abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_41542757
Wie heeft dit maandag avond ook gezien?
Best wel een - programma idee! Voor degenen die het gemist hebben
is er volgens mij een herhaling op zaterdag!
Uitzending: RTL 5, vanaf maandag 4 september, wekelijks, tussen 20.30 en 21.30 uur.

Even een beschrijving:

In Dat Zal Ze Leren! ondergaat een groep gewone, moderne pubers een maand lang het schoolsysteem uit de jaren vijftig. Ze gaan intern en nemen voor even afscheid van het jaar 2006. Dat gebeurt allemaal in een speciaal hiervoor ingerichte kostschool, inclusief HBS-leerstof en onder het toeziend oog van een stel strenge leraren dat van het woord inspraak nog nooit heeft gehoord.

Maaltijden en de vrijetijdsbestedingen (hoepelen, sjoelen, halma) uit deze periode worden hierbij eveneens ingevoerd. Geen halve maatregelen, de leerlingen krijgen ook kleding en een kapsel uit die tijd aangemeten. Andersom betekent dit ook dat mobiele telefoons, MP3-spelers, piercings en baseball caps bij de deur moeten worden ingeleverd en dat tv, internet, MSN, hiphop, housemuziek en fastfood verboden zijn. Tijden van orde en tucht herleven. Maar ook wordt de jachtige tijd van toenemende individualisering ingeruild voor de periode toen iedereen nog tijd voor elkaar had.

De klas met 23 leerlingen, qua samenstelling een afspiegeling van de huidige maatschappij, krijgt hiermee de kans om de generatiekloof te overbruggen. Wat leren zij van deze ongekende en wellicht confronterende ervaring? En wat leren ze over zichzelf? Even geen Breezers en gameboys maar ‘Ranja Met Een Rietje’ en de herontdekking van schoolpleinspelletjes. ‘Dat Zal Ze Leren!’ zal daarom ook zeker veel grappige en verrassende ontwikkelingen opleveren.

RTL 5-programmadirecteur Erland Galjaard: 'Zowel de leerlingen als de kijkers maken met ’Dat Zal Ze Leren!’ een enerverende reis terug in de tijd. Zij ondergaan alle positieve en negatieve aspecten van het leven op een strenge kostschool uit de jaren vijftig. Wie kan de vijftiger jaren aan en wie trekt het niet? Dit gegeven, plus de mooie locatie in combinatie met gemotiveerde leerlingen en docenten, staan garant voor een programma waar veel over gesproken gaat worden.'

Is de mondige jeugd van tegenwoordig verwend en was het strenge lessysteem van een aantal generaties terug beter? RTL 5 komt vanaf maandag 4 september met een uniek experiment/programma op de Nederlandse televisie: 'Dat Zal Ze Leren!', de Nederlandse versie van de Britse succesformule 'That'll Teach 'Em' (Channel 4), die tevens een enorme hit was in Duitsland ('Die Harte Schule') en Frankrijk ('Le Pensionat'). De negendelige realityserie gaat over de contrasten tussen toen en nu: jongeren van nu gaan terug in de tijd naar toen.

En hier kun je een promo vinden..
  woensdag 6 september 2006 @ 10:52:31 #2
126003 Daniel1976
de omnibus dubitandum
pi_41543217
ies wel lagguh.

Huilende Brezah sletjes
  Moderator woensdag 6 september 2006 @ 10:56:39 #3
1212 crew  Mike
Excellent!
pi_41543337
In some matters there's no reality, only perception. Truth exists, but people have a vested interest in not knowing it.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')