MDF is hout, dus dat brandt lekkerquote:Op donderdag 23 februari 2006 20:03 schreef Lienekien het volgende:
Gipsplaten zijn toch brandwerend? Dat lijkt me dan een nadeel van mdf, want dat is volgens mij niet brandwerend.
ik ga der niet van uit dat ik me eigen huis in de fik ga stekenquote:Op donderdag 23 februari 2006 20:03 schreef Lienekien het volgende:
Gipsplaten zijn toch brandwerend? Dat lijkt me dan een nadeel van mdf, want dat is volgens mij niet brandwerend.
je bankstel is ook van houtquote:MDF is hout, dus dat brandt lekker
gipsplaten kan je niet aflakken denk ikquote:Op donderdag 23 februari 2006 20:35 schreef SolidasRock het volgende:
Ik zal het simpel zeggen: Goedkoop=Duurkoop. Kies gwoon gipsplaten, die kunnen beter tegen vocht dan MDF. Voor vloeren en wanden wordt doorgaans geen MDF maar multiplex gebruikt en das nie goedkoop.
MDF is trouwens niet van houtsnippers maar van laagjes zaagsel, verhardt met lijm... Multiplex is daartegen in wel van houtsnippers gemaakt...
bij mijn weten is multiplex gewoon laagjes geschilde hardhouten (oid) boom, welke kruislings verlijmd zijn met elkaarquote:Op donderdag 23 februari 2006 20:35 schreef SolidasRock het volgende:
Ik zal het simpel zeggen: Goedkoop=Duurkoop. Kies gwoon gipsplaten, die kunnen beter tegen vocht dan MDF. Voor vloeren en wanden wordt doorgaans geen MDF maar multiplex gebruikt en das nie goedkoop.
MDF is trouwens niet van houtsnippers maar van laagjes zaagsel, verhardt met lijm... Multiplex is daartegen in wel van houtsnippers gemaakt...
juistemquote:MDF is gemaakt van (geen laagjes, hoe kan je nou van zaagsel(is los) laagjes maken en verlijmen ) en met een lijmsooort waarna geperst op dikte
Een paar minuten vertraging door de gipsplaten kunnen wel levensreddend zijn.quote:Op donderdag 23 februari 2006 20:58 schreef bonke het volgende:
[..]
ik ga der niet van uit dat ik me eigen huis in de fik ga steken
en btw een huis waarvan de wanden van gips zijn kan ook afbranden
[..]
je bankstel is ook van hout
Moeilijke zin hoor, als ik erachter ben wat MDF voor jou is zal ik je een betere antwoord geven, voorlopig krijg je dezequote:Op donderdag 23 februari 2006 21:39 schreef Cybersijp het volgende:
[..]
bij mijn weten is multiplex gewoon laagjes geschilde hardhouten (oid) boom, welke kruislings verlijmd zijn met elkaar
MDF is gemaakt van (geen laagjes, hoe kan je nou van zaagsel(is los) laagjes maken en verlijmen) en met een lijmsooort waarna geperst op dikte
Bonke, neem gerust MDF... Als je er ooit spijt van krijgt en er een topic over opent, mail me dan of zo, dat wil ik echt niet missenquote:Op donderdag 23 februari 2006 21:46 schreef bonke het volgende:
de naden van de stukken mdf die ik hier al gebruikt heb werden pas na een aantal jaren zichtbaar
mdf kan je trouwens heel mooi vlakmaken met plamuur, alleen moet ik dan wel het juiste vulmiddel gebruiken en de randen afschuinen zoals bij gipsplaten
[..]
juistem
Ik vroeg me al af wanneer iemand op dit punt kwam want je moet er wel even naar kijken, MDF is zeer zuigend spul, je moet het echt goed gronden en dan aflakken, wil je een beetje goed qualiteid verf hebben kost dat toch bij elkaar flink wat euros.quote:Op donderdag 23 februari 2006 22:17 schreef Martijn_77 het volgende:
@Bonke waar wil je de MDF dan mee afwerken qua verf enzo?
neehoor, ik had al eerder gezegt dat ik niet wil behangen maar de boel af wil lakken ( met mat dan he geen hoog of zijdeglans )quote:Op donderdag 23 februari 2006 23:15 schreef dedennis het volgende:
aha er komen steeds meer wensen te voorschijn
tja dan veranderd het de zaak toch nog wel even
de gipsplaten latexen word dan gipsplaten met structuurverf of spachtelputz
kost toch ook wel iets meer
Welnee hoor, gewoon mdf panelen nemen. voorstrijken met een goede grondverf, en daarna twee lagen kwalitatief hoogwaardige hoogglans/ zijde glans verf erover heen. Wedden dat je ze met een doekje kan afnemen? Heb het zelf in mijn hele boververdieping getimmerd. Zie topic genaamd "renovatie"voor pics. Spachtelputz krijg je zeker niet kado dat kost je de nodige euros per meter.... Een zooi verf de meter is a sneller klaa en kost een stuk minderr, plus hoeft niet voorbewerkt te worden alvorens aan te kunnen brengen( tov spachtelputz)quote:Op donderdag 23 februari 2006 23:15 schreef dedennis het volgende:
aha er komen steeds meer wensen te voorschijn
tja dan veranderd het de zaak toch nog wel even
de gipsplaten latexen word dan gipsplaten met structuurverf of spachtelputz
kost toch ook wel iets meer
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |