FOK!forum / Werk, Geldzaken, Recht en de Beurs / Belastingvrij invoeren: van 175 naar 430 euro!!!
matthijstdonderdag 30 november 2006 @ 13:33
Reizigers vanuit de Verenigde Staten of andere landen van buiten de EU mogen meer artikelen belastingvrij invoeren. De grens gaat omhoog van 175 euro naar 430 euro voor passagiers in vliegtuigen en schepen.

Wie over land de EU binnenkomt, bijvoorbeeld vanuit Turkije of Wit-Rusland, mag maximaal voor 300 euro taxfree meememen. Ministers van Financiën van de 25 EU-landen hebben daarover dinsdag unaniem een akoord bereikt, aldus een woordvoerder. Bron ANP
Stephan152donderdag 30 november 2006 @ 13:39
piercedonderdag 30 november 2006 @ 15:25
maar ja, wie wil er nu nog naar de vs?
Ik kan me wel voorstellen dat je er graag weg wilt...
matthijstdonderdag 30 november 2006 @ 15:35
Lezen: geldt voor alle landen buiten de EU.
DiRadicaldonderdag 30 november 2006 @ 15:45
quote:
Op donderdag 30 november 2006 15:25 schreef pierce het volgende:
maar ja, wie wil er nu nog naar de vs?
Ik kan me wel voorstellen dat je er graag weg wilt...
De ¤ is $1.30, de VS is een goedkoop vakantie land
DiRadicaldonderdag 30 november 2006 @ 15:46
Dit geldt alleen voor reizigers of ook voor besteliingen die je in de VS doet.
Meestal blijf ik wel onder de ¤430 als ik bij Amazon bestel
matthijstdonderdag 30 november 2006 @ 15:59
Alleen voor reizigers.
Bestellingen is maar 22 euro vrijgesteld;
http://www.douane.nl/faq/jsp/vraag.jsp?id=5/24a&lang=nl
athlonkmfdonderdag 30 november 2006 @ 16:55
ik kan geen officiele bericht vinden? Alleen een bericht van 27-11 dat dat het nog in de planning was
matthijstdonderdag 30 november 2006 @ 17:38
Of Kassa loopt te zwetsen
http://kassa.vara.nl/portal?_scr=nieuws_artikel&no=2949652&nodes=all
Sammy3000donderdag 30 november 2006 @ 17:48
Ik heb inderdaad ook gelezen dat het besproken werd (vorige week ergens zou het in het Europees Parlement komen). Heb niet meer gehoord hoe het is afgelopen.
Ben wel erg blij met deze maatregel. Tot nog toe heb ik altijd buikpijn als ik uit de VS terugkom en de douane moet passeren...

*Sammy plant alvast zijn volgende VS-tripje met én een lage dollar én een hoge invoergrens!
athlonkmfdonderdag 30 november 2006 @ 18:42
quote:
zal wel mooi zijn. Ik ga op kerstvakantie

475 is nog steeds weinig, maar nog altijd veel beter dan...
Sammy3000vrijdag 1 december 2006 @ 13:51
Heb net eens geďnformeerd bij de douanetelefoon. Ik lees namelijk nergens een datum waarop het nieuwe bedrag ingaat...
De beslissing is nu genomen door het EP. Dat is een feit. Maar er is geen ingangsdatum afgesproken. In de praktijk moet er dan eerst een datum worden vastgesteld. Dat gebeurd door de ambtenaren en dus niet via het parlement.
De man die ik sprak zei dat het meestal een paar maanden duurt voor zo'n besluit van kracht wordt. Al mag hij niets zeggen zolang er geen zekerheid is, verwachtte hij dat men zal proberen het in te laten gaan per 1-1.

Maar het is dus pas rond als "Europa" een datum heeft vastgesteld. Nog even de kranten in de gaten houden, dus!
matthijstvrijdag 1 december 2006 @ 14:03
Ambtenaren
....Als het er eind februari maar door is
_VoiD_vrijdag 1 december 2006 @ 14:44
het debiele is is dat je, als je een product van 500 euro invoert, dan waarschijnlijk nog steeds over dat volledige bedrag invoerrechten moet betalen, en niet over 500-430 = 70 euro.

Maar het is in ieder geval een stap in de goede richting die ze nu nemen.
Party_Pvrijdag 1 december 2006 @ 15:03
Stomme vraag misschien maar:

Stel dat ik op vakantie ga naar de VS en koop daar (bijv) een digitale camera voor (omgerekend) 400 euro en Ik kom terug in NL, de douane pikt mij eruit en ze zien de camera. Dan heb ik dus geen probleem en hoef ik geen belasting te betalen? En invoerrechten dan?
athlonkmfvrijdag 1 december 2006 @ 15:35
quote:
Op vrijdag 1 december 2006 15:03 schreef Party_P het volgende:
Stomme vraag misschien maar:

Stel dat ik op vakantie ga naar de VS en koop daar (bijv) een digitale camera voor (omgerekend) 400 euro en Ik kom terug in NL, de douane pikt mij eruit en ze zien de camera. Dan heb ik dus geen probleem en hoef ik geen belasting te betalen? En invoerrechten dan?
als je naar de "aan te geven" rij gaat en je geeft het aan, dan mag je dus zonder invoerrechten verder, als je tenminste niet ook nog 31 euro aan kleren had gekocht.
Tja...vrijdag 1 december 2006 @ 15:46
Zie ook http://www.minfin.nl/nl/a(...)je-invoer-in-EU.html
Falcon4everdinsdag 5 december 2006 @ 20:42
quote:
Op vrijdag 1 december 2006 15:03 schreef Party_P het volgende:
Stomme vraag misschien maar:

Stel dat ik op vakantie ga naar de VS en koop daar (bijv) een digitale camera voor (omgerekend) 400 euro en Ik kom terug in NL, de douane pikt mij eruit en ze zien de camera. Dan heb ik dus geen probleem en hoef ik geen belasting te betalen? En invoerrechten dan?
en daarom moet je het doosje ook wegpleuren (of vouwen en ergens anders stoppen) en die camera als los item in je handbagage dragen ;. Maar goed met 400 euro zit je er toch onder? dus dan zal het wel geen probleem zijn.
Sammy3000woensdag 6 december 2006 @ 10:47
Is het zo dat als ik met 429 euro aan aankopen terug kom van vakantie , dat ik dan alsnog moet aangeven dat ik inkopen gedaan heb in het buitenland?
Ik ga er van uit dat ik door de "niets aan te geven" uitgang naar buiten kan...
Michiel72donderdag 22 februari 2007 @ 15:26
Wordt onderhand eens tijd dat ze de maatregel doorvoeren... Wij zijn al 3 maanden verder en nog steeds mogen we maar 175 euro invoeren...
Byte_Medonderdag 22 februari 2007 @ 15:42
heeft dit ook nog iets te maken met aankopen in het buitenland die verzonden worden, bijvoorbeeld aankopen via ebay? of staat dat los van elkaar?
Michiel72donderdag 22 februari 2007 @ 16:45
dat staat er inderdaad los van. Dat criterium is trouwens ook hard aan herziening toe!
Michiel72dinsdag 31 juli 2007 @ 10:20
quote:
Hogere belastingvrije invoer EU later

BRUSSEL - De verhoging van het bedrag aan goederen dat reizigers belastingvrij de Europese Unie mogen invoeren gaat waarschijnlijk pas 1 januari in. De Europese Commissie mikt nu op die datum, aldus een ambtenaar van EU-commissaris Laszlo Kovacs (douane) dinsdag.

Eerder werd gestreefd naar de loop van dit jaar. Het maximumbedrag voor belastingvrije invoer van cd's, spijkerbroeken of andere aankopen gaat dan omhoog van 175 naar 430 euro voor passagiers in vliegtuigen en schepen. Wie over land de EU binnenkomt mag voor 300 euro meenemen zonder btw of accijns te hoeven betalen.

Tweede-Kamerlid Ineke Dezentjé Hamming (VVD) bepleitte vrijdag dat toeristen al in augustus kunnen genieten van het hogere bedrag aan belastingvrije invoer. "Dan zit die designerjeans of dat paar schoenen toch een stuk lekkerder als je thuiskomt."

(bron)
Eindelijk een teken dat het niet in de vergetlheid is geraakt... Nu maar hopen dat het geen loze belofte is. We hebben er lang genoeg op moeten wachten!
Pooldinsdag 31 juli 2007 @ 10:23
Hoef je niet meer met zes polo's over elkaar aan in het vliegtuig.
ozzietukkerdinsdag 31 juli 2007 @ 19:49
quote:
Op dinsdag 31 juli 2007 10:20 schreef Michiel72 het volgende:

[..]

Eindelijk een teken dat het niet in de vergetlheid is geraakt... Nu maar hopen dat het geen loze belofte is. We hebben er lang genoeg op moeten wachten!
Toen ze het aankondigden dacht ik inderdaad dat ze het snel zouden doorvoeren, maar helaas, ze willen eerst nog de douane wat geld laten verdienen.
Ze moeten het gewoon doorvoeren, want 175 euro belastingvrij is gewoon veel te laag.
Adelantedinsdag 31 juli 2007 @ 19:51
quote:
Op dinsdag 31 juli 2007 10:23 schreef Pool het volgende:
Hoef je niet meer met zes polo's over elkaar aan in het vliegtuig.
prijstags er af he!
nelisbwoensdag 1 augustus 2007 @ 18:43
dan gaan we maar niet langs de aangifte balie over 2 weken als ik terug kom uit de usa.
Neem voor 175 euro aan gifts mee en verder gaan overal de prijstags af!