Leenwoord.quote:Op dinsdag 30 mei 2006 13:54 schreef B03S het volgende:
gnoe?
Die dubbele a wel?quote:Op dinsdag 30 mei 2006 13:25 schreef thefunny het volgende:
1 schaap, 2 schaaipen. (oh nee, die i is er nu ineens niet meer bijverzonnen)
En ook:quote:Op dinsdag 30 mei 2006 13:30 schreef marq het volgende:
het fries is ook zo wazig:
1 ko - 2 kei
(1 koe, 2 koeien)
1 do - 2 doen
(1 duif, 2 duiven)
quote:
dubbele meervoudenquote:
Echt interessant Biancavia!quote:Op woensdag 31 mei 2006 14:36 schreef Biancavia het volgende:
[..]
dubbele meervouden
schoenen is een dubbel meervoud. Schoen was oorspronkelijk het meervoud van schoe(En shoe Du Shuh). Omdat het meervoud veel vaker voorkwam dan het enkelvoud (schoenen komen meestal paargewijs voor), werd het op den duur als enkelvoud gezien en kreeg een nieuw meervoud schoenen. Hetzelfde gebeurde met tee(En toe Du Zeh)/teen/tenen en pee / peen / penen (Brabants meervoud suikerpeeën)
been is ook oorspronkelijkeen meervoud, wat nog te zien is in : op de been blijven
Lammer, eier en blader waren meervouden, die als zodanig ook niet meer herkend werden en een extra uitgang -en kregen. Lover (van loof), spaander, hoender, runder zijn oorsponkelijk ook meervouden
Omgekeerd werd in het Zuid-Afrikaans varken als een meervoud beschouwd en kreeg dus als enkelvoud (aard)vark.
jurk < jurken < middelnederlands journeykijn (journey = wapenrok). Jurken werd als een meervoud gezien, terwijl het suffix -ken (-kijn) dus een verkleinwoord was.
We vinden dit in het Brabants terug als -ke : manneke < manneken < mannekijn (Het Franse mannequin is aan het middlnederlandse mannekijn ontleend en zo weer teruggeleend in het Nederlands)
Verwarrig alom!
Oh, vergeten erbij te zetten.quote:Op woensdag 31 mei 2006 17:10 schreef LennyKravitz het volgende:
[..]
Echt interessant Biancavia!waar heb je dit vandaan?
Die zijn inderdaad vet! (En dan niet in de hippe zin van het woord.)quote:Op zondag 4 juni 2006 10:02 schreef zoeperzazke het volgende:
Over koeien gesproken, de uitspraak is hetzelfde, maar de vervoeging is juist:
1 cuy (spreek uit: 1 koei)
2 cuys (spreek uit: 2 koeis).
Wat cuys zijn? Een groot type cavia, oorspronkelijk gefokt voor het vlees, maar zijn nu ook als huisdier gehouden. Wegen zo'n 2 a 3 kilo. Wie meer wil weten, ga vooral niet op cuy googelen... (bbq-foto's)
quote:Op vrijdag 13 april 2007 12:30 schreef Biancavia het volgende:
Goeie kick.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |