Dit weet ik; vandaar ook:quote:Op donderdag 29 juni 2006 20:05 schreef Sinat het volgende:
En misschien een les voor de toekomst, als er geschillen zijn, nooit zelf ontslag nemen. Dan sta je veel zwakker (WW uitkering, etc...) dan wanneer je door de big boss ontslagen wordt.
Achteraf had ik me inderdaad beter kunnen laten ontslaan, maar op dat moment wilde ik eigenlijk zelf ook weg.quote:Zat als ik van hem en zijn winkel was, heb ik dat gedaan,
maar toen nog wel je spullen teruggehad? dan heb je nog geluk gehadquote:Op donderdag 29 juni 2006 20:07 schreef R0elio het volgende:
er is ook zoiets als een bureau van rechtshulp. eerste 2 uur zijn meestal gratis.
1300,- euro is al de moeite waard en een brief op briefpapier van een advocaat werkt wellicht net iets beter.
Ik ben ooit uit een studentenkamer gezet omdat mijn huisbaas failliet was (had hij ons vergeten te vertellen) en de deurwaarder alles op slot had gegooid niet wetende dat de bovenverdieping verhuurd werd aan een x aantal studenten. Ik had pech en kon fluiten naar huur en borg, hoop dat jij meer succes hebt!
Nou ja, ik zou er dus niet teveel kosten bijfantaseren. Als je echt kosten gaat maken ga je dat natuurlijk erbij optellen.quote:Op vrijdag 30 juni 2006 16:49 schreef FrankV34 het volgende:
En vergeet de vertragingsrente niet. is ook nog een keer de helft van je maandsalaris.
Jouw standpunt is volgens mij juridisch gezien (maar mijn kennis op dat gebied is behoorlijk weggezakt) niet helemaal juist. Bij loonbetalingen die ernstig te laat zijn, gaat volgens mij op een gegeven moment een strafbedrag in voor de werkgever en dat kan behoorlijk oplopen nu TS inmiddels een aantal maanden verder is. Maar op dat punt zou TS even een rechtswinkel moeten raadplegen.quote:Op vrijdag 30 juni 2006 16:59 schreef mgerben het volgende:
[..]
Nou ja, ik zou er dus niet teveel kosten bijfantaseren. Als je echt kosten gaat maken ga je dat natuurlijk erbij optellen.
Maar dat geef je wel van tevoren aan.
Je moet het wel zo doen dat die baas zelf beseft dat hij de onredelijke partij is.
Bedenk dat dit eigenlijk een persoonlijk conflict is, geen financieel conflict.
Als jij er kosten bij fantaseert om hem extra te 'straffen', zal hij eerder geneigd zijn om jou zoveel mogelijk moeite te laten doen - en dan moet je echt naar de rechter, en dan veegt de rechter jouw fantasierente weer van tafel. En dan heb je dus precies je salaris, maar met veel meer moeite.
Probeer de emotie eruit te laten.
Nadruk leggen op 'salaris' in plaats van 'bedrag'. Erkenning van onenigheid; maar dat rekeningen gewoon betaald moeten worden.
Hmm, ja dat is wel een aparte plotwending.quote:Op woensdag 13 september 2006 20:18 schreef Captain Pervert het volgende:
Ik wilde toch even laten weten hoe dit is afgelopen.
Begin augustus is de baas, de vervelende man in kwestie dus, overleden. Het geheel nam hiermee een bizarre wending, niet in de laatste plaats omdat ik amper twee weken nadat de beste man ter aarde was besteld, al mijn geld uitbetaald heb gekregen.
Luguber om te zeggen, maar de één zijn dood....![]()
Je zult of zelf een dagvaarding moeten opstellen en die door een gerechtsdeurwaarder laten betekenen, of het hele proces aan de gerechtsdeurwaarder over laten. Vaak zijn er wel tussenoplossingen mogelijk dat de gerechtsdeurwaarder bijv. de dagvaarding opstelt en zorgt voor alle correspondentie met de rechtbank, en dat je zelf de verdere procedure doet (Repliek, bewijsakten en eventuele comparities).quote:Op donderdag 29 juni 2006 19:54 schreef Captain Pervert het volgende:
Waar het nu om gaat, zijn die verdere stappen.Je moet voor arbeidsrechtelijke geschillen onder de ¤ 5000,- bij de kantonrechter zijn, waar je je als partculier niet per se hoeft te laten vertegenwoordigen door een advocaat. Ik ben redelijk mondig en heb ooit wat kennis van het recht opgedaan. Kan ik daar zomaar naartoe en zeggen: ik wil die en die dagvaarden?
Een dagvaarding laten betekenen kost zo'n 80 euro. De griffierechten voor een arbeidsverschil weet ik zo niet uit mijn hoofd, maar ik schat dat dat ergens tussen de 80 en 150 euro ligt. Wanneer je de deurwaarder de dagvaarding laat opstellen en/of andere proceshandelingen laat verrichten zal die daar ook nog een bedrag voor rekenen.quote:Wat kost me dat? Zijn er dingen die ik daarbij absoluut niet mag vergeten?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |