Ik zit me rot te zoeken naar de hoogte van de invoerrechten die ik moet betalen voor bepaalde dingen die ik wil importeren uit de VS.
Douanesite geweest, wordt ik niet wijzer van. Op de site van de belastingdienst idem dito. Echt makkelijker maken ze het je niet.
BTW moet ik sowieso betalen, maar daarnaast op sommige produkten ook invoerrechten (of douanerechten, invoerheffingen of hoe het tegenwoordig ook heet.) Voor kleding is het 12%, maar voor sommige andere dingen weer 0% en weer andere dingen een paar procent. Op een bedrag van enige honderden euro;s scheelt dat behoorlijk.
Ik kan de hoogte van die heffingen niet vinden. Online niet, maar ook niet in een wettenbundel
![]()
Dus wie heeft een link naar de juiste site?
Tevens nog een vraag. Opent de douane echt de pakketten of niet, als ze zien dat iets nieuw in de originele doos zit? Zit er nl aan te denken om in de doos nog wat anders te laten verpakken, zo dat het niet opvalt.
In casu gaat het om een visvinder en een elektromotor voor de boot.
[ Bericht 2% gewijzigd door Nachtdier op 29-08-2006 16:57:52 ]