quote:
Op zondag 23 september 2007 20:10 schreef LintuxCx het volgende:Dat zijn die velletjes die de politie in je paspoort stopt als je je daar meldt? Dus als je die niet geeft bij vertrek wordt er ook werkelijk om gevraagd? Heb me altijd al afgevraagd hoe belangrijk het nou precies was dat je zo'n ding bij je hebt.

De ene keer vragen ze er wel om, de andere keer niet. In Servië is het al een paar jaar niet meer verplicht, maar in Bosnië blijkbaar dus wel (we hebben het een paar jaar overgeslagen en zo een keer best in de problemen geraakt). Ligt eraan hoe chagrijnig de douanebeambte is.
Wat de mensen met dienstplicht betreft, volgens mij moet je je alleen druk maken als het land in conflict is. Anders doen ze niet zoveel moeite. Mijn neef (in Servië) ontweek zijn dienstplicht ook met gemak een paar jaar. Ze begonnen pas echt moeilijk doen toen het mis ging op Kosovo. Daarna is het weer helemaal vergeten.
En de rest, welkom!