abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_39385525
Vanmorgen hebben we ons kleine poesje dood gevonden. We hadden haar en haar broertje net 3 weken. Ze waren dus nog vrij klein. Het zag er niet echt fris meer uit, waarschijnlijk doodgebeten en aangevreten.

Eerst even de situatie hier: we wonen op een soort van boerderij met weiland etc. en hebben altijd vrij veel katten. Die katten lopen altijd buiten (zijn geen binnen-katten dus). Aangezien we op een gegeven moment nog maar 3 poezen over hadden (doodgegaan door ouderdom, overreden etc.) wilden we graag 2 kleintjes erbij. Via via hebben we er twee gekregen (van een andere boerderij). De eerste paar weken zaten ze binnen in de bijkeuken bij ons, en de laatste week hebben we een hokje voor ze gebouwd in de schuur (met kattenbak, krabpaal, mandje etc.) waar ze ’s nachts konden slapen.

De 3 poezen die we al hadden reageerden aanvankelijk een beetje wantrouwig richting de kleintjes, maar de laatste dagen leek dit juist heel goed te gaan. Ze zaten gewoon dicht bij elkaar en likten elkaar soms. Ging de goede kant op dachten wij.

Tot vanmorgen. Het lijkt ons heel erg stug dat één van onze eigen poezen het gedaan heeft. Er lopen ook wel eens katers hier op het erf die wij niet kennen. We verjagen ze dan maar een beetje, maarja dat heb je hier in de omgeving, dat er nog wel eens ongecastreerde katers rondlopen.

Kan één van die katers het gedaan hebben?

En m’n vraag is eigenlijk, waarom zou zo een kater een kitten doodmaken? Dat heeft voor hem toch verder geen nut? Het is toch geen bedreiging voor hem? En één van onze eigen poezen? Waarom zouden zij dat doen? En waarom leek het alsof er aan hem gegeten was?

Het is zeker geen ongeluk geweest, want het zag er nogal onsmakelijk uit.
Oja, en (loslopende) honden hebben we ook niet hier in de buurt.

We hebben hem begraven, en we balen heel erg!!

Het was zo’n onwijs lief katje!! Zie foto hieronder (die linkse, lapjeskat, is dus dood).

En wat moeten we nu met het andere katje doen? Maar binnenhouden? Maar we kunnen hem niet eeuwig binnenhouden…. En dat vinden m’n ouders ook niet echt fijn (zij hebben nog meer de (ouderwetse/boeren) mentaliteit dat het ‘maar katten zijn’, helaas…)

Ik hoop dat jullie iets weten!

Bedankt.

You gotta learn to live
and live and learn
  vrijdag 30 juni 2006 @ 11:18:44 #2
62729 type_29
be cool online! da sjizzle
pi_39385593
Doen ze om hun eigen genen te bevorderen.
Als een poes geen jongen meer heeft worden ze weer krols.
╔╗╔═╦╗
║╚╣║║╚╗
╚═╩═╩═╝
pi_39385772
Oh, wat erg!
Sterkte er mee.
Ja, die met de ballen in de bek.
pi_39385792
Hoe bedoel je hun eigen genen?

De katjes kwamen niet hier vandaan, dus ze hadden geen relatie met de oudere katten die hier al waren.
You gotta learn to live
and live and learn
pi_39385819
quote:
Op vrijdag 30 juni 2006 11:23 schreef Biancavia het volgende:
Oh, wat erg!
Sterkte er mee.
Dank je.

Het is vooral zo oneerlijk!!! Ze was nog zo klein en kon er niets tegen doen....
Die rooie was al wat groter en wat sterker denk ik...
You gotta learn to live
and live and learn
pi_39385835
wat zielig
  vrijdag 30 juni 2006 @ 11:36:10 #7
62729 type_29
be cool online! da sjizzle
pi_39386199
quote:
Op vrijdag 30 juni 2006 11:24 schreef Lethe het volgende:
Hoe bedoel je hun eigen genen?

De katjes kwamen niet hier vandaan, dus ze hadden geen relatie met de oudere katten die hier al waren.
Die katten weten dat toch niet, die ruiken een kitten en denken dan hey die is niet van mij dus doodbijten.
Komt veel voor in de dierenwereld.
Natuurlijke selectie weet je wel.
╔╗╔═╦╗
║╚╣║║╚╗
╚═╩═╩═╝
pi_39386260
quote:
Op vrijdag 30 juni 2006 11:36 schreef type_29 het volgende:

[..]

Die katten weten dat toch niet, die ruiken een kitten en denken dan hey die is niet van mij dus doodbijten.
Komt veel voor in de dierenwereld.
Natuurlijke selectie weet je wel.
Oh zo.

Hmm, zou kunnen. Maar dan nog vreemd dat ze het pas na 3 weken doen. En omdat ze juist aan elkaar begonnen te wennen...
You gotta learn to live
and live and learn
  vrijdag 30 juni 2006 @ 11:41:36 #9
72545 Megumi
Go Rin No Sho
pi_39386367
Sterkte TS. Maar het kan ook een vos of een hond geweest kunnen zijn.
Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
pi_39386436
Vossen en honden komen hier nooit. Heb ik nog nooit loslopend gezien in 20 jaar hier
You gotta learn to live
and live and learn
pi_39386446
Het kan ook goed een kater (dus niet jullie eigen poes) zijn die eens kwam kijken bij jullie en dacht, hee dat kroost is niet van mij.
pi_39386856
Ik gok ook een vos of een ander dier.. Ik heb nog nooit gehoord van katten die willekeurig andere katten dood maken, ook niet als ze nog jong en wat kleiner zijn.

Als dit wel gebeurt ( ) wil ik er graag wat meer over lezen (kan namelijk ook niks vinden hierover).
Where facts are few, experts are many.
pi_39387057
Heb dit verhaal ook op een kattenforum gepost, zitten 'kenners', en daar zei iemand:

"Wat een vreselijk verhaal. Helaas komt het wel eens voor dat katers (ONGEHOLPEN) kittens die niet van hemzelf zijn "afmaken".
Bij leeuwen gebeurt dat ook, dan is mams weer sneller bereid zich te laten dekken.
Meestal is dat wel het geval bij (ver)wilde(rde) groepen katten, maar ze hebben eens onderzoek gedaan naar kattengroepen op boerderijen en daar gebeurde het ook. (Ik heb de video gezien) Ook bij andere kattensoorten komt het vrij veel voor, en houdt mams de welpen/kittens ook tot ze een stuk groter zijn bij vreemde mannelijke dieren weg! "

You gotta learn to live
and live and learn
pi_39387093
quote:
Op vrijdag 30 juni 2006 11:55 schreef Atreidez het volgende:
Ik gok ook een vos of een ander dier.. Ik heb nog nooit gehoord van katten die willekeurig andere katten dood maken, ook niet als ze nog jong en wat kleiner zijn.

Als dit wel gebeurt ( ) wil ik er graag wat meer over lezen (kan namelijk ook niks vinden hierover).
quote:
In de dierenwereld is het niet ongewoon dat een kater de kittens van een andere kater doodt, als die weg zijn zal de moeder namelijk weer snel ontvankelijk worden en kan de kater zijn eigen genen doorgeven. Voor een krolse of drachtige poes is het kitten ook een bedreiging, want zij zal plaats willen maken voor haar eigen nageslacht. Kittens die ik opvang of die hier in huis komen wonen zal ik om die reden ook altijd gescheiden houden van de groep als ik zelf niet in de buurt ben. Een bench of kittenkooi is dan een heel goede oplossing.

http://www.dierennieuws.n(...)splay;num=1115056114
Precies zoals het ook gaat bij bijvoorbeeld leeuwen.
pi_39387204
We hebben drie poezen, waarvan ééntje nog niet geholpen (die krijgt de kattenpil). Zou die het op haar geweten kunnen hebben dan?

Wel bedankt voor alle tips en verhalen trouwens allemaal, toch wel fijn dat ik er zo nog iets van leer en er nog iets aan kan doen...
You gotta learn to live
and live and learn
pi_39388560
quote:
Op vrijdag 30 juni 2006 12:01 schreef SterkStaaltje het volgende:
Precies zoals het ook gaat bij bijvoorbeeld leeuwen.
Ik had niet helemaal door dat t om kittens ging geloof ik Ik dacht dat ze al een paar maanden waren.
Where facts are few, experts are many.
pi_39388573
Ze zijn een maand of 2/3 denk
You gotta learn to live
and live and learn
  vrijdag 30 juni 2006 @ 12:46:45 #18
150341 Mr_Ban
Ban for the money
pi_39388612
Haha helaas... Ik heb een kater die met gemak een hond opvreet! Dus gewoon beter opletten, trainen als een dolle en niet zeuren...

het is zuur voor je, maar ben maar blij dat je het niet zelf was

toch?
Ik wou dat ik hier niks getypt had...
pi_39388709
Misschien komt omdat de kater hem in bescherming wou nemen door hem in z'n nek mee te nemen of is de wond niet in zijn nek?
pi_39388756
Nee, het is meer z'n buik, en een deel z'n nekje.
Het is namelijk zo dat er geen vlees meer was en je zag de ingewanden
You gotta learn to live
and live and learn
pi_39390415
Sjeesus wat zielig
pi_39403792
Ons overgebleven poesje zit nu heel zielig in z'n eentje

Maar misschien kunnen we via via nog aan een speelkameraadje komen. Hoop het wel, dan is ie niet meer zo alleen!
You gotta learn to live
and live and learn
  zaterdag 1 juli 2006 @ 19:06:58 #23
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_39428525
Wat een naar verhaal, het lijkt me nogal een schok om zo'n kleintje uiteen gereten te moeten vinden
Ik hoop dat je snel een nieuw speelkameraadje voor het andere kitten kunt vinden en dat het bij dit ene incident blijft
Sterkte ermee !
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
  maandag 3 juli 2006 @ 18:09:26 #24
67958 Yfke
< VliegendeFriezin >
pi_39480218
kan ook een bunzing o.i.d. geweest zijn, blijft natuurlijk triest om je huisdier zo te vinden
&lt; iedereen gaat dood - maar niet iedereen leeft &gt;
  maandag 3 juli 2006 @ 18:12:06 #25
150341 Mr_Ban
Ban for the money
pi_39480265
stel jullie toch allemaal niet zo aan estebleef...jezus
Ik wou dat ik hier niks getypt had...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')