abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_42307184
Wapen en vlag

Wapen:

Vlag: http://www.gooreind.be/images/stories/vlag%20gemeente.jpg

De gemeente koos na de fusie voor een wapenschild gecombineerd uit de vroegere wapenschilden van Wuustwezel en Loenhout. Dit nieuwe wapen werd aangenomen op de gemeenteraad van 30/9/1980 en bekrachtigd door de minister op 2/9/1985 (Staatsblad 8/7/1986)

De linkerkant (in lazuur drie vinken van goud) gaat terug op het oude wapen van de familie de Vinck, de laatste feodale heren van Wuustwezel van 1645 tot op het einde van het Ancien Régime. Het kreeg echter de kleuren van Nassau. Dit wapenschild werd in 1821 door de Nederlanders erkend, en in 1858 door de Belgische overheid bevestigd.

De rechterkant (in goud een dwarsbalk geschaakt van drie rijen van zilver en van keel) gaat terug op het oude wapen van Loenhout: een gouden achtergrond met daarop een rode letter L, en een geschaakte dwarsbalk van 3 rijen er overheen. Dit was het oorspronkelijk wapen van de familie van der Marck, heren van Loenhout van 1465 tot 1575. De letter L was nodig omdat de familie nog andere heerlijkheden bezat. Dit wapen werd toegekend aan Loenhout in 1902. De letter L is in het nieuwe wapen weggelaten.

De vlag van Wuustwezel is schuingevierendeeld van blauw, van geel, van rood en van wit, de kleuren van het gemeentewapen, en vormt een combinatie van de oude vlaggen van Wuustwezel (blauw-geel) en Loenhout (rood-wit).

(nb: lazuur is blauw, keel is rood)

bron: website Wuustwezel

[ Bericht 2% gewijzigd door Pinnenmutske op 02-10-2006 12:19:32 (vlag is te groot, linkje gemaakt) ]
Werewolf
pi_42307286
ik woon hier heel graag maar soms denk ik aan verhuizen

voorlopig blijf ik in Wuustwezel wonen
Werewolf
pi_42307862
wat kan ik nog meer schrijven over Wuustwezel?

behalve dat ik er woon

dan maar een linkje dumpen van Wikipedia

http://nl.wikipedia.org/wiki/Wuustwezel
Werewolf
pi_42425002
de Gemeenteraadsverkiezingen staan weer voor de deur

op 8 oktober bevind ik me in een stemhokje

ik weet niet op wie ik ga stemmen

het enige dat ik nog mis in Wuustwezel zijn een McDonalds en een zwembad
Werewolf
  maandag 9 oktober 2006 @ 20:11:30 #30
74976 JDude
groetjes, veldmuis
pi_42521937
Da's hendig dicht bij Breda!
It's always around me, all this noise
But not nearly as loud as the voice saying
"Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
Just let it happen, let it happen"
pi_42638222
quote:
Op maandag 9 oktober 2006 20:11 schreef JDude het volgende:
Da's hendig dicht bij Breda!
da's juist

alhoewel je eerst Wernhout en Zundert tegenkomt als je in Wuustwezel over de grens gaat

groetjes
Werewolf
pi_42980127
ik ben blij dat de verkiezingen voorbij zijn

word ik tenminste niet meer aangegaapt door zo'n affiche van de VLD

als jullie nog meer willen weten over Wuustwezel, vraag maar raak
Werewolf
pi_46167503
lang geleden dat ik hier nog iets geschreven heb

ik kan m'n foto's niet meer zien in de OP

vele groeten vanuit Gooreind-Wuustwezel
Werewolf
pi_53021359
hierzo kunt ge zelfs het lokale dialect beluisteren xD
Groen Zwart Texels in 't Hart
pi_53457743
we hebben een plaatselijk magazine: De Spiegel



plaatselijk nieuws, activiteitenkalender, Sus en Baltazar (de twee kerkhanen op de kerk van Wuustwezel)


Sus en Baltazar

Bron: De Spiegel van augustus 2007

[ Bericht 24% gewijzigd door Pinnenmutske op 25-09-2007 14:11:56 ]
Werewolf
pi_53667571
@yvonne: in m'n boek over Wuustwezel (heb er zelfs 2) staan er interessante artikels over WO I

zal het wel eens inscannen voor je
Werewolf
pi_78167932
artikel uit Wikipedia van de HSL:

HSL 4: Brussel – Nederlandse grens

De totale lengte is 87 km, verdeeld over 3 secties.

De eerste sectie betreft de verbinding Brussel – Antwerpen; deze bestaat uit het aangepaste klassieke net, waar de baanvaksnelheid 160 km/h is.

De tweede sectie betreft de Antwerpse Noord-Zuidverbinding, met een geboorde spoortunnel van 3,8 km tussen Antwerpen-Berchem en het Damplein. Vooral in het oog springend zijn de werken in Antwerpen-Centraal, een kopstation, dat nu voor de nieuwe HSL van aard is veranderd: het is deels een doorgangsstation geworden, met een aparte ondergrondse sectie voor de hogesnelheidstrein. Gezien het beschermde karakter van de stationsoverkapping en van de gevel van het stationsgebouw, en gezien het feit dat men midden in het stadscentrum een tunnel moest graven, bracht dit heel wat moeilijkheden met zich mee.

En dan is er de eigenlijke HSL 4 over een afstand van 35,2 km tot de Belgisch-Nederlandse grens. Met de aanleg van deze lijn werd begonnen in oktober 2000, zodat uiterlijk 2007 een hogesnelheidsverbinding van 300 km/h met Amsterdam geëxploiteerd zou kunnen worden.

Vanaf Antwerpen volgt de hogesnelheidslijn het traject langs de A1-E19 Antwerpen – Breda, en loopt hij door de districten Merksem en Ekeren en de gemeenten Schoten, Brasschaat, Brecht, Wuustwezel en Hoogstraten. De NMBS had de HSL 4 liever naar Roosendaal laten lopen, maar de Nederlandse overheid wilde de lijn liever bundelen met de snelweg om extra landschapsdoorsnijding zoveel mogelijk te voorkomen en bij Breda een aftakking te kunnen maken. Daarom heeft de Nederlandse overheid voor fl 395 miljoen (ongeveer ¤ 180 miljoen) meebetaald aan het langere tracé in België langs de autosnelweg Antwerpen – Breda. Bij de aanleg is rekening gehouden met de rijke archeologische vondsten die reeds bekend waren op dit traject. Er werden dan ook verschillende nieuwe vindplaatsen gelokaliseerd, die in hoog tempo onderzocht zijn.

Het klassieke verkeer maakt richting Kempen en Breda ook gebruik van deze lijn , maar dan met 200 km/h. In Brecht werd daarvoor een nieuw station gebouwd, station Noorderkempen, met aansluiting op de bussen van De Lijn. Op 15 juni 2009 is de IR-verbinding tussen Antwerpen-Centraal en Noorderkempen in gebruik genomen.

bron: Wikipedia
Werewolf
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')