FOK!forum / Muziek / Do-The-Undo of Anne Soldaat
methodmichzondag 11 februari 2007 @ 16:05
Daryll-Ann was één van, zoniet dé beste bands van Nederland. Na hun stoppen gingen diverse bandleden door in de muziek. Jeroen Kleijn werd de huisdrummer van Excelsior en deed bijvoorbeeld mee op de laatste Johan, frontman Jelle Paulusma ging solo verder en trok naar Munich Records, terwijl Anne Soldaat zich richtte op productiewerk voor Gem en zijn eigen nieuwe band.

Die nieuwe band is Do-The-Undo. Bij beluistering van de gelijknamige plaat hoor je direct terug welke songs van Daryll-Ann uit de koker van Anne kwamen. Die sound komt namelijk terug. Het levert een plaat op vol fijne gitaarpop van hoog niveau, die her en der vrolijk springerig klinkt, maar ook knipoogt naar Neil Young.



Ongetwijfeld zal dit in 2007 één van de betere Nederlandse releases zijn, waarmee Soldaat laat zien dat het niet terecht is dat de meeste credits voor het topwerk van Daryll-Ann naar Paulusma gingen.

www.do-the-undo.nl
Panic_Azondag 11 februari 2007 @ 16:43
Mooie OP Michel.

Op hun site kan je het hele album luisteren en ik moet zeggen, het klinkt geweldig.
methodmichmaandag 12 februari 2007 @ 19:17
Uiteraard Panic_A, maar dat weet je bij Anne Soldaat! Een topper!
methodmichvrijdag 16 februari 2007 @ 15:30
Mary had ie voor het eerst gezien op het station van Rotterdam.

Romantiek uit Nederland op plaat, dat is al fans waard!
methodmichdinsdag 31 juli 2007 @ 17:35
Ook in augustus staat nog overeind dat dit één van de betere Nederlandse releases van 2007 is!!
Panic_Azaterdag 4 augustus 2007 @ 13:16
Do-The-Undo bij Club3voor12: http://3voor12.vpro.nl/programmas/afleveringen/31354990
belsenzaterdag 4 augustus 2007 @ 13:57
Ah!!! Er zijn er meer van!

Wel een lekkere plaat, maar hij viel op het tweede gehoor toch een beetje tegen. Ik heb hem onlangs ook nog gezien in de kleine zaal van 't Paard, tijdens Music in my head.
methodmichzaterdag 4 augustus 2007 @ 19:01
Ja? Ik vind het nog altijd één van de fijnere releases van eigen bodem dit jaar, met Moss, Coparck, Pien Feith, Jaap Boots en John Carrie and Moor Green.
belsenzaterdag 18 april 2009 @ 12:03
De nieuwe plaat is uit onder de naam Anne Soldaat.

Ik zag hem gisteren liggen in Plato, nadat ik Lucky Fonz III had gekeken. Hij staat ook op de luisterpaal. De Do-The-Undo viel mij uiteindelijk toch wel tegen. Een paar prachtplaten, maar te veel net niks nummers tussen door. De nieuwe plaat is slepender en minder puntig, terwijl dat nu juist voor mij de sterkere nummers waren op de vorige plaat (Take me lord of Son of a gun). Ik denk dat ik deze plaat dan ook maar voorlopig even aan mij voorbij laat gaan.
methodmichzaterdag 18 april 2009 @ 20:05
Ja, maar dit is toch eigenlijk anders dan Do-The-Undo, dat meer een bandje was? Hoe dan ook, ben erg benieuwd naar deze nieuwe.
methodmichdinsdag 28 april 2009 @ 15:25
Heb de nieuwe plaat inmiddels en ik vind hem mooi. Maar goed, ik ben dan ook groot fan van Daryll-Ann en de afzonderlijke creatieve heren (Paulusma / Soldaat). Vind hem qua stijl veel meer D-A dan Paulusma trouwens.
belsendinsdag 28 april 2009 @ 19:17
quote:
Op dinsdag 28 april 2009 15:25 schreef methodmich het volgende:
Heb de nieuwe plaat inmiddels en ik vind hem mooi. Maar goed, ik ben dan ook groot fan van Daryll-Ann en de afzonderlijke creatieve heren (Paulusma / Soldaat). Vind hem qua stijl veel meer D-A dan Paulusma trouwens.
Dat is ook niet zo gek, want Soldaat speelt natuurlijk niet in Paulusma.
methodmichwoensdag 29 april 2009 @ 16:06
Klopt, maar Anne is de DA-sound dus het meest trouw gebleven of had daar dus een groter aandeel in dan altijd is gedacht.
belsenwoensdag 29 april 2009 @ 16:50
quote:
Op woensdag 29 april 2009 16:06 schreef methodmich het volgende:
Klopt, maar Anne is de DA-sound dus het meest trouw gebleven of had daar dus een groter aandeel in dan altijd is gedacht.
Ik denk dat Anne meer DA was, dan Paulusma, eigenlijk. Anne's inbreng in onmiskenbaar in alle nummers (op Trailer tapes na) aanwezig. Misschien minder prominent dan Paulusma, maar toch altijd aanwezig.
Terreros85vrijdag 5 juni 2009 @ 11:51
Prachtig album. Vanavond is hij in Zwolle. En ik ben erbij!
belsendonderdag 16 augustus 2012 @ 00:29
Vandaag het nieuwe album binnen gekregen. :)

soldaatvinyl-500x500.jpg

Nou ja, gisteren dan eigenlijk, natuurlijk.
belsendonderdag 16 augustus 2012 @ 00:29
Stromlooptopic overigens. :P
methodmichdonderdag 16 augustus 2012 @ 16:29
Heb hem ook, gisteren wel direct gedraaid. Maar moet hem vaker horen.
belsenvrijdag 15 februari 2013 @ 00:24
Net terug van het optreden in 't Paard Den Haag. Was leuk. :Y
belsenvrijdag 15 februari 2013 @ 00:25
Do-The-Undo of Anne Soldaat; waar de fans zich verzamelen. :o
methodmichvrijdag 15 februari 2013 @ 19:38
Stormlooptopic!!

Wel 5 sterren in de Volkskrant. :P
belsenvrijdag 15 februari 2013 @ 19:47
Concert was ook echt de moeite waard. Goede band (met o.a. Maurits van Westerik en Mathijs van Duijvenbode) en een strakke, afwisselende set.
belsenwoensdag 3 juli 2013 @ 20:46

Zo ontwapenend.
methodmichzaterdag 6 juli 2013 @ 11:54
Goede kick belsen. :)