quote:De Fransen
Je mag zeggen wat je wil, maar de Fransen blijven kanshebbers om ver te komen. Het zijn een stelletje rukkers die niet gauw zullen opgeven. Ik heb respect voor hun elftal, hun vaderland en hun volksgenoten.
Dat komt mede omdat ik zelf voor een kwart Frans ben, dank zij mijn grootvader Jean-Henri. Die woonde in het kleine dorpje Povertin sur Quicolasse, niet ver van de Provence. Ik heb er vele vakanties doorgebracht, vaak dagen aan een stuk. Terplaatse verbouwde hij druiven, die hij later tot wijn bewerkte. Als we ’s avonds, in het licht van de ondergaande zon, zaten bij te komen van de vele arbeid overdag, dronken we een glaasje en aten we er een stukje paté bij, meestal afkomstig van een der geiten van grootvader. Bij ons is geitepaté niet erg geliefd, maar in de streek van Povertin sur Quicolasse moet je het woord maar uitspreken of het water loopt de plaatselijke bevolking al in de mond. Mijn grootvader was tevens een groot voetballiefhebber. Hij kon de namen van zeker zeven spelers van het Franse elftal zomaar uit z’n hoofd opnoemen, sommige met voor- én achternaam. Van hem heb ik, door de jaren heen, de belangstelling en de bewondering voor het Franse voetbal geërfd. Geen wonder dat ik ook op dit WK voor de Fransen een kaarsje brand. Ik denk dat ze de eerste ronde zullen overleven op hun ene been, en dat ze daarna doorstomen naar bijvoorbeeld de halve finale. Vive la France zal aldus geen loze kreet blijken.
Ja dat is echt geweldigquote:Op dinsdag 13 juni 2006 15:58 schreef 456 het volgende:
Klees nu pas zijn 2e stukje ook goed:"De wedstrijd vorderde. Op den duur was hij zelfs afgelopen."
quote:Togo
Wie ook meedoet, tot vreugde van enkelen, is Togo. Er zijn echter vele mensen die van dit land weinig afweten. Ik behoorde ooit tot deze groep, tot ik een bondige studie maakte van Togo.
Daar leerde ik veel van bij. Zo vernam ik dat Togo een republiek is in West-Afrika. De president is meestal een plaatselijke politicus, die wordt verkozen met een veelvoud van stemmen. Het gros van z’n onderdanen zijn zwarte mensen. Daar zijn ze best wel trots op. Wie kan hen dat kwalijk nemen? Voor mij is iedereen gelijk, of je nu zwart bent of blank, of een Togolees of iemand anders. De hoofdstad van Togo is Lomé. Ik heb er ‘ns een luchtfoto van gezien en dat hele Lomé viel me redelijk tegen, moet ik zeggen. Ik zeg er wel bij dat het een luchtfoto was uit 1962. Ik neem aan dat Lomé er tegenwoordig heel anders uitziet, hopelijk ten goede. Hoe dan ook, Togo is in sommige opzichten een modern land. Je moet niet opkijken als je een Togolees gsm’end op z’n hippe scooter ziet voorbijrijden, met Puma’s aan z’n voeten. Over West-Afrika bestaan vele vooroordelen. Daar doe ik niet aan mee. Voor mij is ieder land gelijk, of het nu Togo is, of niet. Vandaar dat ik hun nationale elftal op het WK niet zomaar afschrijf. Er zitten heus wel een paar balvaardige gozers bij. Dat hebben we nu en dan kunnen zien toen Togo tegen Zuid-Korea speelde. Toch verloor Togo met 2-1. Er is geen rechtvaardigdigheid in de wereld.
quote:Spanje
Ik zou niet weten waarom maar m’n buurman Juan Torres is een grote fan van het Spaanse elftal. ‘Dat komt omdat ik van oorsprong zelf een Spanjaard ben,’ verklaarde hij tenslotte. Hij lijkt er nog trots op ook.
Ik denk dat ik, mocht ik een Spanjaard zijn, dat tegen zo weinig mogelijk mensen zou zeggen. Volgens mij is het namelijk helemaal niet leuk om een Spanjaard te zijn, zeker niet als je veel liever een Belg bent. Maar goed, als je geen Belg bent, maar een andere nationaliteit hebt, dan zit je er toch maar mee. ‘Spanje wordt wereldkampioen,’ zei Juan Torres. Ik sprak hem niet tegen, want hij is een opvliegende kerel. Op een keer had m’n geit een van z’n duiven te pakken gekregen en ze de strot afgebeten en toen ging Juan mij bijkans te lijf met een groot mes, dat hij gebruikt om z’n duiven de nek af te snijden. Kortom, met een geit heb je vaak problemen, vooral als ze los rondloopt in de tuin. Ik houd haar dan ook meestal op stal, behalve als het regent, om haar eens goed nat te laten worden. Een natte geit is een tevreden geit. Dat is een volkswijsheid die ik nog geleerd heb van mijn grootvader zaliger Jean-Henri. ‘Ben je daar zo zeker van?’ waagde ik het toch te vragen aan Juan Torres. ‘Ik durf het te zweren op het hoofd van mijn vader, mijn moeder, hun kinderen en hun kleinkinderen,’ zei hij. Ik dacht het er het mijne van. Het is godverdomme niet omdat je wint met 4-0 van Oekraïne dat je wereldkampioen wordt. Let op m’n woorden.
quote:Wegens de verdeelde meningen voel ik mij verplicht een pleidooi te houden voor de NOS en de BBC. Een pleidooi houden tegen VT4 En kANAAL 2 hoeft niet echt, dat doen ze zelf wel. Over de BBC zijn de meeste het eens, onberispelijk en onevennaarbaar. Ook al versta je niets van de nabeschouwing van John Modson: arr grrr waf, back to you Garry, alleen al om de commentator: Ooooow, magnificant goal by Arrrjèn Robben te horen roepen, stem ik af op BBC. En waarom die commentaar op de NOS. Toine Van Peperstraten en Youri Mulder zorgen met hun 2tjes alleen al voor een paar miljoen vrouwelijke kijkers, Mart Smeets is een vat vol wijsheid en begint er ook steeds meer op te lijken, Dione De Graaf is een lekker wijf met een indrukwekkende voetbalkennis en dito boezem, en dan Jack Van Gelder, die heeft op de Winterspelen, op zijn eentje, het hele nederlandse vrouwenschaatsteam achterwaarts in de poes genaaid (zonder zever) DAAR MOET JE RESPECT VOOR HEBBEN.
Ik heb Het Spook van Toetegaai nu bijna uit. Het is mijn eerste Brusselmans en ik moet er hard om lachen. Hij haalt ook best leuke schrijftruukjes uit. Het is niet zo simpel als het lijkt. Maar ik hoor dus dat je er op den duur genoeg van krijgt? Dat zeggen mijn vrienden die er meer hebben gelezen ook.quote:Op zondag 11 juni 2006 11:56 schreef Cheiron het volgende:
[..]
Het Spook van Toetegaai. Aardig, maar niet geweldig.
linkje?quote:Op donderdag 15 juni 2006 22:10 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Zijn stuk over Marco van Basten in de WK-Nieuwe Revu was ook briljant
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |