abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 25 juli 2006 @ 20:04:51 #1
65918 IBAZ
broeinest
pi_40177166
quote:
De 69-jarige Duitse kunstvernieler Hans Joachim B. heeft bewust voor Amsterdam gekozen om een schilderij te vernielen. In Duitsland zitten de waardevolle schilderijen achter glas, laat de Duitser weten in een brief aan de lokale televisiezender AT5.

Op 26 juni bespoot B. het schilderij "Schuttersmaaltijd ter viering van de Vrede van Munster" van Bartholomeus van der Helst in het Rijksmuseum met aanstekerbenzine en probeerde het vervolgens in brand te steken. Dankzij snel ingrijpen kon het schilderij nog worden gered. Het doek en een deel van de lijst zijn ernstig beschadigd en de restauratie van het doek wordt door het Rijksmuseum geschat op 100.000 euro.

B. is in Duitsland tussen 1977 en 1988 al veroordeeld voor de vernieling van 165 kunstwerken, waaronder ook schilderijen van Rembrandt. In januari 2005 kwam hij vrij op voorwaarde dat hij zich nooit meer in de omgeving van een museum zou begeven.

In de brief schrijft B. dat hij tot zijn daad werd gedwongen door zijn dwangneurosen. "Natuurlijk heb ik gefaald door weer een schilderij te beschadigen en dat spijt me. Maar ik kon niet anders omdat vreselijke angsten mij eenzaam hebben gemaakt."
Fijn,
kunnen wij hopen poen dokken voor restauratie van een uniek schilderij, wat nooit meer zo mooi zal worden als het was. Alleen om dat zo´n debiel bang is voor spinnen. Kan zo´n patient niet een explosieve enkelband krijgen. En elk museum een zender die zo´n enkelband laat ontploffen als hij de ingang betreed.
pi_40177424
Dit nieuws had ik nieteens meegekregen...zowiezo onbegrijpelijk dat soort mensen met zo'n gedachtengang
pi_40177506
Onbegrijpelijk inderdaad. Laat hem zijn eigen schilderijencollectie kopen @ IKEA voor ¤5 per stuk en steek er dan elke dag 1 in de fik ofzo.

Ziekeling.
  woensdag 26 juli 2006 @ 14:20:01 #4
149498 Maethor_Veleg
klunstenaar in hart en nieren
pi_40201902
Of laat m zelf zn frustraties van zich af schilderen en zn eigen schilderijen verbranden. Er zijn kunstenaars geweest die dat deden die de kunstgeschiedenisboeken hebben gehaald.
Opera is when a guy gets stabbed in the back, and instead of bleeding, he sings!
pi_40201958
Ik hoorde ergens dat zijn moeder een hoer is..
pi_40201988
quote:
Op woensdag 26 juli 2006 14:21 schreef tonks het volgende:
Ik hoorde ergens dat zijn moeder een hoer is..
Dat is geen excuus.
pi_40202016
Die vent is ziek, en hij kan er niks aan doen. Dus geef de Duitse staat de schuld.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')