Hang jij hem er wel eens in bij een meid met wie je geen liefdesrelatie hebt bijvoorbeeld?quote:Op zaterdag 20 mei 2006 13:58 schreef Aaargh! het volgende:
[..]
[..]
Mag ik hieruit concluderen dat jullie geloof nodig hebben om jullie 'primitieve behoeften' onder controle te houden ?
Wat voor primitieve behoeften gaat het hier dan over ? Want zover ik weet heb ik als atheïst mijn primitieve behoeften prima onder controle, uit eigen vrije wil en op basis van mijn eigen ethisch besef, zonder dreiging met hel ende verdoemenis.
Nee. (Nog even afgezien van het feit dat dit niets te maken heeft met het in de hand hebben van primitieve behoeften)quote:Op zaterdag 20 mei 2006 14:46 schreef FuifDuif het volgende:
[..]
Hang jij hem er wel eens in bij een meid met wie je geen liefdesrelatie hebt bijvoorbeeld?
Ja.quote:Op zaterdag 20 mei 2006 14:46 schreef FuifDuif het volgende:
[..]
Hang jij hem er wel eens in bij een meid met wie je geen liefdesrelatie hebt bijvoorbeeld?
dit principe geld wellicht voor kinderen en pubers, maar geld absoluut niet voor volwassenen. wil jij vaker drugs gebruiken omdat het verboden is? wil jij vaker 180 km/h rijden omdat het verboden is? de waarde van veel regels is vaak zelf-evident.quote:Op zaterdag 20 mei 2006 13:07 schreef descendent1 het volgende:
[..]
Dat vraag ik me nog wel eens af; want als al je directe behoeften (driften, emoties etc) met zo veel verboden omgeven zijn; zou je dan juist niet nog meer de behoefte hebben om er gehoor aan te geven; juist OMDAT het niet mag?
(mijn altijd terugkomende) voorbeeld: het kind en de koektrommel: Ouders gaan weg; kind alleen thuis. Ouders zeggen: Je mag alles doen, behalve aan de koektrommel zitten. Wat is dan hetgene wat het kind het allerliefste zou willen doen?
moraliteit is iets dat zelf-evident in de schepping vastligt. religies maken moraliteit vaak wat expliciter, maar hebben absoluut geen alleenrecht idd.quote:Op zaterdag 20 mei 2006 15:02 schreef Aaargh! het volgende:
[..]
Nee. (Nog even afgezien van het feit dat dit niets te maken heeft met het in de hand hebben van primitieve behoeften)
Ik wordt ook een beetje ziek van al die gelovigen die menen het alleenrecht te hebben op morailiteit
Ik denk dat het ook wel voor volwassenen kan gelden; hoewel dat uiteraard per persoon verschilt.quote:Op zaterdag 20 mei 2006 15:33 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
dit principe geld wellicht voor kinderen en pubers, maar geld absoluut niet voor volwassenen. wil jij vaker drugs gebruiken omdat het verboden is? wil jij vaker 180 km/h rijden omdat het verboden is? de waarde van veel regels is vaak zelf-evident.
Dan komt het uit jezelf; en is het dus niet door je omgeving als zijnde soiale druk opgelegd. Dat is alleen maar mooi.quote:ik wil niet meer of minder seks voor het huwelijk omdat het niet mag. ik heb gewoon seksuele behoeften, maar die worden absoluut niet aangewakkerd door een verbod hierop.
dat verbod leg ik mezelf op overigens, niet omdat het moet van de dominee, of van wie ook, maar omdat ik de oprechte overtuiging heb dat het tot niets dan ongeluk leidt. daarom is het voor mij betrekkelijk eenvoudig om die seksuele gevoelens te kanaliseren.
Moet je natuurlijk zelf weten, maar ik zou m'n kinderen niet bij jou in de buurt willen hebben, het onhouden van sex leidt tot vreemde neigingen.quote:Op zaterdag 20 mei 2006 15:33 schreef pmb_rug het volgende:
ik wil niet meer of minder seks voor het huwelijk omdat het niet mag. ik heb gewoon seksuele behoeften, maar die worden absoluut niet aangewakkerd door een verbod hierop.
dat verbod leg ik mezelf op overigens, niet omdat het moet van de dominee, of van wie ook, maar omdat ik de oprechte overtuiging heb dat het tot niets dan ongeluk leidt. daarom is het voor mij betrekkelijk eenvoudig om die seksuele gevoelens te kanaliseren.
ik heb daar absoluut geen last van. totaal niet zelf. ik denk zelfs het tegenovergestelde. echt pervers word je pas als je zo afgestompt bent dat normale seks je niets meer doet...quote:Op zaterdag 20 mei 2006 22:26 schreef logicum het volgende:
[..]
Moet je natuurlijk zelf weten, maar ik zou m'n kinderen niet bij jou in de buurt willen hebben, het onhouden van sex leidt tot vreemde neigingen.
een geloof zonder daden is een dood geloof.quote:Op zaterdag 20 mei 2006 19:28 schreef Jeweet het volgende:
In het Christelijke geloof zijn bepaalde normen en waarden belangrijk die inderdaad wel gunstig zijn voor de gemeenschap. Bijvoorbeeld naastenliefde is erg belangrijk in het geloof, maar als je in meer geindividualiseerde samenleving woont is hier veel minder van te merken (gelovig of niet). Het is denk ik dus ook niet zo dat het geloof gunstig is, maar bepaalde normen en waarden en die zijn in deze samenleving soms wel ver te zoeken
Eva werd verleid met grote beloften, ook je andere voorbeeld maken absoluut niet duidelijk dat die mensen dat doen OMDAT het niet mag. Winkeldieven bijv. kunnen gewoon een te grote wensenlijst hebben met een te klein budget (het kan zelfs verslavend zijn). Zo word er ook weleens gesuggereerd dat er meer naar porno enzo gekeken word op de veluwe, absolute onzin. Het is wellicht meer dan zou moeten of dat je zou verwachten, maar absoluut niet meer dan een gemiddelde andere wijk.quote:Op zaterdag 20 mei 2006 19:44 schreef descendent1 het volgende:
[..]
Ik denk dat het ook wel voor volwassenen kan gelden; hoewel dat uiteraard per persoon verschilt.
Voorbeelden genoeg; oudere winkeldieven; snelheidsovertreders etc. De spanning die men voelt wanneer men iets verbodens doet is niet altijd leeftijdsgebonden. (en hoe zat het ook weer met Adam en Eva?![]()
quote:[..]
Dan komt het uit jezelf; en is het dus niet door je omgeving als zijnde soiale druk opgelegd. Dat is alleen maar mooi.
Als je jou zin goed leest kan je daaruit halen; dat het in het belang van het individu is om te geloven, omdat het beter is niet het eigen belang te dienen: in mijn ogen een tegenspraak.quote:Op zaterdag 20 mei 2006 10:17 schreef pmb_rug het volgende:
geloof is ook beter voor het individu, het is een enorme bevrijding als je niet meer als speelbal van je behoeften fungeert.
Vanuit de christelijke leer en vanuit vele andere ideeen over (de aard van) de mens zou je dat wel kunnen verklaren; van Hobbes, tot de Bijbel: De mensch is in principe een zondig wezen en dus tot het slechte geneigd. Daarom is het beter om niet altijd je eigenbelang te dienen.quote:Op zondag 21 mei 2006 12:02 schreef Zuur het volgende:
[..]
Als je jou zin goed leest kan je daaruit halen; dat het in het belang van het individu is om te geloven, omdat het beter is niet het eigen belang te dienen: in mijn ogen een tegenspraak.
Dat is volgens mij meer een filosofische kwestie.quote:Stellen dat het eigen belang van een individu ondergeschikt is aan het belang van anderen, is volgensmij, rationeel gezien, een cotradictio in terminis.
Wanneer een persoon kiest voor iets (bijvoorbeeld God) dat belangrijker is dan zichzelf, gaat hij er aan voorbij, dat de keuze in eerste instantie gemaakt is door hem zelf. Ofwel: hij vind het zelf beter dat God belangrijker is dan zichzelf. Dit kan logisch gezien niet kloppen.
Zie boven.quote:Om dezelfde reden ben ik het niet eens met: dat een samenleving belangrijker kan zijn voor een individu, dan het individu zelf.
Ach, het is altijd leuk om over te filosoferenquote:Wat heeft het voor zin om antwoord te geven op de vraag van dit topic, als de vraag zelf tegenstrijdig is? Namelijk: of het in het belang van de samenleving is dat we allemaal geloven in één geloof?
Het antwoord op zo'n vraag kan nooit betekenis hebben.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |