorlog, ellende en onderdrukking is bij de landen die islamitisch zijn?
op woensdag 8 oktober 2003 21:49 schreef punica het volgende:
volgens mij zijn zowel christendom als islam gebaseerd op angst zaaien, om de bevolking dom en onder de duim te houden.
tis allemaal onzin! ook alles wat in de bijbel staat, de koran moeten ze al helemaal verbranden!
quote:mja dat bedoelde ik dus in me vorige post te zeggen, het christendom is verlicht, maar in het begin is het op precies 't zelfde gebaseerd als de islam.
op woensdag 8 oktober 2003 21:51 schreef marijnissen het volgende:[..]
hoe komt het dan dat het altijd oorlog, ellende en onderdrukking is bij de landen die islamitisch zijn?
de enige manier om mensen islamitisch te krijgen is via de jihad, onder dwang dus. ik hoor nooit over aanslagen van extreme christenen.
de christelijke religie accepteerd ook een aparte macht als wetgevende, of poltieke macht. de islam niet.
[dit bericht is gewijzigd door fatima op 08-10-2003 22:01]
quote:wat dacht je dat in ierland een hele tijd gebeurde ? noord-ierland of is dat alweer vergeten ?
op woensdag 8 oktober 2003 21:51 schreef marijnissen het volgende:[..]
hoe komt het dan dat het altijd oorlog, ellende en onderdrukking is bij de landen die islamitisch zijn?
de enige manier om mensen islamitisch te krijgen is via de jihad, onder dwang dus. ik hoor nooit over aanslagen van extreme christenen.
de christelijke religie accepteerd ook een aparte macht als wetgevende, of poltieke macht. de islam niet.
quote:ff opnieuw in de geschiedenis boeken duiken aub..
op woensdag 8 oktober 2003 21:43 schreef marijnissen het volgende:als je kijkt naar het christendom dan laat deze de mensen vrij te geloven wat ze willen, wanneer men een ongelovige ziet zal hij niet worden gestraft, hij zal worden voorgelicht over het geloof, en zal zelf de keuzen krijgen te kiezen voor het geloof.
net als met alles in de bijbel, moet je datgeen wat in de koran staat ook niet te letterlijk opvatten, sommigen doen dat wel en draaien door.. (geldt voor beide geloven)
geloof is deels onzin, het heeft zijn voordelen, maar ook zn nadelen, en die worden de laatste tijd steeds meer zichtbaar.. geloof in zn geheel afschaffen, dunno of dat gaat werken, ik zou er niet mee zitten als dit ging gebeuren..
quote:dat betwijfel ik dus, als je alleen al naar de profeten (zegmaar de stichters van het geloof dus) kijkt dan zie je dat jezus al het goede voorstond en wijsheid wou brengen, terwijl mohammed alleen maar verkrachte en moorde, hij wou mensen onderdrukken
op woensdag 8 oktober 2003 21:54 schreef punica het volgende:
mja dat bedoelde ik dus in me vorige post te zeggen, het christendom is verlicht, maar in het begin is het op precies 't zelfde gebaseerd als de islam.
het is logisch dat deze verschillen uitwerking hebben in de bijbel en koran. het hele nieuwe testament is vrij beschaafd terwijl de koran niets anders dan haat predikt.
ik dacht vroeger ook altijd dat de bijbel en de koran in essentie hetzelfde waren, maar dat de cultuur eromheen verschilde, maar na het verdiepen in de koran ben ik toch echt van mening veranderd
quote:neeeheeee dat zijn geen moslims, dus dan is het wel goed...
op woensdag 8 oktober 2003 21:56 schreef vcb het volgende:[..]
wat dacht je dat in ierland een hele tijd gebeurde ? noord-ierland of is dat alweer vergeten ?
quote:waarom hebben jullie dan als enige politieke partij op jullie website ook arabische informatie ? lekker hypo ben jij
op woensdag 8 oktober 2003 21:43 schreef marijnissen het volgende:
blaat
offtopic: weet iemand waar kan ik (online) een nederlandse vertaling van de koran vinden. (gewoon belangstelling)
quote:waar was jij toen de geschiedenisles had moeten krijgen? "christenen laten mensen geloven wat ze willen." jaja, wel eens van de inquisitie gehoord, bijvoorbeeld?
op woensdag 8 oktober 2003 21:43 schreef marijnissen het volgende:
(knip)
bron : koran (maroc.nl)
ik zit de koran nu eens te bekijken en het zoeken op 'doden' levert genoeg op om kotsmisselijk van te worden
quote:geloof afschaffen is zooo onzinnig ,onrealistisch, utopisch! iedereen gelooft iets! om niet meer te mogen geloven betekend dat je niet meer mag denken.
op woensdag 8 oktober 2003 21:57 schreef nullpointer het volgende:[..]
ff opnieuw in de geschiedenis boeken duiken aub..
net als met alles in de bijbel, moet je datgeen wat in de koran staat ook niet te letterlijk opvatten, sommigen doen dat wel en draaien door.. (geldt voor beide geloven)
geloof is deels onzin, het heeft zijn voordelen, maar ook zn nadelen, en die worden de laatste tijd steeds meer zichtbaar.. geloof in zn geheel afschaffen, dunno of dat gaat werken, ik zou er niet mee zitten als dit ging gebeuren..
quote:staat dat in de bijbel? die werd alleen gebruikt door lokale machthebbers om de bevolking te onderdrukken, dat is bij de koran dus behoorlijk anders
op woensdag 8 oktober 2003 22:03 schreef angel_of_dth het volgende:
waar was jij toen de geschiedenisles had moeten krijgen? "christenen laten mensen geloven wat ze willen." jaja, wel eens van de inquisitie gehoord, bijvoorbeeld?
quote:wat heeft een taal met een religie te maken? mag ik ook geen nederlands gebruiken als ik niet in de bijbel geloof?
op woensdag 8 oktober 2003 22:03 schreef babewatcher het volgende:
waarom hebben jullie dan als enige politieke partij op jullie website ook arabische informatie ? lekker hypo ben jij
quote:ik kan wel even de eerste bladzij inscannen, dat geeft een idee
offtopic: weet iemand waar kan ik (online) een nederlandse vertaling van de koran vinden. (gewoon belangstelling)
quote:van de bijbel zijn meerdere vertalingen. ik heb hier zelf de statenvertaling, de enige die ik online heb kunnen vinden (en gedownload om makkelijk te kunnen zoeken op kernwoorden) en dat is volgens deskundigen een slechte vertaling
op woensdag 8 oktober 2003 22:06 schreef marijnissen het volgende:[..]
wat heeft een taal met een religie te maken? mag ik ook geen nederlands gebruiken als ik niet in de bijbel geloof?
[..]ik kan wel even de eerste bladzij inscannen, dat geeft een idee
leven voor god/allah vraagt offers en die offers kunnen ook mensenlevens zijn. lees leviticus 20 maar eens
antwoorden op die vragen zijn uiteraard persoonlijk. ik vind vooral die laatste vraag belangrijk. waarom hadden die mensen eigenlijk succes? waarom kan ik niet op een dag opstaan, volgelingen zoeken, een goed verhaal ophangen en een aantal eeuwen later nog steeds aanbeden worden? als ik of iemand anders tegenwoordig iets dergelijks zou doen, zou me een grondig psychiatrisch onderzoek te wachten staan.
nu, met al onze kennis en technologie, moeten we ons naar mijn mening meer toeleggen op andere zaken om kracht uit te putten.
niet eens zo ver gezocht als een 'god' (hoe je god ook wilt definieren). gewoon de mensen om je heen en alles wat er in hen omgaat. laten we ons vooral daar druk om maken.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |