Ahmadinejad: VN krijgt spijt van sancties
zondag 24 december 2006 11:47
De wereldmachten die sancties hebben opgelegd aan Iran wegens de weigering van het land te stoppen met het verrijken van uranium, krijgen hier heel snel spijt van.
Dat zei de Iraanse president Mahmoud Ahmadinejad zondag in reactie op de resolutie die zaterdag unaniem door de VN-Veiligheidsraad werd aangenomen.
In de resolutie staat dat Iran geen materiaal mag importeren dat het land kan gebruiken voor de verrijking van uranium of een kernwapenprogramma. Als dat wel gebeurt, dan volgen meer sancties. Ook worden de tegoeden van Iran's tien belangrijkste bedrijven bevroren.
Ahmadinejad, die zich eerder al niets aantrok van de Veiligheidsraad, zei ook zondag zich niet druk te maken om de sancties. In een toespraak voor veteranen van de oorlog met Irak (1980-1988) zei de president: 'Dit zal geen schade toebrengen aan Iran, maar de ondertekenaars van de resolutie zullen gauw spijt krijgen van hun oppervlakkige en onzinnige daad.'
Nieuwe centrifuges
Om te laten zien dat Iran zich daadwerkelijk niets aantrekt van de internationale gemeenschap, is het islamitische land zondag begonnen met de installatie van 3.000 nieuwe centrifuges voor de verrijking van uranium.
De internationale gemeenschap denkt dat Iran het verrijkte uranium gebruikt voor het produceren van kernwapens. Iran heeft dat altijd ontkend en zegt het uranium nodig te hebben om het land te voorzien van kernenergie.
http://www.elsevier.nl/ni(...)nr/131924/index.html