abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 31 oktober 2006 @ 12:10:50 #1
65960 sanger
|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|
pi_43097428


Stats

Geboren: 3 januari 1969 (Hurth, Duitsland)
Actief in de F1 sinds: 25 augustus 1991 (GP Belgie, Jordan-Ford, uitgevallen)
Aantal races gereden: 249
Aantal pole positions: 68
Aantal overwinningen: 91
Aantal wereldkampioenschappen: 7x (1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003 en 2004)
Teams: Jordan-Ford (1991), Benetton (1991-1995) en Ferrari (1996 – 2006).



Schumacher, een tijdperk in de F1

Pas 4 jaar oud is Michael Schumacher als hij begint met karten. Al op zijn 15de en 16de wordt Schumacher Duits juniorenkampioen. Op zijn 16de wordt hij tevens 2e op het wereldkampioenschap karten.

Al op zijn 17de maakt Schumacher de overstap naar de seniorencompetitie. In zijn debuutjaar wordt hij 3e in zowel het Duits als het Europees kampioenschap. Het jaar daarop, Schumacher is pas 18!, wint hij beide titels. Hetzelfde jaar komt Schumacher ook nog eens uit in het Europees kampioenschap Formule Ford 1600, hier wordt Schumacher 2de in de eindstand.

In 1989 krijgt Schumacher een kans in het Formule 3 team van Willi Weber. Het eerste jaar eindigt Schumacher als 3de in het kampioenschap, om het jaar daarop de Duitse titel te veroveren. Hij wint dat jaar ook de belangrijke race in Macau. Buiten de F3 rijdt Schumacher in 1990 ook mee om het WK sportwagens waarin hij als 5de eindigt. In 1991 rijdt Schumacher in de DTM en wederom het WK sportwagens tot hij zijn debuut maakt in de Formule 1.

Tijdens de GP van Belgie vervangt Schumacher Bertrand Gachot die in de gevangenis zit. Hier is wel wat bluf van Willi Weber aan vooraf gegaan. Jordan had niet voldoende financiele middelen om een topper aan te trekken. Het werd dus een rookie met een flinke zak geld. Voor het bedrag van 150.000 euro kon Schumacher uiteindelijk instappen. Dit geld werd gesponsord door Mercedes, om een Duitse coureur in de F1 te laten debuteren.

Tijdens de kwalificatie doet Schumacher de wereld al versteld staan door het tempo wat hij laat zien. De eerste keer in de pit heeft hij ook meteen commentaar over de afstelling van de auto. De remschijven waren roodgloeiend en iedereen was bang dat Schumacher over de limiet zou gaan. De rustige reactie van Schumacher hierop getuigt echter van zijn talent.

Schumacher in de Jordan-Ford tijdens de GP van Belgie in 1991



Dit was meteen de laatste race van Schumacher in de Jordan. Na deze race test hij nog 1x op Silverstone om vanaf Monza in een Benetton-Ford te zitten. Tijdens de race in Mexico, 1992 beklimt Schumacher voor het eerst het podium. Tijdens de race in Belgie, 1992 wint Schumacher zijn eerste race.

Schumacher in 1992 in de Benetton-Ford



1993 is ook nog niet het jaar van Schumacher. In Portugal weet hij zijn enige overwinning van dat jaar te halen. Het jaar erna is het echter anders….

Schumacher in 1993



In een Benetton weet Schumacher in 1994 maar liefst 8 overwinningen te behalen. Ondanks diskwalificaties en uitsluitingen weet Schumacher toch kampioen te worden. Dat daarvoor Damon Hill van de baan moest worden gereden staat iedereen nog vers in het geheugen.

Schumacher op Spa in 1994


Schumacher na de winst in 1994



In 1995 doet Schumacher het nog beter. Met maar liefst 9 overwinningen eist hij zijn 2de wereldtitel op. Na dit jaar besluit Schumacher om voor Ferrari te gaan rijden.

Schumacher in 1995



Ferrari, Schumacher en 1996. Een niet zo gelukkige combinatie die desondanks toch 3 overwinningen wist te behalen.

Schumacher in zijn debuutjaar bij Ferrari



In 1997 doet Schumacher in zijn Ferrari echter tot de laatste race mee om de titel. De Ferrari is dat jaar een stuk betrouwbaarder. Na een crash met Villeneuve moet Schumacher de strijd staken waardoor Villeneuve de titel opeist. Schumacher zijn 2de plaats in het kampioenschap wordt afgenomen, zijn 5 overwinningen blijven echter staan.

Schumacher in actie in 1997



Ook in 1998 doet Schumacher tot aan de laatste race mee om de titel. Niet omdat de Ferrari dat jaar uitblinkt in prestaties, maar meer door het talent van de Duitser zelf. Mika Hakkinen is dat jaar oppermachtig in zijn McLaren-Mercedes.

Schumacher na de winst in de Argentijnse Grand Prix



1999. Wederom een moeilijk jaar voor Schumacher en Ferrari. Schumacher doet het aanvankelijk goed in de strijd met Hakkinen. Op Silverstone begeven de achterremmen van Schumacher het echter. Gevolg, een dubbele beenbreuk. Weer geen titel voor Schumacher. De voorlaatste race van het seizoen is Schumacher terug. Niet voor eigen succes maar om teamgenoot Irvine aan de titel te helpen, wat helaas niet lukt.

Schumacher zijn bolide na de crash waarin hij zijn been brak



In 2000 vallen dan eindelijk alle puzzelstukjes op hun plaats. 3 overwinningen uit de eerste 3 races en het winnen van de laatste 4 races op rij bezorgen Ferrari en Schumacher de wereldtitel. In totaal wint Schumacher dat jaar 9 races, met evenzoveel pole-positions.

Schumacher was weer de beste



In 2001 bouwt Ferrari verder op het succes van 2000. Schumacher is nauwelijks te kloppen. Hij wisselt overwinningen af met 2de plaatsen. Al in Hongarije is Schumacher kampioen. Met maar liefst 123 punten in 1 seizoen.

Het wordt eentonig, Schumacher zijn sprongetje



Ferrari en Schumacher blijken ook in 2002 een niet te kloppen combinatie. Met maar liefst 144 punten wint Schumacher wederom de titel. Hij wint 11 van de 17 races en is al in Magny-Cours kampioen. Enige smet op dit seizoen zijn de teamorders van Ferrari in Oostenrijk en Amerika.

Champagne spuiten kan Schumacher als de beste



Ook in 2003 weet de Ferrari coureur de titel te pakken. Zo makkelijk als in voorgaande jaren gaat het echter niet. Tegenslagen in de eerste paar races zorgen ervoor dat Schumacher een inhaalrace moet maken. Uiteindelijk stelt Schumacher zijn 6de titel zeker met een 8ste plaats op Suzuka.

Schumacher is HOT



Een bliksemstart in 2004 maakt aan eenieder duidelijk dat Schumacher en Ferrari nog lang niet verzadigd zijn! Schumacher wint 12 van de eerste 13 races. Alleen de race in Monaco eindigt Schumacher zonder punten na een botsing, achter de safetycar, met Montoya. Op Spa pakt Schumacher zijn 7de, en tot op heden laatste, wereldtitel. Ondanks een mindere seizoenseinde, waarom zou je risico´s nemen als je reeds kampioen bent, haalt Schumacher het hoogste aantal punten ooit in 1 seizoen. 148 punten en 13 zeges in 1 seizoen is tot op heden een record.

Schumacher bedankt het team



De magie lijkt te zijn uitgewerkt als we naar het seizoen 2005 kijken. De nieuwe Ferrari wordt eerder dan gepland ingezet, maar ook dat levert geen successen op. Slechts 2 races weet Schumacher in de buurt van Renault en McLaren te komen. Weliswaar weet Schumacher in Amerika te winnen, maar die race werd geboycot door Michelin.

Schumacher in Amerika



Ook in het begin van 2006 ziet het er somber uit voor Schumacher. Renault maakt een bliksemstart waar Ferrari het niet altijd op orde heeft. In het 2de deel van het seizoen echter begint Schumacher aan een inhaalslag die zijn weerga niet kent. De spanning in het kampioenschap is na de race in China helemaal terug. Motorische pech zorgt er in Japan echter voor dat het niet op de laatste race aan gaat komen. Met meer overwinningen dan Wereldkampioen Fernando Alonso wordt Schumacher tweede in het kampioenschap. Eerder al in Monza kondigde Schumacher zijn afscheid aan.

Schumacher houdt het kampioenschap spannend
Everything you want is on the other side of fear.
Ik ben niet onhandelbaar, ik ben gewoon een grote uitdaging.
pi_43098752
Weer een hele nette OP.

Blij dat ik later kan vertellen tegen mijn kleinkinderen: "Ja jongen, die heb ik nog meegemaakt"
Im hung like Einstein
And Smart as a Horse
  dinsdag 31 oktober 2006 @ 13:11:18 #3
65960 sanger
|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|
pi_43098902
quote:
Op dinsdag 31 oktober 2006 13:04 schreef Spooky4u het volgende:
Blij dat ik later kan vertellen tegen mijn kleinkinderen: "Ja jongen, die heb ik nog meegemaakt"
De grootste ooit

Vraag me af of dat besef er ooit komt, dat de grootste F1 coureur allertijden in "onze" tijd heeft gereden.
Everything you want is on the other side of fear.
Ik ben niet onhandelbaar, ik ben gewoon een grote uitdaging.
  dinsdag 31 oktober 2006 @ 13:22:45 #4
37966 TimoBasso
Vai Vai,we need Bayliss
pi_43099192
quote:
Op dinsdag 31 oktober 2006 13:11 schreef sanger het volgende:

[..]

De grootste ooit

Vraag me af of dat besef er ooit komt, dat de grootste F1 coureur allertijden in "onze" tijd heeft gereden.
Er kwam gewoon wat zuur naar boven toen ik dit las..


Het is zeker een groot coureur in de Formule 1 geweest ,maar zeker niet de grootste aller tijden..
SKB | Michel Fabrizio | Noriyuki Haga
MotoGP | World Champion 2006 Nicky Hayden | World Champion 2007 Casey Stoner
Alice Team | Mika Kallio | Niccolò Canepa
  dinsdag 31 oktober 2006 @ 13:23:41 #5
153887 kidkash19
Woo Woo Woo..you know it
pi_43099226
Denk dat heel veel mensen dat dachten met Senna, Fangio, Prost enz enz enz
Im a bad man....but i forgive myself
Luck is for losers
  dinsdag 31 oktober 2006 @ 13:27:31 #6
65960 sanger
|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|
pi_43099343
quote:
Op dinsdag 31 oktober 2006 13:22 schreef TimoBasso het volgende:

[..]

Er kwam gewoon wat zuur naar boven toen ik dit las..


Het is zeker een groot coureur in de Formule 1 geweest ,maar zeker niet de grootste aller tijden..
Als je de statistieken bekijkt is Schumi de grootste ooit. Zijn prestaties zijn onovertroffen.

Dit zal echter altijd een punt van discussie blijven ben ik bang.

Dit is echter een Schumi topic, dus zal ik hem hier als grootste ooit bestempelen.
Everything you want is on the other side of fear.
Ik ben niet onhandelbaar, ik ben gewoon een grote uitdaging.
  dinsdag 31 oktober 2006 @ 14:03:06 #7
140991 sledge5hammer
poesjes zijn beter dan katers.
pi_43100377
quote:
Op dinsdag 31 oktober 2006 13:27 schreef sanger het volgende:

[..]

Als je de statistieken bekijkt is Schumi de grootste ooit. Zijn prestaties zijn onovertroffen.

Dit zal echter altijd een punt van discussie blijven ben ik bang.

Dit is echter een Schumi topic, dus zal ik hem hier als grootste ooit bestempelen.
Schumi is zeker de grootste ooit....

hij had ook de grootste streken ooit maargoed dat hoort een beetje bij de sport vind ik. Tot op de limiet rijden, en soms er net even overheen.
Trust me, I know what I'm doing......
  woensdag 1 november 2006 @ 19:53:17 #8
49501 4-elements
Arrectis Auribus
pi_43148494
quote:
Op dinsdag 31 oktober 2006 14:03 schreef sledge5hammer het volgende:

[..]

Schumi is zeker de grootste ooit....

hij had ook de grootste streken ooit maargoed dat hoort een beetje bij de sport vind ik. Tot op de limiet rijden, en soms er net even overheen.
Schumi is zeker een groot coureur, maar ik vind het nutteloos om hem 'als grootste ooit' te bestempelen. Je kunt hem totaal niet vergelijken met Nuvolari, Fangio of Clark. Zij reden in andere tijden. Toen werden er ook veel minder races verreden, dus het argument van de statistieken valt dan ook weg. Wat niet wegneemt dat Schumi zich mag scharen onder de beste coureurs ooit. Maar de grootste van allemaal? Dat betwijfel ik...
That's history. I say history because it happened in the past.
Murray Walker
pi_43162190
quote:
Op woensdag 1 november 2006 19:53 schreef 4-elements het volgende:

[..]

Schumi is zeker een groot coureur, maar ik vind het nutteloos om hem 'als grootste ooit' te bestempelen. Je kunt hem totaal niet vergelijken met Nuvolari, Fangio of Clark. Zij reden in andere tijden. Toen werden er ook veel minder races verreden, dus het argument van de statistieken valt dan ook weg. Wat niet wegneemt dat Schumi zich mag scharen onder de beste coureurs ooit. Maar de grootste van allemaal? Dat betwijfel ik...
Hij is zonder meer een van de grootste, maar statistieke kun je op twee manieren bekijken, in absolute en in relatieve zin. Relatief gezien had Senna meer poles, Fangio meer overwinningen en wereldtitels. Sowieso is het trouwens moeilijk te vergelijken, want in de tijd van Fangio mocht je nog van auto wisselen tijdens de race. En kon je minder punten scoren dan nu.
pi_43162210
quote:
Op donderdag 2 november 2006 07:43 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Hij is zonder meer een van de grootste, maar statistieke kun je op twee manieren bekijken, in absolute en in relatieve zin. Relatief gezien had Senna meer poles, Fangio meer overwinningen en wereldtitels. Sowieso is het trouwens moeilijk te vergelijken, want in de tijd van Fangio mocht je nog van auto wisselen tijdens de race. En kon je minder punten scoren dan nu.
En als er net zoveel races waren geweest in de tijd van Fangio als nu, dan wast het meet een bloedbad geweest over de jaren heen.
Im hung like Einstein
And Smart as a Horse
pi_43162239
quote:
Op donderdag 2 november 2006 07:46 schreef Spooky4u het volgende:

[..]

En als er net zoveel races waren geweest in de tijd van Fangio als nu, dan wast het meet een bloedbad geweest over de jaren heen.
Dat ook misschien. Je moet er overigens ook rekening houden dat de meeste coureurs toen behalve F1 ook nog in andere competities meededen. Ascari bv. is omgekomen mij de Mille Miglia (als ik het goed heb) en Jim Clark bij een F2 race. Dus het is nog maar de vraag of ze dan ook zoveel meer racedagen gehad hadden.
pi_43162255
Maar je zegt het zelf ookal, die zijn omgekomen bij een race.
Im hung like Einstein
And Smart as a Horse
pi_43162278
quote:
Op donderdag 2 november 2006 07:53 schreef Spooky4u het volgende:
Maar je zegt het zelf ookal, die zijn omgekomen bij een race.
Eh ja, maar ik dacht dat je in je voorgaande post bedoelde dat als er net zoveel F1 races waren geweest het een bloedbad zou worden in de F1. Mijn reactie daarop was dat het nu ook een bloedbad was, maar alleen deels buiten de F1. Als er meer F1 races waren geweest, hadden ze minder aan andere races meegedaan, dus ik vraag me af of er dan wel meer coureurs waren omgekomen die aan de F1 meededen.
pi_43162375
quote:
Op donderdag 2 november 2006 07:57 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Eh ja, maar ik dacht dat je in je voorgaande post bedoelde dat als er net zoveel F1 races waren geweest het een bloedbad zou worden in de F1. Mijn reactie daarop was dat het nu ook een bloedbad was, maar alleen deels buiten de F1. Als er meer F1 races waren geweest, hadden ze minder aan andere races meegedaan, dus ik vraag me af of er dan wel meer coureurs waren omgekomen die aan de F1 meededen.
Ah zo! Ik denk dat ze dan nog wel omgekomen waren. Maar ja, er is eigenlijk maar 1 feit in heel deze discussie over de grootste aller tijden: Het waren andere tijden.
Im hung like Einstein
And Smart as a Horse
  donderdag 2 november 2006 @ 12:34:48 #15
65960 sanger
|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|
pi_43167380
Laat ik het anders formuleren. In zijn tijd was Schumacher de grootste. Verreweg.
Everything you want is on the other side of fear.
Ik ben niet onhandelbaar, ik ben gewoon een grote uitdaging.
pi_43167514
Helemaal juist.
Im hung like Einstein
And Smart as a Horse
pi_43172483
SChumi.
pi_43175956
Ja ZO kan ik het ook !!!

If you can't fix it, fuck it
  woensdag 22 november 2006 @ 04:40:53 #19
46672 DarkShine
Mijnstreek Oost
pi_43771986
Schitterende OP over de beste coureur van zijn generatie!
Vreuger, wie de beerkratte nog va hoots woare en se moëts blieve durchdrinke um d\'r kachel a te hotte
Planning:
-
  donderdag 30 november 2006 @ 23:25:31 #20
39256 Bonobo11
Have a good time, all the time
pi_44041913
quote:
Op dinsdag 31 oktober 2006 12:10 schreef sanger het volgende:
Hij wint dat jaar ook de belangrijke race in Macau.
In typische Schumistijl :

http://www.worldracingforum.com/showthread.php?t=113
Feyenoord!!! * Barça
  vrijdag 1 december 2006 @ 00:22:31 #21
48288 Mikkie
Mastermind.
pi_44043443
- Prive gegevens op verzoek van de poster weggehaald. -

[ Bericht 73% gewijzigd door Sander op 19-05-2011 13:54:59 ]
Zerg schreef:
1/1 is 1. 2/2 is 2. Basisschool breuken.
  zaterdag 2 december 2006 @ 12:36:21 #22
134184 WEST
AFC AJAX 4 EVER
pi_44076599
quote:
Op dinsdag 31 oktober 2006 13:27 schreef sanger het volgende:

[..]

Als je de statistieken bekijkt is Schumi de grootste ooit. Zijn prestaties zijn onovertroffen.

Dit zal echter altijd een punt van discussie blijven ben ik bang.

Dit is echter een Schumi topic, dus zal ik hem hier als grootste ooit bestempelen.
De grootste ooit is wat overdreven, omdat je Fangio niet met Schumi kan vergelijken en wat bij mij ook mee speelt is het richting zijn fans wat niet altijd eerlijk fair is geweest.
Find your guiding inspiration. In a place where dreams are made
With a lifetime's preparation. It’s no time to be afraid
Put our differences behind us. While we shine like the sun
See what we've all become. Together we are one
pi_45179754
Mooi special over Der Michael

http://www.dump.com/qtjye/
Im hung like Einstein
And Smart as a Horse
  woensdag 10 januari 2007 @ 09:31:39 #24
65960 sanger
|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|
pi_45203483
Mooie Spooky!

Vooral die data die ze laten zien, daarvan zou ik ze ook weleens willen zien van de recentere seizoenen.
Everything you want is on the other side of fear.
Ik ben niet onhandelbaar, ik ben gewoon een grote uitdaging.
pi_45203689
Ik wil van alle coureurs deze data wel zien.
Im hung like Einstein
And Smart as a Horse
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')