1 2 3 4 5 6 7 | <div id="header"></div> <div id="midden"> content kan hier enzo, dat werkt dus, zolang het maar voldoende content is </div> </div> </body> |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 | position:absolute; width: 454px;; top: 30px; left: 50%; margin-left: -227px; } #header { position:absolute; width: 454px; height:332px; margin: 0em auto; background-image:url(backheader.png); background-repeat:no-repeat; z-index:1; } #midden { position:absolute; width: 454px; margin: 0em auto; background-image:url(backmidden.png); background-repeat:repeat-y; z-index:2; top:100px; } |
Het moet niet onderaan het scherm zijn he, maar direct onder de header, met dus nog witruimte eronder. Weet niet of dat ook kan met die code, maar als dat kan ben ik er erg benieuwd naarquote:Op zaterdag 7 april 2007 18:23 schreef HuHu het volgende:
Er is een methode om je footer het volgende te laten doen: als er voldoende content is zit de footer onderaan de content, is er onvoldoende content dan zit de footer onderaan het scherm.
Alleen die code kan ik nu even niet bij.
1 2 | th a { color: donker-grijs; } |
# is voor id's:quote:Op woensdag 11 april 2007 20:34 schreef Geqxon het volgende:
Ik heb mijn hyperlinks donkergrijs, echter wil ik de hyperlinks die in een table-header (<th>) staan wit hebben.
Zowel "a" als "th" heb ik een eigen onderdeeltje in mijn stylesheet gegeven, moet ik nu iets als "th #a" doen?
Graag gedaan. Beetje aparte gok als je weet dat een element iets anders dan een id op een element, maar dat terzijdequote:Op woensdag 11 april 2007 22:06 schreef Geqxon het volgende:
Zo ver gaat mijn kennis nog wel, ik gokte puur wat. Maar alsnog bedankt
Ja, het is ook tabulaire data dus in feite 'mag' ik er een tabel voor gebruiken. Maar zoals ik al zei, is de rest van de pagina ook mooi tableless en conform de XHTML/CSS normpjes en 't ziet er leuker uit als je de pagina zonder stylesheet bekijkt. Tabellen met meer dan 2 kolommen zijn gewoon slordig zonder stylesheet.quote:Op donderdag 12 april 2007 09:12 schreef CraZaay het volgende:
Je kan je afvragen of dit geen tabullaire data is natuurlijk, al lost dit je probleem niet op
Ik streef dus altijd naar toegankelijkheid en een webpagina dient ook toegankelijk te zijn voor mensen zonder stylesheet. Denk hierbij ook aan gevallen als PDA's, WAP browsers, text-to-speech en textbrowsers (Lynx). Die lezen alles netjes van boven naar onder op, en in het geval van een tabel van links naar rechts. Als je in Mozilla Beeld > Paginastijl > Geen stijl selecteerd dan zie je de pagina zonder stylesheet. Doe dat bijvoorbeeld maar eens hier op Fok!.quote:Op donderdag 12 april 2007 17:51 schreef CraZaay het volgende:
Ik snap het niet Tuvai.net. Kun je me eerst eens uitleggen waarom het er zonder CSS goed uit moet zien (voor zover dat kan)?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |