abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_47470698
Mijn moeder komt bij me eten nu heb ik een menu in elkaar geflanst en ik wilde van te voren wat zelfgebakken broodjes op tafel zetten met wat sausjes enzo.

Maar nu moet ik plotseling langer werken die dag, waardoor ik minder voorbereidingstijd heb in de keuken. Nu zal ze dus vrij kort nadat ik thuis kom er al zijn. Ik wil het liefst de broodjes uit de oven halen als ze er net is, zodat ze nog lekker warm zijn. Vervolgens de oven gebruiken voor de rest van het eten, wat ook al voorbereid is zodat ik niet de hele tijd in de keuken ben.

Mijn vraag is nu, of ik het deeg voor de broodjes die ochtend al kan maken, zodat ik het 's avonds alleen nog maar hoef af te bakken? En of het dan ook gewoon bij kamertemperatuur op het aanrecht mag blijven wachten, of dat het dan toch in de koelkast zou moeten? Of kan ik toch beter 's avonds deeg maken of afbakbroodjes uit plastic gebruiken
  dinsdag 20 maart 2007 @ 14:22:52 #2
168840 Sant
Jealousy is a Motherf*cker!!
pi_47471558
who gives a fuck... afbak brood..

problem solved...
Geluk is een richting..... geen PUNT!!!!
Shit... Ik heb eigenlijk helemaal geen geweldige opmerking...
  dinsdag 20 maart 2007 @ 14:23:39 #3
168840 Sant
Jealousy is a Motherf*cker!!
pi_47471588
OT: heb je brooddeeg ooit in de keolkast gezet?? dat moet rijzen e.d. en kan dus gewoon op kamertemp. bewaard blijven...
Geluk is een richting..... geen PUNT!!!!
Shit... Ik heb eigenlijk helemaal geen geweldige opmerking...
pi_47471728
waarom gebruik je geen verse diepvries afbakbroodjes van de bakker?

en beetje off-topic

ook erg leuk is een bak soep (koud) zelf gemaakt, of uit blik, met over het (ovengeschikte) bakje een lapje bladerdeeg, vastgemaakt met wat eigeel en eigeel bovenop voor de bruine kleur. 15 min in oven van 200 graden.
eventueel wat verse kruiden opvenop het bladerdeeg....
uit een aspergernest
pi_47472734
Omdat mijn moeder vroeger bij speciale gelegenheden altijd zelfgemaakt vlechtbrood voor me maakte en dat wil ik nu dus voor haar maken. Ze heeft me de laatste tijd heel erg veel geholpen en ik doe dus wat speciaals met het eten als bedankje.

En nee ik laat deeg normaal rijzen op het aanrecht, maar ik weet dus niet of het kwaad kan om deeg zo lang te laten rijzen
  dinsdag 20 maart 2007 @ 14:58:33 #6
7306 Diepvriez
..word maar wat rustiger
pi_47472972
brooddeeg kan je in de afgedekt met een keukendoek in de koelkast bewaren.
zo goed..?
pi_47473248
weet iemand misschien of je gistdeeg ook kan invriezen of gaat dan de gist kapot ofzo?Ander onderwerp wel, maar het gaat ook over deeg.
Je bent nooit te oud om te leren....toch?
pi_47476771
quote:
Op dinsdag 20 maart 2007 14:58 schreef Diepvriez het volgende:
brooddeeg kan je in de afgedekt met een keukendoek in de koelkast bewaren.
En dan eerst laten rijzen? Of gewoon meteen bam de koelkast in?

Ik zit nu te denken, misschien kan ik het brood alvast maken 's ochtends, dat het bijna af is... En dan 's avonds nog even afbakken? Zelfgemaakt afbakbrood zeg maar.

Weet iemand ook hoe je zo'n mooi glanskorstje krijgt? Er staat me iets bij van met eigeel of was dat nou bij appeltaart?
pi_47538047
Oke je kan natuurlijk de broodjes ongerezen in de koelkast bewaren ik weet alleen niet hoeveel de kou van de koelkast het rijsprpoces kan tegenhouden. Wat wel een goeie optie is is om dus de broodjes van de voren bake-off te bakken. Dus alleen zorgen dat de binnenkant gaar is en dat je savonds ze alleen maar even een mooi kleurtje moet laten bakken.
Het beste is altijd om het deeg gelijk weg te werken en niet in een vriezer of koelkast bewaren. Kan wel maar tis slecht voor je deeg.
En over de glans als je ei gebruikt wel heelei gebruiken geen eigeel. En dan voordat je de broodjes laat rijzen smeren met ei. Maar ei gebruiken voor de glans werkt alleen als je het broodje gelijk helemaal afbak. Anders geen ei gebruiken en als het uit de oven komt direct ligt met een plantenspuit met water ligt eroverheen sproeien.

En het allerbeste is om de afspraak met je moeder te verschuiven op een dag dat je er wel tijd voor heb. Dan krijg je het allerbeste eindresultaat.

Succes ermee.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')