FOK!forum / Digital Corner / EZ-Drive? HD probleem
Killjoymaandag 14 augustus 2006 @ 18:40
Ik zit hier met een pc waarvan van de 250Gb hdd, maar +/- 137Gb wordt gezien.
Dit was opgelost met EZ-Drive, maar na een nieuwe windows install (andere hdd) ziet hij die hdd niet.
Het lullige is, er staat nogal wat data op die hij nu niet ziet, hij ziet hem als ongepartitioneerd.

Nu kan ik wel wat regenerating tools er op los laten, maar ik wil zeker zijn dat het geen schade aan de data oplevert.

Heeft iemand hier ervaring mee?
Supervisor20maandag 14 augustus 2006 @ 18:56
Staat t jumpertje wel goed??
Killjoymaandag 14 augustus 2006 @ 18:58
Yup, alles gecontroleerd met de settings zoals die op de website van WD staan.
Het werkte eerst ook allemaal perfect tot de windows herinstall

Ik kan hem wel aan de praat krijgen, maar ik wil de data redden, de eigenaar heeft er 5 jaar aan fotos op staan, nooit een backup gemaakt
Supervisor20maandag 14 augustus 2006 @ 19:01
Je kunt hem eens in een andere pc hangen en proberen een backup met ghost te maken oid.....
Killjoymaandag 14 augustus 2006 @ 19:05
Ja dat kan wel, maar dan kan ik nog niet bij de data sinds er geen bereikbare partities zijn
Killjoymaandag 14 augustus 2006 @ 22:40
Iemand een idee
Ripariusmaandag 14 augustus 2006 @ 22:54
quote:
Op maandag 14 augustus 2006 19:05 schreef Killjoy het volgende:
Ja dat kan wel, maar dan kan ik nog niet bij de data sinds er geen bereikbare partities zijn
Je moet de drive om te beginnen in een computer plaatsen met een BIOS dat wél met schijven > 137 GB overweg kan. Vervolgens kun je dit doen (gevonden op Usenet):
quote:
On condition that the current mobo/BIOS recognize the full size of the drive,
you can convert the EZ partition (MBR) to FDISK standard with either the EZ
utility, or with RESQDISK (free for this purpose).

You should then be able to access your data normally.

Available from http://resq.co.il/resq.php

Regards, Zvi
commentatormaandag 14 augustus 2006 @ 23:32
windows heeft het mbr (master bood record) overschreven tijdens de installatie waardoor ez-drive dus pleite is.
Als je het echt safe wil doen kun je het beste backuppen op een pc die wel de volledige schijf kan lezen. Maar ik heb persoonlijk ook al eens gewoon die ez-drive teruggezet. Ik geloof met zo'n rescue ding. Daarna was alles weer gewoon leesbaar. Maar tsja dat hoeft niet altijd goed te gaan.
Killjoydinsdag 15 augustus 2006 @ 04:44
Dan is mijn volgende vraag, waar haal ik die rescue tool vandaan?
EZ-Drive is nog maar erg slecht te vinden op het internet

In ieder geval allen alvast heel erg bedankt voor de hulp die gegeven is en gaat komen
Ripariusdinsdag 15 augustus 2006 @ 05:09
quote:
Op dinsdag 15 augustus 2006 04:44 schreef Killjoy het volgende:
Dan is mijn volgende vraag, waar haal ik die rescue tool vandaan?
EZ-Drive is nog maar erg slecht te vinden op het internet
Ik zie je probleem niet zo. Zoals je hier kunt lezen is EZ-Drive door Western Digital vervangen door de Data Lifeguard Tools voor DOS die alle functies van het vroegere EZ-Drive heeft, en dat laatste programma kun je hier downloaden.

O ja, en als je persé toch het oude EZ-Drive wil hebben dan is dat met Filewatcher toch in een paar seconden boven water? Hoezo 'erg slecht' te vinden?

[ Bericht 10% gewijzigd door Riparius op 15-08-2006 05:15:13 ]
Catch22-dinsdag 15 augustus 2006 @ 05:27
WinXP SP1 ?

http://www.48bitlba.com/enablebiglba.htm
Ripariusdinsdag 15 augustus 2006 @ 05:36
quote:
Nee, absoluut niet doen als de TS z'n data nog terug wil zien. Het probleem dat je niet meer dan 128 GiB (137 GB) kunt adresseren zit in het BIOS, dat moet 48-bits LBA ondersteunen voor > 137 GB. Verder moet de MBR van de schijf nog aangepast worden, want daar zit nu die bootloader van EZ-Drive in die eerst bij het booten werd geladen.

[ Bericht 1% gewijzigd door Riparius op 15-08-2006 05:42:39 ]
Killjoydinsdag 15 augustus 2006 @ 16:44
hehe, wtf, mijn google kunsten zijn niet meer wat het geweest zijn :/
quote:
Op dinsdag 15 augustus 2006 05:09 schreef Riparius het volgende:

[..]

Ik zie je probleem niet zo. Zoals je hier kunt lezen is EZ-Drive door Western Digital vervangen door de Data Lifeguard Tools voor DOS die alle functies van het vroegere EZ-Drive heeft, en dat laatste programma kun je hier downloaden.

O ja, en als je persé toch het oude EZ-Drive wil hebben dan is dat met Filewatcher toch in een paar seconden boven water? Hoezo 'erg slecht' te vinden?
Killjoyzaterdag 19 augustus 2006 @ 15:57
Yay het is gelukt om alle data terug te halen.

Dit programma bracht uitkomst: GetDataBack for NTFS V3.03