abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_9699677
Is werkloos zijn nu echt zo erg?

Om te beginnen: zelf ben ik nog nooit 1 dag werkloos geweest, ik ben direct na m'n afstuderen gaan werken en heb sindsdien altijd een baan gehad, dus ik weet niet waar over praat. Vandaar ook deze vraag.

Met de huidige economische omstandigheden is het moeilijk om een (leuke) baan te vinden of te houden en diverse Fok!-ers zijn op dit moment (tijdelijk) werkloos. De klacht die je van de meesten hoort is dat het in het begin wel okee is (veel vrije tijd etc) maar dat het na een paar maanden toch gaat vervelen. Gebrek aan geld is voor sommigen een probleem, maar niet voor iedereen.

Nu kan ik de klacht van geldgebrek wel begrijpen. Werken doe je in het beginsel ook om geld te verdienen om in je levensonderhoud te voorzien. Als je allerlei verplichtingen hebt of zelfs verantwoordelijkheid over een familie/ kinderen dan kan ik daar weinig tegenin brengen.

Maar wat ik minder goed begrijp is de factor 'verveling'. Want wat je dan eigenlijk zegt is dat je niks interessants te doen hebt en dat je liever je tijd opvult met een verplichting zoals werken. Natuurlijk kan werken heel leuk zijn als je een interessante baan hebt, maar dat hoeft toch niet te betekenen dat je niks interessants meer weet te doen als je die baan kwijt bent?

Voor veel mensen is rentenieren een (onbereikbare) droom, maar dat is eigenlijk niet anders dan werkloos zijn, met als enige verschil dat je meer geld hebt. Dan ben je dus weer terug bij het financieele argument. Zou je je als rentenier ook vervelen?

pi_9699708
quote:
Op donderdag 10 april 2003 15:21 schreef Aernout het volgende: Zou je je als rentenier ook vervelen?
nee tuurlijk niet, dan heb je geld om vanalles te doen ...
pi_9699773
Ik vond het verschrikkelijk, ik had weliswaar een baan maar dat was bij een detacheringsbureau en ik had 3 maanden lang geen plek en daar werd ik echt helemaal scheitziek van. Ikw as blij toen ik weer aan het werk kon
pi_9699775
sowieso voelen deze mensen zich vaak nutteloos enzo als ze werkloos zijn, dan ga je je ook eerder verveeld voelen denk ik....en wat net is gezegd, je hebt dan geld om leuke dingen te kopen en te doen jah
- God's only excuse is the fact that He doesn't exist -
  † In Memoriam † donderdag 10 april 2003 @ 15:26:08 #5
45013 Aaahikwordgek
Maakt vrienden
pi_9699799
Kijk eens op

ikwilwerken.nl

leuk initiatief om iets te doen te hebben

Iconen verdwijnen, klonen verschijnen.
Dan ken jij de CDA aanhangers niet.
Fok = bruinhemdenforum, want smilies zijn kaal.
pi_9699805
Ik heb na mijn studie expres 2 maanden vrij gehouden. Toen ben ik 3 weken naar Bali geweest. De andere 5 weken heb ik me nauwelijks kunnen vermaken. Was dus allang blij dat ik een contract ondertekend had...
pi_9699837
ja en nee......

ik ben op het moment werkeloos....is niet de eerste keer...
in totaal is dit de derde keer voor mij...maar elke keer maar 1 of 2 maanden werkeloos geweest...soort van tussenstop van baan naar baan zeg maar....

maar moet wel zeggen dat het deze keer te maken heeft met de slechte markt/economie...vooral in de ict bijvoorbeeld.....
het is deze keer dan voor mij (en vele anderen) moeilijker om een baan te vinden (in welke sector dan ook trouwens).

maar het werkeloos zijn is niet zo rampzalig...voor mij dan...kan best begrijpen dat sommige mensen moeilijke tijden ervaren..ik niet...nog niet.....ik relax wat...ontspan wat..geniet wat..sport wat..etc..etc..etc..doe de dingen die ik eigenlijk altijd in vrije tijd zou doen....en dat doe ik dus nu 24/7.


[Dit bericht is gewijzigd door Dragonfly op 10-04-2003 15:30]

I promise not to sell your perfumed secrets, there are countless formulas for pressing flowers, I lie in the soll and fertilize mushrooms, Leaking out gas fumes are made into perfume!
  donderdag 10 april 2003 @ 15:28:56 #8
52575 Schranseman
Heeft altijd honger
pi_9699857
Weet je wat het probleem is.

Als je werkloos bent dan heb je niet genoeg geld om leuke dingen te doen. Als je rentenierd dan heb je geld zat. kun je dus ook veel leuke dingen doen. Zoals een dagje auto´s kijken en er dan ook echt een kopen.

Schranseman heeft honger en vertelt erover op http://www.brambbq.nl
  donderdag 10 april 2003 @ 15:30:22 #9
27257 qwerty_x
Tudo jóia !!
pi_9699890
Is het misschien niet zo, dat iedereen dagelijks afwisseling (of uitdaging, of hoe je het ook wilt noemen) plus de nodige materiele luxe wil ?
Als rentenier kun je beide hebben: door het geld kun je je ideale hobby/bezigheid waarschijnlijk uitvoeren (of dat nou met een jacht de wereld omvaren, een ranch beginnen of een rozentuin aanleggen is).
Als werkeloze dus niet en mis je zowel de bovengenoemde afwisseling als de luxe.
Gelukkig heb ik dezelfde ervaring als jij met werkloos zijn, en dat wil ik graag zo houden aub.
zonnig Brasil
pi_9699916
Ik denk dat je als rentenier ook gewoon heel anders tegen het leven aankijkt en je prima kan vermaken door in je stoeltje te zitten en weg te rotten, denkend aan vroeger. Of een beetje tuinieren enzow... Terwijl je (ik iig wel) je al snel de pleures zou vervelen als je alleen maar thuis zit wanneer je jong bent.

Als ik 2 weken niet gewerkt heb dan verveel ik me al... als het echter een blijvende aanpassing zou zijn dan zou ik een 20 urige werkweek baantje gaan opzoeken, desnoods vrijwilligers werk ofzow. Om het geld doe ik het toch al niet echt. Je zal toch nooit verhongeren in NL.

Zelfs met de guldenmiddenweg kan je nog twee kanten uit.
pi_9699986
Ledigheid is des duivels oorkussen
“Everyone wants to live at the expense of the state. They forget that the state lives at the expense of everyone.” ― Frédéric Bastiat
pi_9700088
Onderschat de contacten met collega's niet. Je sociale kringetje wordt erg klein als je werkeloos bent. Dat is ook een grote oorzaak van de verveling.
pi_9700122
quote:
Op donderdag 10 april 2003 15:30 schreef qwerty_x het volgende:
Is het misschien niet zo, dat iedereen dagelijks afwisseling (of uitdaging, of hoe je het ook wilt noemen) plus de nodige materiele luxe wil ?
Als rentenier kun je beide hebben: door het geld kun je je ideale hobby/bezigheid waarschijnlijk uitvoeren (of dat nou met een jacht de wereld omvaren, een ranch beginnen of een rozentuin aanleggen is).
Als werkeloze dus niet en mis je zowel de bovengenoemde afwisseling als de luxe.
Gelukkig heb ik dezelfde ervaring als jij met werkloos zijn, en dat wil ik graag zo houden aub.
Je vrije tijd kun je ook zo afwisselend maken als je maar wilt. Er zijn genoeg activiteiten die bijna niks kosten. En voor dure dingen zijn vaak goedkope alternatieven.
Om een voorbeeld te noemen: vakantie houden in Egypte is goedkoper dan thuis voor de TV hangen.
pi_9700156
Ik ben vanaf 10 januari werkeloos, maar hoop binnenkort toch wel een baan te hebben. Het is zeker lekker, de vrije tijd, maar ten eerste het geldgebrek is minder leuk. Ik krijg wel ww maar daar heb ik nog niks van gezien omdat mijn werkgever het grappig vond om de werkgeversverklaring ruim een maand te laten liggen heb ik daar nog geen cent van gezien. En dat is klote, want voor de rest heb ik geen inkomen. Ben nu dus van iedereen aan het lenen

Verder mis ik toch wel het contact met collega's, en de verplichting van werk zorgt ook voor een bepaalde regelmaat in je leven. Als je geen baan hebt dan kun je nog wel eens verzanden in lamlendigheid, laat opstaan, laat naar bed, en omdat je toch alle tijd van de wereld hebt stel je dingen vaak te veel uit. En je gaat je soms idd nutteloos voelen, omdat je als werkeloze toch een beetje buiten de maatschappij staat.

Unox, the worst operating system.
pi_9700194
volgens mij verveel je je enorm na een maand, sociaal ist niet leuk en je krijgt ook nog eens geen geld, mij lijkt er geen ene reet aan
pi_9700393
Ik heb na de hbo een tijdje zitten dubben over wat ik moest doen, dat tijdje werd een half jaartje.
In de eerste paar weken was het wel owkee, maar op een geven moment blijf je steeds langer in je bed liggen, want waarom zou je eruit gaan?.

Ging laat naar bed en kwam er rond de middag ook pas weer uit.
Ging me steeds lammer en lammer voelen, energie pijl was echt vreselijk laag en sporten zoek je dan ook niet meer.
En was vaak sjaggie tegen mensen.

TOT

Ik het had gevonden. (makelaardij)
Ik kon weer vroeg uit de veren en dat is echt lekker!! leven met een doel.
Je word steeds fitter, zelfs in weekenden nu sta ik tussen 8 en 10 op.
En fitness naast mijn werk.

Conclusie: werken geeft je een doel in je leven en maakt je een leuker en fitter mens!!

p.s. het leukste aan het leven is vrijetijd (vrijetijd waardeer je alleen wanneer je werkt)
Want zonder werk heb je geen vrijetijd maar dat heet dan gewoon je dag sleur!!

pi_9702518
Financieel kan ik goed rondkomen van mijn WW-uitkering.

Het verschil met rentenieren is echter dat (1) een rentenier genoeg geld heeft om het de rest van z'n leven mee uit te houden en (2) kan doen waar ie zin in heeft.

Ad. 1: Ik kan nu wel goed rondkomen, maar die WW heb ik maximaal een jaar. Daarna wordt het rap heel erg weinig. Bovendien staat het niet erg goed als je lange tijd werkloos bent geweest en wordt het steeds lastiger iets te vinden. Je staat ook stil, dus je salarisontwikkeling bevriest ook even. Je hebt er dus alle belang bij snel weer aan het werk te gaan.
Ad. 2: Ik mag niet doen wat ik wil, anders zou ik me niet vervelen (nu ook niet erg - maar het leven is wat eentonig). Ik mag niet onbeperkt op vakantie bijvoorbeeld en om mijn WW te houden moet ik minimaal iedere week ergens solliciteren.

  donderdag 10 april 2003 @ 17:37:21 #18
27257 qwerty_x
Tudo jóia !!
pi_9702748
quote:
Op donderdag 10 april 2003 15:41 schreef Aernout het volgende:

[..]

(..)
Om een voorbeeld te noemen: vakantie houden in Egypte is goedkoper dan thuis voor de TV hangen.


Dit geldt niet voor iedereen
zonnig Brasil
  donderdag 10 april 2003 @ 17:42:08 #19
47081 Emphemeris
Seinfeld ownage
pi_9702814
Ik ben nog niet werkloos geweest maar ik ben ook nog niet klaar met school

Maar in lange vakanties kan ik me ook wel eens gaan vervelen. En je voelt je vrij nutteloos als je de hele dag vrij hebt en iedereen behalve jij is aan 't werk.

En als je geen vrij hebt dan denk je vaak: "had ik maar vrije tijd dan kon ik dit en dit en dit doen"... en als je dan vrije tijd hebt denk je: "wtf moet ik nou doehoeeeeeeeeeen "

"Cause I'm like ice, buddy, if I don't like you, you've got problems." -- Kramer in "The Parking Space"[br]"Everything I've ever done or said is the complete opposite of what I've wanted" -- George
pi_9703862
Het lijkt me heerlijk om 1/2 jaar werkeloos te zijn. Mijn kast puilt uit van de boeken die ik nog wil lezen, mijn computer moet ook eens onderhouden, ik wil nog een taal leren....er zijn nog zoveel dingen die ik wil doen....en dat is allemaal gratis!

Helaas moet ik gewoon werken

  donderdag 10 april 2003 @ 18:51:04 #21
4177 Jojogirl
Curves in all the right places
pi_9703960
Ik vond het zelf erg vervelend omdat het niet echt goed was voor mijn gevoel van eigenwaarde, ik erg weinig geld had en ik amper mensen meer zag.
Verder is het best fijn om tijd te hebben voor leuke dingen, maar dat is ook erg relatief als je daar weinig geld voor hebt en je ze in je eentje moet doen omdat verder iedereen moet werken.
pi_9704056
Een goede vriend van me is werkloos. Nu istie het wel zat na zo'n tijd, zeker een half jaar. De dag komtie wel door, maar het begint idd na een tijd toch wel een soort van te vervelen. Je hebt geen inkomen dus geld om leuke dingen te ondernemen zit er niet in. Ook is het idd zo dat je sociale kring klein is, en daar kan je ook onder gaan leiden. Als je dan veel binnen blijft, is niet goed voor je sociale kant. Het stukje eigenwaarde kan er wel degelijk slecht onder lijden.
Het hangt er ook vanaf of je je dag goed kan doorkomen.
Ik ben soms wel vet jaloers op hem, hij kan lekker uitslapen en ik moet maar weer vroeg mn bed uit om stage te gaan lopen.
Maar ik weet dat ik me snel ga vervelen als ik geen werk zou hebben of geen opleiding zou volgen. Hoewel ik soms jaloers ben, vind ik het toch wel cool dat ik nu stage loopt en goede ervaringen op aan het doen ben.
Ik zou wel veel gaan ondernemen als ik werkloos zou zijn, dus me inschrijven bij verschillende uitzendbureau's en niet alle mogelijkheden afslaan. Neem dan die baan die je iets minder ligt, gewoon tegen jezelf zeggen, nu ga ik een tijd in de supermarkt werken, hoeft dan niet voor vast te zijn, maar gewoon om toch even een inkomen te hebben.
Maar jaren werkloos zijn, lijkt me echt verschrikkelijk!! En dan moet er ook wel iets met je aan de hand zijn overigens want anders lijkt het me onwaarschijnlijk!
  donderdag 10 april 2003 @ 21:55:45 #23
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_9707396
Je kunt niet genieten van je vrije tijd, want de factor onzekerheid speelt een te grote rol. Hoe lang blijf je werkeloos? Waar kom je te werken?
En let wel, werkeloosheid is geen keuze die je maakt zoals rentenieren. Men heeft gedwongen vrije tijd en weet die ms niet goed op te vullen.
Ms heeft men ook wel het gevoel dat men gefaald heeft en door al die vrije tijd wroegt dat extra.
En bijna iedereen die je kent werkt, dus om samen iets te doen is niet mogelijk.
Nee, werkeloos zijn is erger dan je denkt.
Als je niet lacht, ben je dood.
pi_9709038
quote:
Op donderdag 10 april 2003 17:23 schreef k_man het volgende:
Ad. 2: Ik mag niet doen wat ik wil, anders zou ik me niet vervelen (nu ook niet erg - maar het leven is wat eentonig). Ik mag niet onbeperkt op vakantie bijvoorbeeld en om mijn WW te houden moet ik minimaal iedere week ergens solliciteren.
Inderdaad, je bent min of meer nog in dienst van de overheid en wel op niet zo'n leuke manier.
pi_9718203
Geloof me, werkloos zijn SUCKS BIGTIME! En dat is heus niet alleen het financiele aspect. Voor mij zou ook het feit gelden dat ik me niet nuttig maak, ook al klinkt dat misschien voor sommigen wat overdreven. Aan de andere kant, op een werkplek zitten waar je het totaal niet naar je zin hebt is ook een hel hoor.
Gaap Goals rulezzz!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')