Dat begrijp je inderdaad verkeerd.quote:Op zondag 9 juli 2006 04:27 schreef Arliator het volgende:
[..]
Door subsidies wordt het eten toch goedkoper?
Zonder subsidies moeten we toch de daadwerkelijke prijs betalen?
Of begrijp ik iets nu verkeerd?
Jij moet de politiek inquote:Op zondag 9 juli 2006 04:39 schreef MoChe het volgende:
kunnen we dan niet fruit en groente 'subsidiëren' met het extra geld dat we binnen krijgen van vet eten?
Probleem is echter dat vet eten niet per se slecht is. Het is zelfs goed, mits je het met mate doet. (Goed = niet levensverkortend)quote:Op zondag 9 juli 2006 04:39 schreef MoChe het volgende:
kunnen we dan niet fruit en groente 'subsidiëren' met het extra geld dat we binnen krijgen van vet eten?
je kunt moeilijk vol blijven houden dat een supersizemenu goed is voor je gezondheid... als we daar nou eens 30% extra belasting over heffen... over dat soort waren en het extra geld wat daarmee binnenkomt als subsidie gebruiken voor gezond eten...quote:Op zondag 9 juli 2006 04:42 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Probleem is echter dat vet eten niet per se slecht is. Het is zelfs goed, mits je het met mate doet. (Goed = niet levensverkortend)
ik ook... van die mensen die alleen maar biologisch willen eten en alleen scharreleieren kopen enzquote:Overigens heb ik uberhaupt een hekel aan de "gezondheidsfascisten", dus aan mij heb je een slechte met dat soort voorstellen.
Een supersize menu eens in de zoveel tijd is niet eens slecht voor je gezondheid. Als je dag in dag uit McDonald`s eten eet is het een ander verhaal.quote:Op maandag 10 juli 2006 14:11 schreef MoChe het volgende:
[..]
je kunt moeilijk vol blijven houden dat een supersizemenu goed is voor je gezondheid... als we daar nou eens 30% extra belasting over heffen... over dat soort waren en het extra geld wat daarmee binnenkomt als subsidie gebruiken voor gezond eten...
Dan krijg ik met mn 80 kilo en 2 meter 5 geld toe!quote:Op maandag 10 juli 2006 14:43 schreef SilentChaos het volgende:
Nee...geen accijns op vet eten, maar accijns op dikke mensen, een soort wegenbelasting....Hoe hoger je gewicht (in verhouding met je lichaamslengte, BMI heet dat toch?), hoe meer belasting je moet betalen...Als je dus tussen de gemiddelde BMI zit moet je extra betalen! Tenzij je een ziekte hebt ofzo, maar dat is een ander verhaal
Je kan mensen er wel bewuster door laten denken. En het geld dus ten goede laten komen aan de gezondheidszorg (die er ook onder lijdt als mensen vet eten).quote:Op maandag 10 juli 2006 15:09 schreef Lianne__ het volgende:
ik vind het een klein beetje onzin
wanneer een mens af en toe iets zoets eet kan het geen kwaad.
plus dat als je gewoon er voor zorgt dat de mensen zelf verstandiger gaan denken, wat nog wel eens ontbreekt maar geen reden is tot verhoging v/d artikelen, dan is het dus echt niet nodig..
De mens heeft zelf in handen of hij of zij dik word, wanneer hij verslaafd is aan vettigheid koopt hij het heus wel. net als met sigaretten.
Ja, en aangezien we ook belasting heffen op het gebruik van asfalt, moet ieder mens zijn rokerslongen laten testen om te kijken hoeveel teer er zich al vastgehecht heeft, zodat ook die mensen juist belast worden.quote:Op maandag 10 juli 2006 14:43 schreef SilentChaos het volgende:
Nee...geen accijns op vet eten, maar accijns op dikke mensen, een soort wegenbelasting....Hoe hoger je gewicht (in verhouding met je lichaamslengte, BMI heet dat toch?), hoe meer belasting je moet betalen...Als je dus tussen de gemiddelde BMI zit moet je extra betalen! Tenzij je een ziekte hebt ofzo, maar dat is een ander verhaal
En bij ondergewicht ook betalen uiteraard...quote:Op maandag 10 juli 2006 14:43 schreef SilentChaos het volgende:
Nee...geen accijns op vet eten, maar accijns op dikke mensen, een soort wegenbelasting....Hoe hoger je gewicht (in verhouding met je lichaamslengte, BMI heet dat toch?), hoe meer belasting je moet betalen...Als je dus tussen de gemiddelde BMI zit moet je extra betalen! Tenzij je een ziekte hebt ofzo, maar dat is een ander verhaal
Dan zullen je vaten er van binnen niet erg lekker uit zienquote:Op maandag 10 juli 2006 15:12 schreef Troel het volgende:
[..]
Ja, en aangezien we ook belasting heffen op het gebruik van asfalt, moet ieder mens zijn rokerslongen laten testen om te kijken hoeveel teer er zich al vastgehecht heeft, zodat ook die mensen juist belast worden.
Je zal maar en dik zijn en roken.
Nee dat lijkt me geen goed plan aangezien je dan weer ondergewicht stimuleert terwijl dat erg ongezond is. Heb je de juiste BMI (uiteraard met een kleine afwijking), dan betaal je niks. Ben je te zwaar, dan betaal je meer.quote:Op maandag 10 juli 2006 15:13 schreef Sjeen het volgende:
[..]
En bij ondergewicht ook betalen uiteraard...
Ja en van roken word je juist slankerquote:Op maandag 10 juli 2006 15:15 schreef WeirdMicky het volgende:
Het idee is natuurlijk aardig. Waarom roken wél constant zwaar belasten, maar andere ongezonde dingen niet? Mensen worden nog steeds gemiddeld een stuk dikker, ook kinderen. Dit is een zeer kwalijke zaak.
Tuurlijk wel, ondergewicht is hardstikke ongezond. Dus ook bij ondergewicht extra betalen... Alleen bij een 'perfect' bmi geen extra kosten...quote:Op maandag 10 juli 2006 15:20 schreef SilentChaos het volgende:
[..]
Nee dat lijkt me geen goed plan aangezien je dan weer ondergewicht stimuleert terwijl dat erg ongezond is. Heb je de juiste BMI (uiteraard met een kleine afwijking), dan betaal je niks. Ben je te zwaar, dan betaal je meer.
Als je te licht bent moet je daar geen kosten aan verbinding denk ik...(of misschien ook om annorexia tegen te gaan)
Omdat roken niet een eerste levensbehoefte is en eten wel.quote:Op maandag 10 juli 2006 15:15 schreef WeirdMicky het volgende:
Het idee is natuurlijk aardig. Waarom roken wél constant zwaar belasten, maar andere ongezonde dingen niet? Mensen worden nog steeds gemiddeld een stuk dikker, ook kinderen. Dit is een zeer kwalijke zaak.
Het "perfecte" BMI is voor iedereen anders. Iemand met een BMI van 17,5 kan supergezond zijn, terwijl hij volgens de maatstaven ondergewicht heeft.quote:Op maandag 10 juli 2006 15:21 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Tuurlijk wel, ondergewicht is hardstikke ongezond. Dus ook bij ondergewicht extra betalen... Alleen bij een 'perfect' bmi geen extra kosten...
Ja, sorry, daar kunnen we natuurlijk geen rekening mee houden...quote:Op maandag 10 juli 2006 15:25 schreef Gesloten het volgende:
[..]
Het "perfecte" BMI is voor iedereen anders. Iemand met een BMI van 17,5 kan supergezond zijn, terwijl hij volgens de maatstaven ondergewicht heeft.
Dan ben ik gedoemd te sterven.quote:Op maandag 10 juli 2006 15:26 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Ja, sorry, daar kunnen we natuurlijk geen rekening mee houden...
Dat is niet eens zo heel veel duurder hoorquote:Op maandag 10 juli 2006 15:13 schreef 7th_wave het volgende:
dus een fles olijfolie kost straks ook 10 euro? is immers 99.9% vet
Dat is niet waar, je verslaving is alleen de sigaret ipv het vette eten. Daarom komen mensen die stoppen met roken ook zo gauw aan. Maar je hebt ook rokers die erbij nog veel ongezond eten en die zijn net zo goed dik als niet-rokende mensen die ongezond eten.quote:Op maandag 10 juli 2006 15:21 schreef SilentChaos het volgende:
[..]
Ja en van roken word je juist slanker
Ironisch eigenlijk...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |