quote:Op vrijdag 22 september 2006 10:58 schreef Viking84 het volgende:
Daar zou echt eens iets aan gedaan moeten worden, aan die algemene studies waar je geen flikker mee kunt.
Voel je je toch goed genaaid als je op de arbeidsmarkt komt en niemand wil je hebben, omdat je van alles een beetje weet, maar net niet genoeg.
Heerlijk is dat ja. Heb je een docent voor de klas staan, die al 30 jaar lang niets anders heeft gedaan dan lesgeven en alleen een pedagogische achtergrond heeft. En die meent jou dan te moeten vertellen hoe dat 'in het bedrijfsleven' gaat.quote:Op vrijdag 22 september 2006 11:04 schreef Toeps het volgende:
[..]
Sowieso is de voorstelling die van "Het Bedrijfsleven" wordt gegeven op hoger onderwijs erg sneu. Ik heb 4 jaar in het bedrijfsleven en bij de overheid gewerkt, en nergens doen ze aan zulke debriefings die wij op school moeten doen. "Dat gaat in het bedrijfsleven ook zo", zeggen die wereldvreemde docenten dan.
Wij hebben er ook zo eentje, zit elke site die hij tegenkomt af te kraken, kijkt op tegen de internetgoeroes, en denkt dat ie er zelf ook een is. En dan denk ik: Als je het allemaal zo goed weet... Waarom ben je dan docent?!!quote:Op vrijdag 22 september 2006 11:08 schreef Metal_Mart het volgende:
Vaak zitten er ook mislukte mensen uit het bedrijfsleven die maar docent geworden zijn, om toch een baan te kunnen hebben.
Precies. Als je sommige van die mensen moet geloven, weten ze precies wat de consument wil: hoe hij overal tegenaan kijkt, wat wel werkt, wat niet werkt, etc.quote:Op vrijdag 22 september 2006 11:11 schreef Toeps het volgende:
[..]
Wij hebben er ook zo eentje, zit elke site die hij tegenkomt af te kraken, kijkt op tegen de internetgoeroes, en denkt dat ie er zelf ook een is. En dan denk ik: Als je het allemaal zo goed weet... Waarom ben je dan docent?!!
Ik vind het sowieso vaak ook vaag omschreven wat je precies kunt worden. Je kunt overal en nergens terecht, ja daar heb ik geen boodschap aan.quote:Op vrijdag 22 september 2006 11:08 schreef Levitation het volgende:
[..]
![]()
Vooral als je er ook nog een dikke studieschuld aan overhoudt.![]()
Ben maar weer op zoek naar een nieuwe studie, uni nu maar... alleen werk ik ondertussen fulltime (onder mijn niveau) en zoek dus een deeltijd studie. Helaas zijn de academische deeltijd studies dun gezaaid.![]()
quote:Op vrijdag 22 september 2006 11:15 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Ik vind het sowieso vaak ook vaag omschreven wat je precies kunt worden. Je kunt overal en nergens terecht, ja daar heb ik geen boodschap aan.
Door zelf te zoeken heb ik nu wel een beter beeld, maar ik vind dat wel erg slecht. Gelukkig is mijn studie (Nederlands) er één die al eeuwen bestaat, dus is het voor iedereen wel meteen duidelijk wat ik precies gedaan heb (dat mag ik hopen, tenminste). Je moet ook niet aan een LOI studie beginnen. Heel veel mensen denken dat een werkgever het waardeert als je naast een drukke baan nog een studie doet, maar volgens mij valt dat flink tegen. Je komt geen mens tegen tijdens je studie en waar je op het gewone HBO presentaties geeft voor de groep, stuur je bij de LOI gewoon een videoband in.
Idd. Bij Nederlands valt het behoorlijk mee, maar bij veel studies ziet het programma er heel anders uit. Ik moet in Groningen bijvoorbeeld nog minimaal een jaar bachelorvakken volgen als ik naar Communicatie- en informatiewetenschappen wil, maar aan de Universiteit van Amsterdam hoef ik maar 30 ECTS (= een half jaar) te halen. Ook is het zo dat je heel makkelijk in een heel andere studie kunt instromen. Als je bijv economie of psychologie gedaan hebt, kun je in 2 jaar tijd bachelor + master Communicatiewetenschap afronden. Dat vind ik wel zorgelijk, omdat je dan grote leemtes krijgt in kennis. Iemand die echt 4 jaar lang Communicatiewetenschap heeft gedaan weet natuurlijk wel meer van zijn vakgebied dan iemand die economie + 2 jaar communicatiewetenschap heeft gedaan.quote:Op vrijdag 22 september 2006 11:30 schreef Levitation het volgende:
[..]
Inderdaad is een groot probleem dat werkgevers al die wazige studies niet kennen en geen flauw idee hebben wat de studies dus inhouden. Komt bij dat de "MER" in Den Haag (HHS), waar ik het heb gedaan, een totaal andere "MER" is dan die in Eindhoven (Fontys), waar ik nu woon en werk.
![]()
Denk dat ik maar een simpele studie ga doen... simpel in de zin dat iedereen dan ook snapt wat je kunt. Rechten ofzo.Liefst zou ik "Recht en Management" doen, dat sluit namelijk aan op mijn bachelor, maar dat is punt 1 wéér een vage studie en punt 2 wordt die (in Tilburg) niet in deeltijd aangeboden.
![]()
Moet je wel beta-genen hebben.quote:Op vrijdag 22 september 2006 11:36 schreef dubidub het volgende:
Kies een beta-studie. Doe wat nuttigs.
das echt de slechtste smoes ooitquote:Op vrijdag 22 september 2006 11:41 schreef Levitation het volgende:
En ik ben een meisje/vrouw.
Weet ikquote:Op vrijdag 22 september 2006 11:43 schreef donald_dick het volgende:
[..]
das echt de slechtste smoes ooit
en wat is nou het excuus?quote:Op vrijdag 22 september 2006 11:49 schreef Levitation het volgende:
[..]
Weet ik![]()
Maar dat slaat op het feit dat bij die opleiding het percentage meisjes in het eerste jaar ongeveer 5% is. En vanaf het 2de jaar rond de 0%.Bij Philips lopen overigens wel weer (een paar) vrouwen rond met Elektro, maar die halen ze uit 't buitenland.
![]()
Wat wil je horen? Lees die post nog eens waar je zo'n commentaar op had. Daar staat toch dat ik geen aanleg heb om een beta te worden. Denk trouwens dat ze me ook niet willen hebben op de TU/E met mijn Mavo-D wiskunde.quote:
Een managementfunctie die de communicatie tussen deze twee afdelingen (want het zijn binnen bedrijven vaak nog losse afdelingen ook) bevordert is wel degelijk waardevol binnen een bedrijf. Helaas heb ik een MBO opleiding gedaan waarbij ik uiteindelijk gespecialiceerd was in werkzaamheden die hiertussen vielen. Het gevolg is dan, dat je helemaal nietmeer aan de slag komt.quote:Op vrijdag 22 september 2006 10:56 schreef Toeps het volgende:
Wij op CMD leren ook niet genoeg programmeren. We leren dan wel weer genoeg om een crossmediale campagne op te zetten, te weten wat de technische mogelijkheden zijn, en de juiste personen aan te sturen om zo de badachte actie te realiseren.
(Communicatie tussen creatieven en techneuten is vaak lastig, omdat creatieven iets omschrijven als "vrolijk en open", en de techneuten geen idee hebben wat dat programmatechnisch inhoudt.)
Toch maken ze ons wijs dat je ook Multimedia Engineer kan worden, wat m.i. een kansloze richting is.
21 jaar tentamen doenquote:Op vrijdag 22 september 2006 11:56 schreef Levitation het volgende:
[..]
Wat wil je horen? Lees die post nog eens waar je zo'n commentaar op had. Daar staat toch dat ik geen aanleg heb om een beta te worden. Denk trouwens dat ze me ook niet willen hebben op de TU/E met mijn Mavo-D wiskunde.![]()
Ik heb liever tien mensen die Vrijetijdskunde gedaan hebben dan één geoloog die de hele dag een beetje met een stokje in de aarde loopt te poeren. Over nutteloos gesproken.quote:Op vrijdag 22 september 2006 04:47 schreef star_gazer het volgende:
[..]
Geoloog. Jeweetwel, wetenschap enzo. De kennis van de mens uitbreiden. Iets anders dan van 09-17 hetzelfde kunstje doen voor je baas in een hok van 10x10x10
onzin dusquote:Op vrijdag 22 september 2006 09:35 schreef Viking84 het volgende:
Dan zit ik toch liever lekker achter de computer originele ideetjes uit te werken.
Ik heb ook technische informatica op HBO-niveau gedaan. Dus vertel mij niets over de mogelijkheid op een goede baanquote:Op vrijdag 22 september 2006 09:18 schreef pleeborstel het volgende:
Commerciele economie een veredelde MBO- opleiding en kansloze studie?
Pfft, als jij klaar bent met "Geologie"mocht je willen dat je HEAO-CE had gedaan. Dan krijg je namelijk wel direct een vaste baan met een bovenmodaal salaris.
Die universiteit is dan ook niet serieus te nemen.quote:Op vrijdag 22 september 2006 13:30 schreef Yankee_One het volgende:
Vrijetijdswetenschappen is gewoon een academische studie hier in Tilburg
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |