Derby in Bommelerwaard (16-11-2006)
Hij is nu captain van Nivo Sparta. Maar Bjørn Jongste droeg ook het shirt van Roda Boys/Bommelerwaard. En juist die twee treffen elkaar komende zaterdag. Er staat zoveel meer op het spel dan de koppositie in de eerste klasse. Het gaat om de hegemonie van de Bommelerwaard. De winnaar van Nivo Sparta - Roda Boys/Bommelerwaard zaterdag mag zich in elk geval tot eind april 2007 de beste van de regio noemen. Het lijkt wel of de competitieleider het erom heeft gedaan. Op de allerlaatste competitiedag is de return. Als de situatie aan kop dan nog zo is als vandaag, dan wordt in Aalst beslist wie volgend seizoen hoofdklasser is.
Maar dat is nog ver weg. Nivo Sparta-aanvoerder Bjørn Jongste wil het daar absoluut niet over hebben. Aan de ene kant begrijpt hij de sentimenten wel die tussen beide clubs leven. Voor Aalstenaren zijn de ’patserige’ Bommelaars te stads. Roda Boys is qua voetbalcultuur altijd veel verder geweest dan Nivo Sparta. Toen Nivo Sparta nog derdeklasser was, speelde Roda Boys al op het hoogste amateurniveau. Maar sinds ook in Zaltbommel het roer om is, meldt de club van voorzitter Peter Remie zich nadrukkelijk in de subtop.
Jongste kijkt met plezier terug naar zijn jaar bij Roda Boys, drie seizoenen geleden. „Alles leeft daar voor de club. De supporters zingen en schelden, als het maar in het belang van Roda Boys is.” Jongste werd naar Aalst gehaald vanwege zijn kracht en loopvermogen. „Met Jorko de Kok en Arjen Dekkers vormde ik toen het aanvallende deel. Dekkers was fantastisch, doodzonde dat hij niet meer mag voetballen.” De prestaties van Jongste in de eerste klasse vielen destijds onder meer op bij Schijndel. En als die club met de beurs gaat rammelen, is een speler verkocht. Dat gold ook voor Jongste.
Zijn verblijf bij Schijndel bleef echter beperkt tot één seizoen. „Een keurige club, op alle gebied. Ik speelde helaas niet al te veel. Ik had Raymond Beerens (ex-PSV en FC Groningen) voor mij. Dat werd een lastig verhaal.”
Kleine Zoë
Toen de ambities bij Nivo Sparta vorm kregen, was de keuze voor een terugkeer snel gemaakt. „De kleine Zoë was net geboren en bovendien werd de afstand mij wat te veel.” Met Nivo Sparta, dat inmiddels Bert Ruijsch als trainer had binnengehaald, werd meteen het kampioenschap in de tweede klasse gevierd. Inmiddels is er een team met een volwaardige eersteklassestatus opgebouwd.
„Het is wel een verschil. Ik heb nog de periode meegemaakt dat Nivo Sparta de derby’s tegen Zuilichem en Kerkwijk speelde. Nu spelen wij zaterdag tegen Roda Boys, om de koppositie in de eerste klasse. Het is niet uitgesloten dat wij de stap naar de hoofdklasse maken. Dat zou natuurlijk een lastig verhaal worden, maar voor deze groep is het geweldig om een keer mee te maken.” Zaterdag om 14.30 uur in eigen huis dus tegen Roda Boys, dat naar verluidt een fanatieke aanhang van drie- tot vierhonderd supporters meeneemt. „Maar onze supporters zullen voor honderd procent achter Nivo Sparta staan. Ik heb begrepen dat er zelfs spandoekacties opgestart zijn.”
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !