quote:
Op zondag 23 april 2006 18:48 schreef Neuralnet het volgende:Met alle respect, maar een boekverslag hoor je te kunnen maken op basis van het boek dat je gelezen hebt. Als je het boek gelezen hebt, is de kans dat je door zo'n site in de problemen komt zeer klein. Enkel de leerlingen die het boek niet gelezen hebben komen in de problemen omdat ze simpelweg 1 bron bekijken en alles gewoon overnemen. Dat is plagiaat.
Er zit een groot verschil tussen ALLES jatten en informatie leren te selecteren. Informatie selecteren staat mijn inziens niet gelijk aan ALLE informatie op 1 site overnemen. Natuurlijk is het sneu als een serieuze leerling op die site komt en een foutje overneemt, maar het is ook niet de bedoeling dat slechts 1 site gebruikt wordt. Je kan een aantal bronnen controleren en als je dan eens een foutje overneemt van 1 van de bronnen, dan is dat een verwaarloos klein onderdeel van je werkstuk. Sterker nog: de andere bronnen geven een goede suggestie welke bron minder betrouwbaar is.
Wie zonder zich te verdiepen 1 bron klakkeloos overneemt verdient het gewoon. Trouwens, bij opdrachten waarbij het neer komt op de bron en het nadrukkelijk de bedoeling is om de bron te noteren is geheel kopiëren ook NOOIT toegestaan. Je noemt altijd de bron en je citeert een paar zinnen. Als de leraar vervolgens ziet dat je 5 bronnen hebt waarvan er 1 nep is, dan krijg je echt geen onvoldoende. (Tenzij je had moeten weten dat je zulke bronnen niet moet gebruiken.) Heb je echter GEEN bron, schrijf je onzin op, heb je je niet verdiept en is het pure plagiaat, dan ben je jammerlijk de klos.
Ik vind alle argumenten die hier genoemd worden inderdaad helemaal opgaan.
Voor leerlingen vanaf de de 2e/3e klasWant: er staat meer op deze site dan alleen boekverslagen. Er staan ook onwaarheden die als feiten worden gepresenteerd.
Daarom blijf ik erbij dat kinderen in de 1e klas of op de basisschool, die (misschien vergeten de mensen hier dat omdat ze zelf nog geen internet hadden op die leeftijd) dus dit onderscheid tussen nep en echt en het citeren/kopieren van bronnen nog niet helemaal hebben tegen dit soort sites beschermd moeten worden.
Ik weet niet of het al gebeurt, maar leraren van deze leerlingen zouden die kinderen een lijst moeten geven van (on)betrouwbare bronnen op internet. Boeken zijn altijd goed, maar internet is relatief nieuw en ik hoop dat ze kinderen op een minder botte manier dan deze site kunnen duidelijk maken dat je niet alle bronnen zomaar kan vertrouwen.
Persoonlijk begrijp ik de leraren die dit initatief hebben genomen ook niet echt. Okee, het is grappig. Maar om nou moedwillig niet-kloppende teksten op internet te gaan zetten om je leerlingen te neppen? Zou je je als leraar niet gewoon wat meer moeten inzetten om ze duidelijk te maken wat wel en niet kan? Waar je goede informatie wèl vindt op internet? Hoe je na kan gaan of deze informatie ook klopt? Daar hebben ze toch veel meer aan
![]()
En als dan blijkt dat ze alsnog dingen kopieren van internet, chapeau voor de leerling als de leraar het niet doorheeft.. maar een goede leraar zou het toch moeten herkennen. Taalgebruik, vreemde zinsconstructies, het valt altijd na te gaan of iets geplagieerd is, daar is zelfs software voor!
[ Bericht 37% gewijzigd door #ANONIEM op 23-04-2006 19:50:06 ]