Mooi voorbeeld hoe het middel erger kan zijn dan de kwaal. En omgekeerd de backdoor straks eigenlijk de voordeur blijkt te zijn voor die mensen met een foute persoonlijke/ideologische agenda.quote:'Rfid in paspoort kan bom ontsteken'
Bron : Zibb.nl
Toekomstige paspoorten met een rfid-chip kunnen worden gebruikt om een bom te laten ontploffen. De rfid-techniek moet worden toegepast om terrorisme te bestrijden, maar helpt hen juist bij het bereiken van hun doel, zo meldt Webwereld.
Paspoorten met een contactloze chip zijn niet noodzakelijkerwijs een goede stap in de strijd tegen terreur. Een gerichte aanslag wordt zelfs eenvoudiger. Dat bleek uit een demonstratie op de BlackHat-conferentie in Las Vegas waar Webwereld bij aanwezig was. Het bedrijf Flexilis filmde een bom die afgaat op het moment dat er een Amerikaans paspoort in de buurt is. De bom kan zo worden afgesteld dat deze afgaat indien er iemand met een andere nationaliteit in de buurt van de bom is. Ook Nederland heeft plannen om in de toekomst rfid-chips in paspoorten te verwerken.
Filteren
Kern van het probleem is de zender in de chip, die continu een signaal afgeeft. 'Dat de informatie van de reiziger versleuteld is, maakt niet uit', vertelt Kevin Mahaffey. 'De informatie over de nationaliteit is niet versleuteld, omdat dit nodig is voor de decryptie.'
In de demonstratie werd deze kennis gebruikt voor het koppelen van een explosief aan een rfid-lezer, die de bom laat afgaan op het moment dat een Amerikaans paspoort binnen een straal van tien meter is. 'Dat wordt natuurlijk nog beter', denkt Mahaffey. 'Als de Nederlanders straks zo'n paspoort hebben dan kun je daar natuurlijk op filteren.'
Opvallend is dat Minister Pechtold in mei in antwoord op kamervragen over mogelijk misbruik van de rfid-technologie heeft aangegeven geen aanleiding te zien om het gebruik van de techniek te staken.
quote:Kern van het probleem is de zender in de chip, die continu een signaal afgeeft.
Nee, je kan niet van afstand gevolgd worden.quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:03 schreef longinus het volgende:
Je bent verplicht je identificatie bij je te hebben, in die identificatie zit een RFID die direkt of indirekt je identiteit prijsgeeft.
Dit kan voor goede doelen (de politie kan je vanaf een afstandje volgen) od minder goede doelen (een aanslag zoals beschreven) dienen.
Die Rfid kan je dus zien als een grote gele ster, alleen minder opvallend.
Heb je een linkje ?quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:01 schreef jjdevries het volgende:
Het verbaast me dat het niemand opvalt dat dat filmpje gewoon een grote reclame is voor dat bedrijf.
Zijn de buitenzijdes van het paspoort dan van een isolerend matriaal dat die rfidchip alleen werkt in het paspoort als je hem open doet?quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:01 schreef jjdevries het volgende:
Verder kan het alleen als het (amerikaanse) paspoort geheel of gedeeltelijk geopend is, niet als het gesloten is.
Wanneer de overheid genoeg rfid poorten maakt kunnen ze je wel een heel stuk gaan volgen.quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:04 schreef jjdevries het volgende:
Nee, je kan niet van afstand gevolgd worden.
Zie de post boven je ... Het gevaar zit 'm in het feit dat een RFID signaal makkelijk te faken is. Men bestudeert het paspoort dus niet meer nauwkeurig en vertrouwt op het "betrouwbare" RFID systeem. Stel dat het mogelijk wordt een RFID signaal op grotere afstand af te lezen, men kan dus je hele dagelijkse gang nagaan adhv metingen. Het is dus dan ook erg makkelijk een signaal te faken om je voor te doen als iemand anders.quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:03 schreef longinus het volgende:
Je bent verplicht je identificatie bij je te hebben, in die identificatie zit een RFID die direkt of indirekt je identiteit prijsgeeft.
Dit kan voor goede doelen (de politie kan je vanaf een afstandje volgen) od minder goede doelen (een aanslag zoals beschreven) dienen.
Die Rfid kan je dus zien als een grote gele ster, alleen minder opvallend.
Kennelijk ja.quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:08 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Zijn de buitenzijdes van het paspoort dan van een isolerend matriaal dat die rfidchip alleen werkt in het paspoort als je hem open doet?
Ja, uiteraard, maar echt realistisch is dat niet he, met passieve RFID.quote:Wanneer de overheid genoeg rfid poorten maakt kunnen ze je wel een heel stuk gaan volgen.
Stel, stel dat *is* niet mogelijk! Het moet vanop enkel centimeters gebeuren. Als je het van ver wil doen heb je een zeer groot RF veld nodig (krijg je zo een dikke kabel naar je bom)quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:08 schreef gelly het volgende:
Stel dat het mogelijk wordt een RFID signaal op grotere afstand af te lezen
Dat weet ik maar al te goed, maar de "regering" vertrouwd er wel volledig op.quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:08 schreef gelly het volgende:
[..]
Zie de post boven je ... Het gevaar zit 'm in het feit dat een RFID signaal makkelijk te faken is. Men bestudeert het paspoort dus niet meer nauwkeurig en vertrouwt op het "betrouwbare" RFID systeem. Stel dat het mogelijk wordt een RFID signaal op grotere afstand af te lezen, men kan dus je hele dagelijkse gang nagaan adhv metingen. Het is dus dan ook erg makkelijk een signaal te faken om je voor te doen als iemand anders.
Maar 3 meter is wel een realistsche afstand voor passieve rfid chips.quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:01 schreef jjdevries het volgende:
Dat van die 10 meter komt helemaal niet terug in het filmpje (en kan eigenlijk ook helemaal niet met passive RFID zonder dat je een belachelijk sterke RFID scanner neerzet)
Het is (nu nog niet) niet praktisch maar wel mogelijk.quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:15 schreef Gauge het volgende:
[..]
Stel, stel dat *is* niet mogelijk! Het moet vanop enkel centimeters gebeuren. Als je het van ver wil doen heb je een zeer groot RF veld nodig (krijg je zo een dikke kabel naar je bom)
en dan reageren een helehoop passieve RFIDs ook nog eens mee!
Het is een hoax, die van die bommetjes ed zijn dingen waar zeker over nagedacht is.quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:18 schreef Drugshond het volgende:
clip gezien, veel kenners overigens hier.
Lijkt op een halve hoax. Het kan wel... maar dan is het zo-onpaktisch dat het niet meer realistisch is.
De tijd zal hopelijk mensen ook meer over RFID leren.quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:15 schreef longinus het volgende:
[..]
Dat weet ik maar al te goed, maar de "regering" vertrouwd er wel volledig op.
En omdat deze regering alles aangrijpt om de bevolking volledig te controleren is het een kwestie van tijd voordat er voldoende detektielussen op de juiste plekken staan.
En omdat criminelen en teroristen voorlopen op de regering is een aanslag zoals beschreven heel simpel uit te voeren.
De tijd zal het leren.
Heb je enig idee wat voor RFID readers je dan nodig hebt?quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:18 schreef gelly het volgende:
[..]
Het is (nu nog niet) niet praktisch maar wel mogelijk.
Dat zal het ook nooit worden. Heb nog dergelijke velden + ontvangers en omgeving gemodeleerd, je zender moet al zeer sterk zijn wil je een meter ver zenden.quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:18 schreef gelly het volgende:
[..]
Het is (nu nog niet) niet praktisch maar wel mogelijk.
Je telefoon is een stuk anoniemer dan een RFID chip in je paspoort of ID natuurlijk. Een beetje crimineel gebruikt een pre-paid mobieltje.quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:20 schreef jjdevries het volgende:
[..]
De tijd zal hopelijk mensen ook meer over RFID leren.
En je kan allang gevolgd worden d.m.v. je mobieltje. Sowieso in welke cell je zit, maar het is ook vrij eenvoudig om de signaal sterktes van verschillende masten op te vragen (door de telco's) waardoor je een driehoeksmeting kan doen. Als de overheid je wil volgen, doen ze het daar wel mee, kost nauwelijks investering. Gek genoeg hoor je daar dan weer niemand over.
Maar niet voor die van een RFID in een paspoort, die zal maar enkele decimeters kunnen uitzenden.quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:16 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Maar 3 meter is wel een realistsche afstand voor passieve rfid chips.
These factors typically constrain Passive RFID operation to 3 meters or
less.
*Stel* dat de overheid besluit op bepaalde plekken lussen in de grond te leggen die iedereen registreren die passeert. Dan ben je d'r al. En met *the war on terrorism* is dat de onwetende burger nog best te verkopen ook.quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:21 schreef Gauge het volgende:
[..]
Dat zal het ook nooit worden. Heb nog dergelijke velden + ontvangers en omgeving gemodeleerd, je zender moet al zeer sterk zijn wil je een meter ver zenden.
Je moet ook weten dat je basisgedoe wel 100m kan zenden maar je RFID moet dat ook TERUG kunnen! Heb je enig idee hoe klein zoiets is? lange afstand = hoger zendvermogen = ontvangsspoel gaat in rook op.
Stop jij je pasport in je schoen?quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:23 schreef gelly het volgende:
[..]
*Stel* dat de overheid besluit op bepaalde plekken lussen in de grond te leggen die iedereen registreren die passeert. Dan ben je d'r al. En met *the war on terrorism* is dat de onwetende burger nog best te verkopen ook.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |