FOK!forum / Klaagbaak / Frituren
Big_Boss_Mandonderdag 10 augustus 2006 @ 22:50
Vroeger, toen kon je nog gewoon frieten mouzen bij de frituur. Tenminste, dat neem ik aan, toen was ik nog niet geboren.

Zo gaat dat ongeveer: "Laten we een frituur beginnen." "Nee." "Ik kan het toch proberen?" "Gij probeert helemaal niks!" Dan komt die chick langs en die haalt ze over. Eind goed al goed, nog een orginele naam bedenken zoals "In Den Verghulde Smulpaap" en iemand vinden die aan hele grote frituurpannen kan komen en van die lichtbakken en dan is er werk aan de winkel! Na het aanschaffen van een zak diepvriesfriet en een doos kroketten kan de tent open. Niet lang daar na komen mensen er achter dat je er kan mouzen en ze het hebben geen zin om te koken, enfin ze gaan naar binnen en eten er frieten en een kroket. Juist, zo hoort dat.
Nou, uiteindelijk is het hele stel wel blij dat ze ermee begonnen zijn want ze vinden het leuk en het is bovendien stoer een eigen frituur te hebben. En dan gaat het mis! Het slaat ze in de bol! "Wij hebben een eigen frituur! " "Nee, wij zijn zo goed, dit is net een echt restaurant." En als ze dan in de gaten hebben dat ze nog vier van die lichtbakken hebben waar nog geen kaartjes met de gerechten erop bedrukt over hebben, besluiten ze dat dat gevuld moet worden. En waarmee? Bami en/of shoarmaschotel, mosselen, koude schotel, broodjes gezond en broodjes met allemaal spul erop dat minder gezond is en, bijvoorbeeld, biefstuk. Wat nou, biefstuk? Een frituur, een snackbar, een friettent, patatkraam!!
Dat staat tenminste op de ruiten. Ik lees dat en aangezien ik toch al honger heb en geen zin om te koken besluit ik bij de tent suprème naar binnen te stappen en van hun dienstverlening te genieten. De lichtbakken lezend, alwaar een exotisch spectrum aan gerechten bij naam staat gedrukt, besluit ik een frietje satésaus en een kroket te nemen. Dientengevolgtrekkend ontdek ik dat ze satésaus van dermate belabberde kwaliteit is dat ik deze nog niet bij m'n hond over de brokken zou doen, om van de kroket nog maar niet te spreken. Dat ga ik uiteraard wel doen, bij dezen: in het begin brand je je snoet maar daarna merk je toch dat de hitte van de friteuze niet op ieder onderdeel van de kroket evenveel indruk heeft gemaakt of het zijn gewoon ranzige kroketten van nature, met maffe hardere delen ipv de smeuïge ragout die de krokante laag, overigens ook niet voor de volle 100 procenten, die ik zeker verwacht van een frituur, aanwezig, althans, de laag was er wel, maar niet overal even krokant, goed vult, zoals ik gewend ben van kroketten, vooral die van, zoals ik aanneem, vroeger. De frieten waren slap en vet, weer een probleem met de krokantie en daarmee is genoeg gezegd over de gefrituurde aardappelreepjes.
Waarom kunnen de eigenaren van een dergelijke tent niet inzien dat hun maatschappelijke verplichtingen zijn Nederland te voorzien van een ongezonde, snelle edoch smakelijke maaltijd? Ze denken dat ze een chic-uh bistro bezitten maar daar wil ik bij dezen effetje tegen bezwaren. Zoals ik reeds zei "een frituur, een snackbar, een friettent, patatkraam" en geen !!!! restaurant.

Mijn klacht: op getieft met je gerechten die behoren bij eetgelegenheden bestemd voor de rijke bourgeoisie uit de bezittende klasse en zorg ervoor dat je, als frituur zijnde, fatsoenlijke frieten en kroketten kan serveren!
boem-dikkiedonderdag 10 augustus 2006 @ 22:51
jezus wat een kut verhaal
Big_Boss_Mandonderdag 10 augustus 2006 @ 22:51
quote:
Op donderdag 10 augustus 2006 22:51 schreef boem-dikkie het volgende:
jezus wat een kut verhaal
Desondanks bedankt voor je deelname!
SwJdonderdag 10 augustus 2006 @ 22:53
omg .....
Mokzdonderdag 10 augustus 2006 @ 23:05
Jezus, blijf van de fucking LSD af gast.
Big_Boss_Mandonderdag 10 augustus 2006 @ 23:07
quote:
Op donderdag 10 augustus 2006 23:05 schreef Mokz het volgende:
Jezus, blijf van de fucking LSD af gast.
Mokzdonderdag 10 augustus 2006 @ 23:09
quote:
Op donderdag 10 augustus 2006 23:07 schreef Big_Boss_Man het volgende:

[..]

[afbeelding]
Whatever floats your boat.
Schlumbergervrijdag 11 augustus 2006 @ 01:17
Ik hoop dat je er veel plezier aan hebt beleefd om je verhaaltje te schrijven.

(Dan wordt er tenminste nog iemand blij van dit topic)
Thieskevrijdag 11 augustus 2006 @ 01:18
Heb het verhaal niet gelezen.

Maar in een frituurtopic moet ik even reageren.
Big_Boss_Manvrijdag 11 augustus 2006 @ 01:19
quote:
Op vrijdag 11 augustus 2006 01:17 schreef Schlumberger het volgende:
Ik hoop dat je er veel plezier aan hebt beleefd om je verhaaltje te schrijven.

(Dan wordt er tenminste nog iemand blij van dit topic)
Het was een geweldige ervaring!
El_Rolandovrijdag 11 augustus 2006 @ 01:23
Koken is zilver, frituren is goud.
FunnyValentinevrijdag 11 augustus 2006 @ 01:26
Dit ga ik echt niet helemaal doorploegen ajuus...
FunnyValentinevrijdag 11 augustus 2006 @ 01:37
Alleen al het eerste woord: VROEGER. Dat is al KUT
Big_Boss_Manvrijdag 11 augustus 2006 @ 01:43
Wel mooi dat jullie allemaal wat van jullie laten horen!
FunnyValentinevrijdag 11 augustus 2006 @ 01:45
quote:
Op vrijdag 11 augustus 2006 01:43 schreef Big_Boss_Man het volgende:
Wel mooi dat jullie allemaal wat van jullie laten horen!
Debiel
tho_Omasvrijdag 11 augustus 2006 @ 01:46
quote:
Op vrijdag 11 augustus 2006 01:43 schreef Big_Boss_Man het volgende:
Wel mooi dat jullie allemaal wat van jullie laten horen!
Ja, voor de vorm.
Maikuuulvrijdag 11 augustus 2006 @ 09:19
wat een verhaal.

Frituur Reitz op de markt roeleert nog steeds

Friet met zuurvlees en mayonaise
Vinnovrijdag 11 augustus 2006 @ 09:31
Kroketjes
Petsopjebilletjesvrijdag 11 augustus 2006 @ 09:35
door jou ga ik straks in me pauze even naar de friettent
Pinpasvrijdag 11 augustus 2006 @ 09:37
Goed punt heeft de ts.
BarraCupraCudavrijdag 11 augustus 2006 @ 09:38
ik vind dat de TS gelijk heeft... al die bagger die die patatzaken ook nog kunnen serveren is leuk.... maar schoenmaker blijf bij je leest en zorg vooral dat je patat en je kroketjes lekker zijn
Grippervrijdag 11 augustus 2006 @ 09:40
Goed verhaal natuurlijk. Friettenten moeten friet bakken, voor saté ga ik wel naar de chinees.

En je eerste zin:
quote:
Op donderdag 10 augustus 2006 22:50 schreef Big_Boss_Man het volgende:
Vroeger, toen kon je nog gewoon frieten mouzen bij de frituur. Tenminste, dat neem ik aan, toen was ik nog niet geboren.
is gewoon brusselmansiaans goed
Tjabbovrijdag 11 augustus 2006 @ 11:02
patat
Bob-Bvrijdag 11 augustus 2006 @ 11:07
quote:
Op vrijdag 11 augustus 2006 09:19 schreef Maikuuul het volgende:
wat een verhaal.

Frituur Reitz op de markt roeleert nog steeds

Friet met zuurvlees en mayonaise
jij moet ook altijd wat zeggen hé
Damzkieeevrijdag 11 augustus 2006 @ 11:08
Te lang om te lezen, iemand samenvatting?
Svyatagorvrijdag 11 augustus 2006 @ 11:11
B_B_M, waarom kom je nooit meer met dit soort verhalen in het gitaristentopic?
Tjabbovrijdag 11 augustus 2006 @ 11:31
quote:
Op vrijdag 11 augustus 2006 11:08 schreef Damzkieee het volgende:
Te lang om te lezen, iemand samenvatting?
quote:
Op vrijdag 11 augustus 2006 11:02 schreef Tjabbo het volgende:
patat
Solsticevrijdag 11 augustus 2006 @ 12:00
Goed verhaal, als je naar de friettent gaat, verwacht je gewoon dat ze specialist zijn in friet. En dus dat het beter smaakt dan wanneer jezelf(niet-specialist) friet frituurt. En dat is meestal niet zo!
Tommekevrijdag 11 augustus 2006 @ 12:07
Ik haakte na een halve regel al af...
Batsnekvrijdag 11 augustus 2006 @ 12:08
Puik verhaal, maar ik bestel soweiso nooit zoeen maaltijd ding met zigeunerschnitzels en andere afwijkende zaken als de frankfurter. Een snackbar is er voor een lekker vette bek, en niet voor 1 of ander hoogstaand maal met sla, uitjes en thomaat. Sowieso een beetje zichzelf respecterende frietkot verkoopt alleen standaardvoer; een lekker vette hap voor weinig geld, en geen poehaa erom heen gerne.
Solsticevrijdag 11 augustus 2006 @ 17:10
Die slaatjes en broodjes gezond met sla en zooi is helemaal verschrikkelijk ja, zo gauw ik dat zie vergaat mij de zin alweer.
Zuenvrijdag 11 augustus 2006 @ 17:14
kheb nu echt zin in een broodje kroket met mosterd, heel veel mosterd.