abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 8 mei 2006 @ 00:22:14 #1
145992 Wacky87
Zekerheid begint met twijfel
pi_37646545
Ieder mens heeft zijn beperkingen, op een bepaald moment zijn de grenzen van je kunnen, de grenzen van je macht bereikt. Een moment waarop je machteloos staat.

Iedereen kent het gevoel van machteloosheid dus. Ik kom hier vragen waarover jij je machteloos voelt. Antwoorden als Palestina, Armoede, Terrorisme zullen in je op komen. Maar daar wil ik het niet over hebben deze onderwerpen verdienen hun eigen topic.

Ik wil het graag hebben over machteloosheid in je omgeving.

Voorbeelden

Vriend(in) die gepest word, je kan troost bieden maar het pesten zelf kan je niet verhelpen dat valt buiten je kunnen.

Mensen in je omgeving die verdriet hebben, liefdesverdriet of verdriet omdat ze een dierbare hebben verloren. Hier geld tijd heelt alle wonden maar tot die tijd sta je machteloos.

Mensen in je omgeving die armoede in Nederland lijden, die moeite hebben brood te kopen, zelf ben je financieel niet sterk genoeg om te helpen..

Vele voorbeelden kunnen nog bedacht worden maar ik kom tot deze vragen.

Voel jij jezelf vaak machteloos en hoe ga je daarmee om ?

Kan je het accepteren dat je soms machteloos staat ?

Is het mogelijk helemaal machteloos te zijn ?

Voel je niet gebonden aan deze vragen, deze bieden slechts een richtlijn voor de mensen die dat fijn vinden bijna elke reactie is welkom.
pi_37647305
Als ik een probleem tegenkom probeer ik dat met 100 200 % inzet op
te lossen.
Lukt het mij niet het probleem binnen bepaalde tijd op te lossen zal ik het voor
het moment moeten accepteren als zijnde een feit. Later kan ik er altijd nog op terug komen.
Op dit punt gaan veel mensen door met het proberen op te lossen van problemen
waar ze op dat moment simpelweg niets aan kunnen doen. Ze staan machteloos.
Vind dat vaak pijnlijk, zeker bij familie en vrienden.

Dit is ff kort door de bocht wat me het eerste te binnen schiet bij het woord machteloosheid.

pi_37647473
even kort antwoord op je vragen:

- nee
- ja
- ja, in bepaalde gevallen is dat mogelijk
- En zoals pijn ook een vorm van voelen is, laat kou me weten dat ik wist wat warmte was.
- Ik ben de reden voor wie voor zijn lijden reden zoekt!
- Those people who tell you not to take chances, they are all missing on what life is about.
  maandag 8 mei 2006 @ 01:29:52 #4
100657 SingleCoil
Gezinshoofd
pi_37647518
machtloosheid is een waardevol gevoel. het leidt tot realiteitszin, een essentieel onderdeel van zelfacceptatie.
het is overigens ook het ultime wapen van de looser: ik ben machteloos, dus val mij niet aan op mijn berusting. Als je vriendin gepest wordt is er maar 1 persoon die jou belet in te grijpen en dat ben je zelf. Ik lig liever falende in het ziekenhuis dan machteloos op de bank.
Mu!
  maandag 8 mei 2006 @ 23:23:47 #5
147639 StupidByNature
Ompa Til Du Dør!
pi_37676182
Aangeleerde hulpeloosheid heet dat. Dat is niet echt machteloosheid. Maar goed, I get your point.

Sommige dingen zijn gewoon niet op te lossen. Ook ben ik beperkt aan bepaalde natuurwetten en behoeften. Ik kan bijvoorbeeld niet zo maar wegvliegen als ik gevangen wordt gehouden door 4 muren. So be it. Klinkt slap, maar het is in de meeste gevallen een stuk stoerder om je eigen situatie te erkennen en je daarbij neer te leggen dan te vechten tegen de bierkaai.

Bewustwording hiervan (of zelfacceptatie zoals het hier ook genoemd wordt) is de simpele oplossing hiervan. Zet je gevoel zo veel mogelijk aan de kant, en gooi het over een rationelere boeg. Ga niet uit van de dingen die je niet kunt, maar van de dingen die je wel kunt. Je leven zal er een stuk fijner op worden.
pi_37676286
Een heel kort antwoord hoe wij binnen de psychiatrie omgaan met dit soort zaken. De verantwoordelijkheid ligt bij de ander; je kan iemand tips geven, maar zal het zelf moeten doen. Zaken oplossen voor de ander is dodelijk.
pi_37676331
quote:
Op maandag 8 mei 2006 23:23 schreef StupidByNature het volgende:
Zet je gevoel zo veel mogelijk aan de kant, en gooi het over een rationelere boeg. Ga niet uit van de dingen die je niet kunt, maar van de dingen die je wel kunt. Je leven zal er een stuk fijner op worden.
Zoiets KAN iemand die in een melancholische wanhopige depressie zit niet. Die hebben totaal geen boodschap aan dergelijke informatie. Zij kunnen vaak niets meer.
pi_37676806
Ik heb een tijd een vrij groot probleem gehad waar ik zelf inderdaad niets aan kon doen. Dan sta je gewoon machteloos en dat is best een rottig gevoel.
Het helpt inderdaad wel bij zelfacceptatie - je leert je grenzen beter kennen. Ook leer je ervan zo goed mogelijk om te gaan met een nare situatie, wat later weer kan helpen bij andere problemen.

Ik denk dat het best kan dat je compleet machteloos kan zijn, en dat het te accepteren is als je machteloos bent.
pi_37678817
Is dit niet meer een REL/PSY topic?
  dinsdag 9 mei 2006 @ 08:32:09 #10
63792 0d1n
Introvert iNtuitive raTional
pi_37681634
Bah, mensen die alles op willen lossen hebben een steekje los zitten.

Ingmar Bergman with o setimo selo
http://groups.yahoo.com/subscribe/BERGMAN
a dialogue between death/believe/wisdom
Mundus vult decipi
  dinsdag 9 mei 2006 @ 11:05:02 #11
147639 StupidByNature
Ompa Til Du Dør!
pi_37685007
quote:
Op maandag 8 mei 2006 23:27 schreef KonnieKipke het volgende:

[..]

Zoiets KAN iemand die in een melancholische wanhopige depressie zit niet. Die hebben totaal geen boodschap aan dergelijke informatie. Zij kunnen vaak niets meer.
Dit klopt natuurlijk. Gelukkig zijn er voor dit grotendeels lichamelijke probleem medicijnen op de markt die de aandoening kunnen verzachten. Zonder medicatie kun je weinig doen tegen die machteloosheid lijkt mij.
  woensdag 10 mei 2006 @ 14:28:52 #12
120304 descendent1
Ja hoor, heb je hem ook weer..
pi_37708073
quote:
Op maandag 8 mei 2006 01:24 schreef bas-beest het volgende:
even kort antwoord op je vragen:

- nee
- ja
- ja, in bepaalde gevallen is dat mogelijk
Wat hij zegt..

ALs je niet zou kunnen accepteren dat je soms machteloos bent maakt dat het leven erg ondraaglijk lijkt me.
Het beste argument tegen de democratie is een gesprek van 5 minuten met een gemiddelde stemgerechtigde...
Geyl online landjesspel: http://www.fokalliance.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=7686
pi_37710682
Hoe machteloos je je voelt, is rechtstreeks gerelateerd aan hoe betrokken en/of verantwoordelijk je je voelt.

Als je de neiging hebt van alle problemen jouw probleem te maken, zul je je vaak machteloos voelen. Zelf probeer ik altijd bij dit soort gevoelens te bedenken: kan ik hier zelf iets aan veranderen? En zo nee, dan laat ik het verder gaan.

Een lullig klein voorbeeld, maar het maakt het wel goed duidelijk: in de file staan. In feite is iedereen dan machteloos, want niemand is 'bij machte' om de file zelf op te lossen. Hoe machteloos je je vervolgens vóelt, heeft te maken met hoezeer je het je aantrekt. Sommige mensen worden razend, anderen laten het gewoon over zich heenkomen doordat zij zich realiseren dat je drukmaken niets aan de situatie verandert.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')