Gisteren waren we met de dieetclub uit LIF in Dierenpark Emmen. We hebben daar een rondleiding gekregen door de keukens, waar het eten voor alle dieren wordt klaargemaakt. Een rapportage:
A. Voedingsmedewerker Rijk van Dijk geeft uitleg over hoe de keuken in elkaar zit. Achter hem zie je de 'natte' en de 'droge' keuken, waar voer wordt klaargemaakt. Altijd een dag van tevoren, de voorraden zijn voor minimaal 1 week aanwezig.
![]()
B. Veel dieren krijgen onder andere 'brokken' waarin de meest essentiële voedingsstoffen zitten. Dat wordt aangevuld met vers voer.
![]()
C. Een blik in de 'natte' keuken (hier mochten we vanwege de hygiëne uiteraard niet in). Het computerscherm geeft aan wat de samenstelling van het voer moet zijn. Dat kan per dag of week variëren.
![]()
D. Lekker vers
![]()
![]()
E. Ook dit is vers. Erg vers. Het leeft zelfs nog. Meelwormen.
![]()
F. Ook mensenvoer kan goed zijn voor dieren. Sommige aapjes krijgen een mengsel van Yakult...
![]()
G. ...en Nutrilon met nog wat ander spul
![]()
H. Honing voor de beren, en liga voor sommige aapjes
![]()
I. Een struisvogelei
![]()
Ja, inderdaad. "De struisvogels leggen als gekken, en dus gebruiken we de eieren voor de dieren die eieren eten (de bavianen bijvoorbeeld). Dat scheelt een hoop kippeneieren kopen." De eieren worden meestal gekookt. Hoe lang? Ze zijn in 1,5 uur hard
![]()
![]()
J. In de vriezer (-23 graden) ligt ook van alles. Zoals gewone ratten
![]()
K. Maar ook...
![]()
L. Overal hangen instructies
![]()
Door de week werken hier 5 man en een diëtiste. In het weekend werken er 3 mensen. Al het voer wordt in speciale bakken gedaan waarvan kleur en vorm verschillen. Zo is meteen duidelijk welk voer voor welke afdeling bestemd is. Per dag wordt al het voer op twee karren de hele dierentuin rondgebracht. Zo'n kar is dus ook op een bepaalde manier ingedeeld om de route zo efficiënt mogelijk te laten verlopen.
De diëtiste bepaalt wat voor voer een dier krijgt. Ze ontwikkelt ook zelf voer. Zo heeft ze bijvoorbeeld glutenvrije apenbrokken ontwikkeld, omdat een bepaald soort aapjes allergisch voor gluten bleek te zijn. Inmiddels worden die brokken ook door andere dierentuinen aangekocht.
[ Bericht 2% gewijzigd door Rewimo op 20-02-2006 07:36:09 ]
Most people don't listen with the intention to understand, they listen with the intention to reply.
<a href="http://bijenzonderzorgen.nl/" target="_blank" rel="nofollow">
http://bijenzonderzorgen.nl/</a> beslist geen BIJ-zaak!