Super. Ben benieuwd wat de reactie van Jan Peter is.quote:‘Bedankt Balkenende! Maar wordt ‘t niet te dol?’
(volkskrant)
DEN HAAG - Ze behoren – wat inkomen betreft – tot de gelukkigste 10 procent van Nederland, en willen méér belasting betalen. Schrijver Geert Mak, voetballer Khalid Boulahrouz, sidekick Jan Mulder, mediaondernemer Harry de Winter en anderen doen vandaag in de Volkskrant een oproep aan premier Balkenende om meer belastinggeld ten goede te laten komen aan Nederlanders die het echt nodig hebben.
UitlegIn een ingezonden brief bedanken zij de premier dat hij de afgelopen jaren zo goed voor de rijke Nederlanders heeft gezorgd. ‘U hebt de hypotheekrenteaftrek in stand gehouden, evenals onze koopkracht. Bedankt Balkenende! Maar wordt het niet wat te dol?’
De zestien ondertekenaars van het manifest leveren graag hun kinderbijslag in, hun hypotheekrenteaftrek, betalen graag een hogere ziektekostenpremie. En als ze 65 zijn, betalen ze met alle liefde en plezier mee aan de AOW.
Allemaal om de arme kant van Nederland meer kansen te geven: gratis kinderopvang, meer woningen voor starters, betere zorg voor chronisch zieken, gehandicapten en minima, een hogere AOW-uitkering voor degenen die alleen daarvan rond moeten komen. ‘Wij hoeven niet rijker te worden ten koste van medeburgers die het een stuk minder hebben. Dit gaat om rechtvaardigheid, om het behoud van een zeker evenwicht.’ Ze vinden het niet te verkroppen dat de verschillen tussen arm en rijk in de afgelopen kabinetsperiode zijn toegenomen.
Khalid Boulahrouz? ‘Khalid is heel sociaal begaan’, laat zijn woordvoerder desgevraagd weten. De voetballer is bovendien bevriend met Tofik Dibi, kandidaat-Kamerlid voor GroenLinks.
De zestien namen, onder wie ook directeur Bas Vos van de Taxi Centrale Amsterdam (TCA), voetbalanalist Youri Mulder en mode-ontwerper Aziz, zijn inderdaad door GroenLinks bij elkaar gebeld. Het is de aftrap van de campagne die voor de Groenen vandaag officieel begint.
Maar waarom dan toch Harry de Winter, prominent SP-lid, en andere niet-GroenLinksers? ‘We hebben in alle gelederen gezocht’, laat GroenLinks weten. ‘Des te sterker is de boodschap.’
Inderdaad. Erg treffend en vilein getypeerd hoeveel krom beleid er is als het gaat om de verdeling arm/rijk en armoedebestrijding. Tuurlijk gaan mensen roepen dat ze het geld wel weg mogen geven maar daar gaat het niet om. Ik denk dat het heel goed laat zien hoe ook mensen met hogere inkomens heel kritisch kunnen zijn op dit soort dingen, hoeveel er scheef zit en dat mensen best bereid zijn meer te betalen. Ik verdien wat minder dan deze mensen vrees ik maar sluit me er meteen bij aan.quote:Op donderdag 2 november 2006 10:10 schreef J.A.N.A. het volgende:
Erg goed initiatief!
Je hebt hogere inkomens en hele hoge inkomens. Dit zijn hele hoge inkomens.quote:Op donderdag 2 november 2006 10:13 schreef SCH het volgende:
[..]
Inderdaad. Erg treffend en vilein getypeerd hoeveel krom beleid er is als het gaat om de verdeling arm/rijk en armoedebestrijding. Tuurlijk gaan mensen roepen dat ze het geld wel weg mogen geven maar daar gaat het niet om. Ik denk dat het heel goed laat zien hoe ook mensen met hogere inkomens heel kritisch kunnen zijn op dit soort dingen, hoeveel er scheef zit en dat mensen best bereid zijn meer te betalen. Ik verdien wat minder dan deze mensen vrees ik maar sluit me er meteen bij aan.
Niet allemaal extreem hoog hoor. Maar dan nog. Daar is er ook een behoorlijke groep van. Maar het gaat vooral om de gedachte en de redenering.quote:Op donderdag 2 november 2006 10:17 schreef niet_links het volgende:
[..]
Je hebt hogere inkomens en hele hoge inkomens. Dit zijn hele hoge inkomens.
Boulahrouz verdient pak hem beet 1.5 miljoen per jaar, en dat vind jij niet extreem hoog?quote:Op donderdag 2 november 2006 10:26 schreef SCH het volgende:
[..]
Niet allemaal extreem hoog hoor. Maar dan nog. Daar is er ook een behoorlijke groep van. Maar het gaat vooral om de gedachte en de redenering.
Je zal dan ook wel geen miljoenensalaris hebben of financieel geheel onafhankelijk zijnquote:Op donderdag 2 november 2006 10:32 schreef Scorpie het volgende:
Maar goed, leuk initiatief. Maar ik vind voor mezelf wel dat ik genoeg belasting betaal.
Tuurlijk probeer je weer de aandacht af te leiden van het werkelijke probleem, namelijk dat de lasten in Nederland onevenredig zijn verdeeld. Het zijn toch altijd de rechtsen die in de bres springen voor grootverdieners, met kreten als "ze werken er hard voor", "ze hebben allerlei risico's genomen", "dat is gewoon hun marktwaarde, dat bedrag krijigen ze in andere landen ook betaald", "je wordt bestraft als je succesvol bent" en meer van dat soort onzin.quote:Op donderdag 2 november 2006 10:10 schreef Tikorev het volgende:
Volgens mij staat het de Geert Makjes, de Jan Mulders en de Harry de Winters vrij om al hun vermogen te doneren aan de armere mensen. Vreemd dat ze dat nog steeds niet hebben gedaan.
Dat Khalid Boulahrouz ook best bereid is om voor een paar honderdduizend euro naar een volgende club te gaan i.p.v. de vele miljoenen is wel nieuws.![]()
Vind je een brief schrijven zo`n sterk signaal dan? Een echt sterk signaal zou zijn als daar een cheque voor een paar miljoen bij zou zitten!quote:Op donderdag 2 november 2006 10:43 schreef dVTB het volgende:
[..]
Tuurlijk probeer je weer de aandacht af te leiden van het werkelijke probleem, namelijk dat de lasten in Nederland onevenredig zijn verdeeld. Het zijn toch altijd de rechtsen die in de bres springen voor grootverdieners, met kreten als "ze werken er hard voor", "ze hebben allerlei risico's genomen", "dat is gewoon hun marktwaarde, dat bedrag krijigen ze in andere landen ook betaald", "je wordt bestraft als je succesvol bent" en meer van dat soort onzin.
Waarom dan nu opgeven over het loon van Boulahrouz? Dit topic gaat niet over het LOON van deze mensen, maar over solidariteit met sociaal-zwakkeren. Deze groep grootverdieners geeft een duidelijk signaal af: verdeel de lasten eerlijker. Maar ach, waarom typ ik dit eigenlijk in? Je kent waarschijnlijk het woord solidariteit niet eens.
Hoezo? Dit is gewoon grote onzin. Het gaat niet om liefdadigheid, het gaat om regeringsbeleid. Deze mensen willen dat de regering de lasten eerlijker verdeelt.quote:Op donderdag 2 november 2006 10:50 schreef Scorpie het volgende:
Vind je een brief schrijven zo`n sterk signaal dan? Een echt sterk signaal zou zijn als daar een cheque voor een paar miljoen bij zou zitten!
ik denk dat mensen die zo sociaal bewogwn zijn als de schrijvers/ondertekenaars van deze brief wel het een en ander weg zullen geven aan goede doelen .. maar daar gaat het toch niet om, het gaat om de structurele oneerlijke verdeling die dit kabinet in de hand heeft gewerkt .. het clubje grootverdieners dat zichzelf middels regelgeving de hand boven het hoofd blijft houden ten koste van jan modaal en minderquote:Op donderdag 2 november 2006 10:50 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Vind je een brief schrijven zo`n sterk signaal dan? Een echt sterk signaal zou zijn als daar een cheque voor een paar miljoen bij zou zitten!
Ja maar luister nou, daar gaat het niet om! Het gaat om de gedachte (quote:Op donderdag 2 november 2006 11:06 schreef roelofjan het volgende:
Wat, kunnen ze het rekeningnummer van de belastingdienst niet vinden?
Donaties zijn vast wel welkom.
Precies! En 16 miljoen andere nederlanders hebben ook een mening hierover. Waarom is dit dan opeens zo`n enorm goed initatief?quote:Op donderdag 2 november 2006 11:11 schreef koemleit het volgende:
het gaat niet om de donaties want dat hadden ze ook wel anoniem kunnen doen.
Het gaat erom dat ze hiermee aangeven dat het oneerlijk verdeelt is en dat de kapitaalkrachtigen wel met wat minder zouden kunnen.
M.a.w. ze geven hiermee hun mening en steunen hiermee groen links.
hogere inkomens, moeten zeer hard werken voor hun geld, zelfs in weekenden, zij zijn echt niet bereid om hiervoor hun mooie pensioentje op te geven. en gelijk hebben ze!quote:Op donderdag 2 november 2006 10:17 schreef niet_links het volgende:
[..]
Je hebt hogere inkomens en hele hoge inkomens. Dit zijn hele hoge inkomens.
Iedereen mag zijn of haar mening geven maar deze mensen hebben besloten het te doen via een brief in de krant. Dat mag elke Nederlander. En als andere Nederlanders initiatieven nemen om de absurde voordeel regeltjes voor de rijkere ,die het toch al goed genoeg hebben, af te schaffen vind ik dat ook enorm goed.quote:Op donderdag 2 november 2006 11:12 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Precies! En 16 miljoen andere nederlanders hebben ook een mening hierover. Waarom is dit dan opeens zo`n enorm goed initatief?
Dat groepje vind dat het oneerlijk verdeeld is ja.quote:Op donderdag 2 november 2006 11:11 schreef koemleit het volgende:
Het gaat erom dat ze hiermee aangeven dat het oneerlijk verdeelt is en dat de kapitaal krachtigen wel met wat minder zouden kunnen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |