FOK!forum / Televisie / Hogfather
PhalanXvrijdag 8 december 2006 @ 18:12


De Dood heeft een nieuw beroep gevonden, niet langer meer de verzamelaar van onfortuinlijke zielen die zojuist het loodje hebben gelegd, maar de komende feestdagen neemt onze ondervoede vrind de rol over van Hogfather, de legendarische kindervriend. Helaas voor de Knekelmanis het niet altijd even makkelijk om de vele kinderwensen te vervullen, en in de afwezigheid van de echte Hogfather raken een aantal zaken ietwat gecompliceerd... en het wordt er ook niet makkelijker op als blijkt dat er zowaar een heel complot losloopt om de zaken nog wat verder te vertroebelen.

Bezoek de officiele Hogfather site van Sky One.

Terry Pratchett, de alom bekende schrijver van de Discworld saga, heeft aan dit project zijn medewerking verleend. Op de officiele site staan dan ook een aantal korte filmpjes ter introductie van de befaamde wereld waarop het hele drama zich afspeelt. De Dood komt bij een aantal figuren op bezoek voor een gezellig praatje... voor zover je een gezellig praatje kunt houden met de belichaming van het einde van alles dat leeft.



De productie maatschappij vroeg een aantal fans of ze met eigengemaakte kostuums als achtergrond figuren wilden fungeren, maar helaas liep dat verzoek uit op een niet al te sappel robbertje klagen van de fans. Wat een leuk initiatief leek werd al snel bekritiseerd, want als ze jan en alleman toe laten op een set, dan zal het hele gebeuren waarschijnlijk niet van een bijster hoog niveau zijn. In dit tijdperk van quality-control moet je goed op je hoede zijn, en hoe haalden ze het in hun hoofd om fans te misbruiken, want dachten ze werkelijk dat ze op deze manier aan gratis achtergrond figuren zouden kunnen komen?
MrManiakvrijdag 8 december 2006 @ 19:11
Ook lachen, als een parodie op Childs Play; Santa's Slay!
Skull-splitterzaterdag 9 december 2006 @ 03:04
ziet er leuk uit
sjimzzaterdag 9 december 2006 @ 03:05
Origineel
wondererzaterdag 9 december 2006 @ 03:06
Afgezien van de stem van DEATH lijkt me dit echt een geniale film! Ik kijk er erg naar uit in ieder geval. Is sowieso al een van mijn favoriete Discworld boeken... hm. *uit de kast pak en gaat herlezen*
boneyardzaterdag 9 december 2006 @ 17:22
denk dat ik wel even rond ga zoeken voor opnames na 18 december, de boeken zijn geweldig, hopelijk kunnen ze het een beetje over brengen in een film.

die stem had wel wat anders gekunt, maar je zult toch nooit iedereen tevreden krijgen, ik vind het niet zo'n probleem. ook wel leuk dat de acteur die death speelt een nederlander is (ze hadden ook zijn stem kunnen gebruiken ) en pratchett zelf ook een rolletje heeft.

trouwens, kun je sky one met een schotel ontvangen?

[ Bericht 20% gewijzigd door boneyard op 09-12-2006 17:43:03 ]
PhalanXdinsdag 12 december 2006 @ 00:39
stiekem had ik toch wel gedacht dat er veel animo was voor een Terry Pratchett verfilming, maar dat valt me toch stiekem best hard tegen als ik dit topic zo zie voortkruipen.
wondererdinsdag 12 december 2006 @ 00:46
Dump het linkje in het Pratchett topic in TTK?
lizardtattoodinsdag 12 december 2006 @ 06:00
Ik hoop dat 'ie binnenkort ook op een van de BBC-kanalen die we hier kunnen ontvangen komt... Heb de trailers op de Sky One site gezien en ben wel redelijk enthousiast.
wondererwoensdag 20 december 2006 @ 16:12
Eerste helft gezien gisteren, en ik vond het dus echt wel cool. Zelfs de stem van DEATH went wel. Maar het volgt het boek zo precies dat het eigenlijk niet leuk is. Dat had ik met de eerste Harry Potter ook, voor DAT verhaal lees ik het boek wel. Een film is toch anders, dus dan moet het ook anders ZIJN. Maar goed, vanavond het tweede deel, ben benieuwd.

Wat me wel irriteert is dat de stem van Teatime exact hetzelfde is als die van Johnny Depp in Charly and the Chocolate Factory. En soms leggen ze dingen duidelijk uit voor de mensen die niet bekend zijn met Discworld, maar andere dingen laten ze weer compleet achterwege (hoe DEATH een kleindochter kan hebben, bijvoorbeeld).
jimjim1983woensdag 20 december 2006 @ 16:40
ziet er wel geinig uit
Stiltewoensdag 20 december 2006 @ 23:14
Ik heb even snel een paar stukjes gekeken; alles bij elkaar duurt 'ie drie uur. Het einde heb ik met 't boek erbij gedaan; zo ongeveer alle gesprekken zijn echt letterlijk daaruit overgenomen, wat een groot pluspunt is. Bovendien is het alleen al de moeite waard om Terry zelf even te zien als de speelgoedmaker.

Dit weekend zal ik er wat meer de tijd voor nemen en m'n mening wat uitvoeriger geven. Nu maar hopen dat er snel een DVD komt en dat er meer boekverfilmingen mogen volgen, te beginnen met Thief of Time! Tick.

Een verfilming van de Tiffany Aching reeks tot nu toe zou ook niet verkeerd zijn.

Hoe sneller er producenten met grote zakken geld aankloppen bij de makers van Hogfather, hoe beter. Een bioscoopfilm van The Colour of Magic, gecombineerd met The Light Fantastic is uiteindelijk iets waar ik het hardste op hoop.

Voor de fans die de vroegere pogingen tot verfilming gemist hebben: Soul Music en Wyrd Sisters zijn in tekenfilm vorm gegoten, bijna tien jaar geleden. Ik raad ze niet echt aan, maar ze zijn wel vermakelijk als je ze kunt vinden.

Aangezien de meeste Pratchett fans ook Neil Gaiman kennen: Stardust is verfilmd en komt zomer volgend jaar naar de bioscoop!
wondererwoensdag 20 december 2006 @ 23:19
Ik vind eigenlijk dat ze van de rest van de boeken af moeten blijven. Hogfather is tot nu toe echt leuk, maar het is wel heel duidelijk dat Terry's vertelstijl heel literair is en het zich amper naar het doek laat vertalen. Hij laat zoveel weg, gebruikt veel bedekte termen, dat je dat amper kunt visualiseren.

Vond Nobby Nobs wel een tegenvaller trouwens Het hele "and what do you want, little ma... little dwa... little person?" viel in het water, want hij ziet er gewoon als een mens uit.
DennisMoorewoensdag 20 december 2006 @ 23:23
Net zitten kijken, best geinig. .
Sputnikwoensdag 27 december 2006 @ 11:13
Gisteravond beide delen gezien en heb genoten.
wondererwoensdag 27 december 2006 @ 17:38
Vond het tweede deel een stuk minder eigenlijk... Die toevoeging van pa die de kadootjes brengt was nogal onnodig?

En sinds wanneer hebben melktanden wortels?
Napalmwoensdag 27 december 2006 @ 21:37
quote:
Op woensdag 20 december 2006 23:19 schreef wonderer het volgende:
Ik vind eigenlijk dat ze van de rest van de boeken af moeten blijven. Hogfather is tot nu toe echt leuk, maar het is wel heel duidelijk dat Terry's vertelstijl heel literair is en het zich amper naar het doek laat vertalen.
Pratchett heeft zelf toch mening toneelversie van zn boeken geschreven dacht ik zo...
wondererwoensdag 27 december 2006 @ 21:41
quote:
Op woensdag 27 december 2006 21:37 schreef Napalm het volgende:

[..]

Pratchett heeft zelf toch mening toneelversie van zn boeken geschreven dacht ik zo...
Dat kan best ja, maar als ik uitga van de kwaliteit van de film en het boek, vind ik dat het boeken moeten blijven.

Daarnaast is het ook nog wel een verschil als hij het zelf doet of iemand anders, en een toneelstuk is weer anders dan een film.
Sputnikwoensdag 27 december 2006 @ 22:20
Van wat ik er zo over gelezen heb heeft Terry behoorlijk wat te zeggen gehad bij het maken van deze film. En geen enkele film kan het boek evenaren, anders zou je met films zitten die letterlijk dagen zouden duren.
Voor een boekverfilming vind ik deze dan ook zeer geslaagd.
Pinballzondag 11 februari 2007 @ 21:05
Net gezien.
Ja, beetje laat, en nogal off-season, ik weet het.

Heerlijke film. Ik had het boek niet gelezen, maar ik vond het prima in stijl met wat ik wel uit de discworld reeks gelezen heb. En Susan.
SPOILER
"Hi inner child, i'm the inner babysitter!"