FOK!forum / Lifestyle / Tropisch aquarium
Thorkazondag 23 januari 2000 @ 03:29
Ik heb sinds 3 maanden een tropisch aquarium en buiten verwachting (ik keek nooit naar vissen) is het m'n grootste hobby geworden! Ik heb nu net een kweekbakje aangeschaft.
In de bak zitten Diamantgoerami's, Corydorassen, Indische Glasswels, Tetra's, Killi's (aplocheilichtus Normani), modderkruipers en Gibbiceps.
Wie weet wat meer van Gibbiceps (of is ook verzot op zijn/haar aquarium)?
Chainsawzondag 23 januari 2000 @ 10:02
M'n pa heeft ook 'n tropisch aquarium. Is wel leuk . Alleen 'n buurjongen van me heeft piranha's, dat is toch nog net ff wat toffer.
Ik zal 'ns aan m'n pa vragen, die heeft 'n heel boek over verschillende aquariumvissen.
#ANONIEMzondag 23 januari 2000 @ 10:02
Ja dat lijkt me ook nog wel eens wat, een tropisch aquarium Ik ben alleen veel te vaak (lang) weg dus dat lijkt me niet handig voor die vissen
Felis Sylvestriszondag 23 januari 2000 @ 10:36
Ja hoor, ben er weer!
Je wou wat meer weten over Gibbiceps, nou weet is dit een latijnse/wetenschappelijke benaming, dus weet ik effe niet welke je bedoelt, dus dat zal ik even opzoeken en je krijgt binnenkort nog antwoord van mij.
En ik ben natuurlijk ook erg verzot op mijn aquarium.

groetjes

Paul Hermans

buzzerzondag 23 januari 2000 @ 20:18
Ik heb al mijn aquariumboeken er opna geslagen, maar ik heb niets kunnen vinden over Gibbiceps, voor de rest zit mijn aquarium zo'n beetje hetzelfde in elkaar.

Laat jij je Killi's nog eitjes leggen, zo ja hoe doe je dat, en lukt dat ?

sunshinemaandag 24 januari 2000 @ 10:07
Ik heb ook eens een aquarium gehad, met simpele visjes erin, weliswaar. Een paar kardinaaltjes enzo. Maar ook met een prachtige maanvis. De verkoper in de dierenwinkel zei dat een maanvis makkelijk bij andere visjes kon, als hij er van jongs af aan mee opgroeide kon het geen kwaad, zou hij de anderen niet opeten.

Hij groeide voorspoedig en na een half jaartje was hij zo groot dat hij eigenlijk niet meer in het bakkie paste (zo groot was het aquarium niet). Op een dag begon hij met eitjes leggen en bleek dat hij een zij was! Heel leuk om te zien hoor, maar ik had er geen meneer maanvis in zitten dus die eitjes zou toch niks worden volgens mij. Ik wilde die eitjes dan ook van de bladeren afhalen omdat mevrouw wel erg beschermend optrad tegen die arme kardinaaltjes. Ja, mooi niet, mevrouw 'beet' mij in mijn hand! Toen heb ik de maanvis terug gebracht naar de dierenwinkel waar ze er erg blij mee waren.
Toch was het bakkie nooit meer hetzelfde toen mevrouw weg was.

BooBooSanmaandag 24 januari 2000 @ 10:54
Hallo Sunshine,

ik zie toevallig net je post en wou je ff wat vragen.

Ik heb zelf nl. pas een nieuwe bak (m'n vorige lekte en ik wou toch al wat groters) en heb er o.a. ook wat (3) jonge maanvissen in gekocht. Omdat je het had over de groote van die beesten als ze volwassen zijn maak ik me toch een beetje zorgen of ik daar wel goed aan gedaan heb. Mijn bak is 60×30×30 is dat groot genoeg denk je? Of had ik toch beter een maatje groter (80 lang) kunnen nemen? (Maar deze maat kon net mooi naast m'n pc'tje staan )

En ja, aquariums zijn te gek! Dit is dus m'n 2e bakkie pas en ik vond er vroeger ook helemaal niks aan. Maar je kunt er zo veel mee doen wat betreft inrichting ,het is net een onderwater tuin.

O ja, weet iemand toevallig een echt goeie speciaalzaak in ,of in de buurt van A'dam ? Ik ben vooral op zoek naar een zaak die een beetje ruim assortiment waterplanten heeft!

Groet BBS

sunshinemaandag 24 januari 2000 @ 10:56
Zo groot was mijn bakkie ook, dus ik vrees met vreze! . Maar vraag het Buzzer, volgens mij weet hij er meer van.
Succes
BooBooSanmaandag 24 januari 2000 @ 11:11
SHIT!!!

Nou ja,thanks anyway!

Enne Buzzer, waar blijf je ?

Bolletjemaandag 24 januari 2000 @ 12:24
ik heb geen aquarium...
BooBooSanwoensdag 26 januari 2000 @ 09:54
quote:
op 01-24-2000 om 10:56 AM schreef sunshine het volgende:
Zo groot was mijn bakkie ook, dus ik vrees met vreze! . Maar vraag het Buzzer, volgens mij weet hij er meer van.
Succes


Zeg Sunshine,

ik wil je niet beledigen hoor maarre...hebben wij het wel over dezelfde soort vis ? Bedoel jij geen discusvis ofzo?

Die worden inderdaad nogal groot. Ik ben gisteren toch maar ff voor de zekerheid naar de dierenwinkel gegaan en het formaat van een volwassen maanvis viel mij errug mee.

sunshinewoensdag 26 januari 2000 @ 10:36
Hoi BBS,

Ik had het wel degelijk over een maanvis! Misschien issie wel erg groot geworden, maar zij paste écht niet meer fatsoenlijk in mijn bakkie. Zij zal een cm. of 15 zijn geweest en dat vond ik in een bakkie van 30 hoog niet passen. Het gaat dus imho. niet om de lengte alleen van je bak, maar ook over hoogte en diepte.
Maar misschien was het wel bijzonder ofzo? De man van de dierenwinkel wilde haar maar wat graag terug hebben.

Groetjes Yvonne

highwoodmanmaandag 5 april 2004 @ 22:50
Maanvissen hebben een grote bak nodig. Misschien ff op google kijken voor meer info over maanvissen. Of een aquarium-boek raadplegen
Mylenemaandag 5 april 2004 @ 22:51
Topickick .

Bovendien is er nu F&F.

Slotje.