![]()
Ligt erg voor de hand om nu te beginnen met een 'ik begrijp niet dat hier nog geen topic over is', maar het is eigenlijk wel zo. Jawbreaker is met afstand één van de beste punkrock bands van de jaren 90, en eigenlijk ook van ver daarna. Ook al zijn ze in '96 uit elkaar gegaan.
Waar het mee valt te vergelijken? Denk aan Against me!, Hot Water Music, Dillinger Four, Jets to Brazil (wat toevallig ook meteen de opvolgband was van zanger Blake Schwarzenbach). Ingetogen teksten, vaak overlopend van de angst, zonder irritant te worden. Punk zonder de leren jacks en hanenkammen, emo zonder het gehuil en de 'jezus christus waarom gaan ze niet iets dóen aan hun kutleven'-factor.
Albums:-
Unfun - 1989: Hun eerste album. Rauw, maar erg goed. Ook leuk om te horen hoe de basis voor wat komen gaat al gelegd wordt.
-
Bivouac - 1992: Traditioneel punkalbum, maar erg, erg goed. Kan zich met gemak meten met oa. Milo goes to College, van de Descendents. Een band die sowieso vaak genoemd wordt in één adem met Jawbreaker.
-
24 hour revenge therapy - 1993: Hier werd al zo nu en dan gas terug genomen, en dat werpt z'n vruchten af. Want. Outpatient.
![]()
.In Sadding Around.
![]()
-
Dear You - 1995: Naar mijn mening hun allerbeste. Van snellere, meer traditionele nummers als I Love You So Much It's Killing Us Both, tot Accident Prone, wat dan weer de ultieme eenzaamheid weet te beschrijven. Tof.
-
Etc. - 2002: alle b-sides, covers en outtakes. Erg fijn voor de grote fanbase die ze kregen, nadat ze gestopt waren.
Links:
http://www.loosecharm.org/ (officiele pagina, met lyrics en history en alles)
http://www.last.fm/music/Jawbreaker/http://www.myspace.com/jawbreaker