Probleem met arkefly (en andere "kleine" charter maatschappijen) is dat zolagn alles goed gaat, er geen vuiltje aan de lucht is. Echter als er een verstoring ontstaat in het systeem, zoals een technisch probleem, of een vertraging op een eerdere sector, dan heeft arkefly niet voldoende materieel om het op te vangen of te vervangen.
Een grotere maatschappij zoals KLM of transavia heeft in de meeste gevallen wel een vliegtuig of bemanning achter de hand om grote vertragingen op te vangen door een ander vliegtuig in te zetten. Bij zulke maatschappijen komt het veel minder voor, dat soort lange vertragingen, al gebeurt het daar ook wel zo nu en dan.
Echter die "betrouwbaarheid" komt wel met een prijs, vandaar dat arke over het algemeen een goedkope oplossing is voor je vakantievlucht.
You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe
C. Sagan