abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_35107591
Hallo allemaal,

Ik ben op zoek naar tips... ik wil dit jaar op vakantie naar Kroatie. Door middel van het forum ben ik tot de conclusie gekomen dat porec of Rovinj het leukste is. Maar ik ben er nog niet uit welke van de twee ik moet kiezen. Heeft iemand ervaring met beide plaatsen en welke vond je het leukste? Ben op het reisbureau geweest om advies te vragen, maar ze wisten het daar ook niet goed

Tja, wat vind ik leuk? Leuk stadje met lekkere tentjes om iets te eten, met leuke winkels, iets van een strand, gezellige terrasjes en leuke discotheek met goede muziek. En natuurlijk moet er wel wat te doen zijn...
We zijn van plan om met de auto te gaan, dus we hebben best veel mogelijkheden.
pi_35108041
quote:
Leuk stadje met lekkere tentjes om iets te eten, met leuke winkels, iets van een strand, gezellige terrasjes en leuke discotheek met goede muziek.
Daar hoef je echt niet helemaal voor naar Kroatie hoor.
JJ72 - Heat
pi_35108373
ik was in rovinj geweest en dat kan ik je zeker aanraden.



smalle oude straatjes en heel veel cafe's. Ziet er heel net uit daar.
pi_35108391
Ja, dat snap ik ook!
pi_35108420
Wauw! Wat een super mooie foto
pi_35110002
Rovinj is prima. Er vertrekken bussen naar de discotheken van Porec, dus die zul je niet missen. Verder is het uitgaansgebied net buiten Rovinj wel aardig (taxi 5 euro meen ik). En het oude centrum natuurlijk. Porec is wat groter, daar zit ook een casino etc.
pi_35111181
Ik heb in porec gezeten en ben ook in rovinj geweest en je moet echt porec nemen. Je kan altijd gemakkelijk een dag naar rovinj toe. In rovinj is niet zoveel uitgaan en met de bus daar wil je echt niet, dat is heel anders dan in nederland en niet echt veilig.

In porec is alles op loopafstand, wel zo makkelijk en het strand is er ook beter. Rovinj is meer een havenstadje met minder strandmogelijkheid en minder winkeltjes.
  woensdag 15 februari 2006 @ 14:12:12 #8
23137 Thegeronimo
Ich bun ut mer....
pi_35111212
Ik ben in beide plaatsen op vakantie geweest. Mijn ervaringen effe kort:

Porèc
Hotel: Neptun. Perfect hotel zonder zwembad met goede buffetvorm maaltijden
Strand: op het eiland voor de kust zijn prachtige kleine zandstrandjes
Vertier: Boulevard met elke avond kraampjes en muziek op de terrassen
Excursies: Vele excursies worden aangeboden. Je bent snel in Venetie met de boot via Rovinj

Rovinj
Hotel: Sol Park. Goed hotel met zwembad en erg uitgebreide buffetvorm maaltijden
Strand: Stukje zuidelijk van Rovinj is een natuurgebied met zandstranden, bij de hotels zijn alleen rotsstranden
Vertier: Het centrum is klein met terrasjes, verder is er niet heel veel te doen.
Excursies: Vele excursies in de buurt en verder weg. Je bent snel in Venetie en Brijuni

Andere mogelijkheid is om bij het reisbureau de touristique op te vragen. Dat is een organisatie die objectief de/het land/streek/plaats/hotel beschrijft.
pi_35111336
quote:
Op woensdag 15 februari 2006 14:12 schreef Thegeronimo het volgende:
Je bent snel in Venetie met de boot via Rovinj
let wel, dit is niet goedkoop en je moet het reserveren. De overtocht duurt 1 a 2 uur en je hebt dan nog iets van 8 uur in Venetie en je moet met die boot terug (enkele reis was niet mogelijk toen ik er was). Ik ging trouwens rechtstreeks vanuit Porec naar Venetie?

Daarnaast moet je wel zeebenen hebben. Wij kwamen op de terugweg in een zware storm terecht en dat was echt heel heftig. Op de boot waren iets van 200 man en echt 90% was continue (2 uur lang) aan het kotsen. De boot is een soort grote speedboat en gaat vrij hard. Je vloog dus ook echt compleet uit het water om de 20 seconden en kwam met een smak weer neer.

Ik ga nevernooit niet meer in die boot. Al heb ik gelukkig als 1 van de weinigen niet alles ondergekotst.
pi_35112760
quote:
Op woensdag 15 februari 2006 14:11 schreef snoekiesnoek het volgende:
In rovinj is niet zoveel uitgaan en met de bus daar wil je echt niet, dat is heel anders dan in nederland en niet echt veilig.
Het verschilt helemaal niks van Nederland. De chauffeur spreekt alleen geen nederlands. En met die Stena Line achtige boot naar Venetië is echt wel de moeite waard, die stad is prachtig. Een boottochtje van enkele uurtjes is dan echt geen probleem wanneer je met gezellige mensen bent. Wel reserveren idd.
pi_35112879
Pula is ook geweldig!! wij zaten in de buurt van fazanna (camping bivillage). Rovinj en Pula binnen handbereik en de camping zelf was ook wel luxe. Je had uitzicht op de premantura eilanden.
pi_35113156
quote:
Op woensdag 15 februari 2006 14:55 schreef DeStedebouwer het volgende:

[..]

Het verschilt helemaal niks van Nederland. De chauffeur spreekt alleen geen nederlands.
Mmm, ik heb 1 keer een half dronken chauffeur gehad en 1 keer reed de chauffeur bijna van de berg af
Ook 3 keer een noodstop meegemaakt met een bus omdat een of andere halfgare ging inhalen terwijl dat niet kon en bijna tegen ons aanreed. Ik vertrouw het daar niet meer hoor met die bus, zeker niet in de nacht.
quote:
En met die Stena Line achtige boot naar Venetië is echt wel de moeite waard, die stad is prachtig. Een boottochtje van enkele uurtjes is dan echt geen probleem wanneer je met gezellige mensen bent. Wel reserveren idd.
Het is inderdaad de moeite wel waard, maar kies wel een dag met rustig weer uit of eet niet teveel voordat je weer teruggaat Had jij ook zo'n soort grote speedboot? Of had jij een soort cruise ship?
pi_35113869
quote:
Op woensdag 15 februari 2006 15:05 schreef snoekiesnoek het volgende:

[..]

Mmm, ik heb 1 keer een half dronken chauffeur gehad en 1 keer reed de chauffeur bijna van de berg af
Ook 3 keer een noodstop meegemaakt met een bus omdat een of andere halfgare ging inhalen terwijl dat niet kon en bijna tegen ons aanreed. Ik vertrouw het daar niet meer hoor met die bus, zeker niet in de nacht.
[..]

Het is inderdaad de moeite wel waard, maar kies wel een dag met rustig weer uit of eet niet teveel voordat je weer teruggaat Had jij ook zo'n soort grote speedboot? Of had jij een soort cruise ship?
Deze; http://www.venezialines.it/index.htm Zo'n zelfde als Stena Line, je mag de boot niet uit want dan waai je weg, zo rap is ie

En van die bus... tja je moet geluk hebben. Gewoon achterin gaan zitten en genoeg bier drinken
pi_35114018
quote:
Op woensdag 15 februari 2006 15:24 schreef DeStedebouwer het volgende:

[..]

Deze; http://www.venezialines.it/index.htm Zo'n zelfde als Stena Line, je mag de boot niet uit want dan waai je weg, zo rap is ie

Dat ding had ik ook. Ze hebben trouwens wel genoeg kotszakken aan boord En je kan tax free drank erop kopen. Zo'n boot gaat trouwens nu ook van Harlingen naar Terschelling - Vlieland. Maar normaal stormt het niet zo heftig daar, dus wij hadden gewoon pech (en een sterk verhaal erbij )
  woensdag 15 februari 2006 @ 17:27:46 #15
407 Hik
La vida es un carnaval
pi_35119363
Rovinj is een prachtig stadje. Ik was er in april en toen was er echt geen kip. Toen was het heerlijk een beetje door die kleine straatjes te scharrelen, onvoorstelbaar dat daar geduirende de zomer zoveel mensen komen! Je kunt er heerlijk eten ook, veel invloeden van de italiaanse keuken. Er is een leuk marktje en wat grappige winkeltjes.
Toch denk ik dat het voor een volledige week (of langer?) wat aan de saaie kant is. Ik was er maar een paar dagen voor werk en in twee dagen heb je het stadje wel gezien. Misschien leuk om wat bussen te nemen naar andere delen van de kust om een beetje rond te kijken (ik ben niet zo'n strandligger ). Je kunt ook een dagtripje maken naar de Brijuni eilanden. Is een nationaal park en leuk als je wat meer wilt weten over de geschiedenis van Kroatië (het was het zomerverblijf van Tito).
Travel is fatal to prejudice,bigotry and narrow-mindedness and many of our people need it solely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one corner of the earth all one's lifetime.
pi_35153002
Pfff, ik vind het nog steeds erg moeilijk.
Maar alvast bedankt voor de tips!
Tips zijn natuurlijk nog steeds welkom
pi_35166919
quote:
Op donderdag 16 februari 2006 15:02 schreef Miss_Candy het volgende:
Pfff, ik vind het nog steeds erg moeilijk.
Maar alvast bedankt voor de tips!
Tips zijn natuurlijk nog steeds welkom
probeer als je een euro of 200 over hebt ook een paar dagen naar de hoofdstad te gaan, dat vond ik nog wel 10 keer leuker dan porec e.d. (ben niet echt een strandman).

En bij het stappen wel je paspoort mee, dat was wel handig toen mijn broer met zijn dronken kop tegen een muurtje wilde pissen en dit het politiebureau bleek te zijn. De groep agenten die ons toen oppakte was niet echt relaxed tegen ons, maar gelukkig wel een paspoort mee en daarom niet in de cel gekomen (wel 5 km buiten de stad gedropt door die eikels waardoor we een halve nacht met onze bezopen koppen aan het zoeken waren naar ons hotel).
pi_35179691
quote:
Op donderdag 16 februari 2006 15:02 schreef Miss_Candy het volgende:
Pfff, ik vind het nog steeds erg moeilijk.
Maar alvast bedankt voor de tips!
Tips zijn natuurlijk nog steeds welkom
Het maakt niet zoveel uit, als je een beetje actief bent ben je toch overdag veel weg, dan kom je overal. En 's avonds trouwens ook. Als je de hele dag aan het strand wil liggen zou ik gewoon een appartementje of camping zoeken die dicht bij het strand en centrum ligt. In welke plaats dan ook.
pi_35186843
2 jaar geleden 1 weken in rovinj geweest toptijd gehad alleen in rovinj zelf is niet superveel te beleven... maar wij hadden feestjes met de reisorganisatie of we gingen naar dingen in rovinj of we maakten zelf lol door aan het water te gaan zitten met hoop toffe lui.. drank, gitaar etc etc
Don't trust anyone else!
Trust me!
pi_37453581
Goed topic.. dit wou ik ook weten. Zo te lezen is in Porec meer te beleven.
  maandag 1 mei 2006 @ 16:33:30 #21
125852 suuzepluus
I'm watching you...
pi_37458188
ik zat ook aan Porec of Rovinj te denken...
heeft er iemand ook nog ervaring met Novigrad en het eiland KRK?

ik ga ook met de auto, we willen zo 2,5 - 3 weken gaan... en dan een klein weekje in elk plaatsje blijven. maar niet te duur uiteraard

hoe duur is het om met de boot naar Venetie te gaan?

[ Bericht 6% gewijzigd door suuzepluus op 01-05-2006 18:00:38 ]
pi_37458613
quote:
Op maandag 1 mei 2006 16:33 schreef suuzepluus het volgende:
ik zat ook aan Porec of Rovinj te denken...
heeft er iemand ook nog ervaring met Novigrad en het eiland KRK?

ik ga ook met de auto, we willen zo 2,5 - 3 weken gaan... en dan een klein weekje in elk plaatsje blijven. maar niet te duur uiteraard :-)

hoe duur is het om met de boot naar Venetie te gaan?
krenterin
  maandag 1 mei 2006 @ 16:54:14 #23
125852 suuzepluus
I'm watching you...
pi_37458756
quote:
Op maandag 1 mei 2006 16:48 schreef broodmonkeh het volgende:
krenterin


[ Bericht 22% gewijzigd door suuzepluus op 01-05-2006 17:59:24 ]
pi_37465075
quote:
Op maandag 1 mei 2006 16:33 schreef suuzepluus het volgende:
ik zat ook aan Porec of Rovinj te denken...
heeft er iemand ook nog ervaring met Novigrad en het eiland KRK?

ik ga ook met de auto, we willen zo 2,5 - 3 weken gaan... en dan een klein weekje in elk plaatsje blijven. maar niet te duur uiteraard

hoe duur is het om met de boot naar Venetie te gaan?
50 euro. En dan zit er een gids bij meen ik voor een stadswandeling. Oh en ook nog een tientje voor een 2e boot. Gondelen (smalle grachten) en taxiboot (boot die over die rivier dwars door de stad vaart) kosten ook een paar tientjes.

Reken op een dagje een 120 euro, dan kun je er wel aan uit met eten erbij enzo.
  dinsdag 2 mei 2006 @ 11:28:57 #25
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_37481849
Heb je inmiddels al besloten?Ik ben vorig jaar in Porec geweest. Vergelijken met Rovinj kan ik niet maar Porec raad ik zeker niet af.Als je strand wil dan moet je niet naar kroatie ( Istrie ) gaan want dat heb je er zo goed als niet. Er is meer gras en steen Wel is de zee prima en erg helder waar snorkelen erg leuk is.

Discotheken heb je in de stad zelf niet maar een klein stukje met de taxi die overigens erg goedkoop is en je bent al een heel end. Wij zijn 1x met een tocht over de zee geweest naar een dicotheek en die was wel mega groot. Je hebt er best veel kleine prul winkeltjes en andere oude gebouwen. Uiteten kan er prima en is over het algemeen ook goed en iets onder de prijs hier. Ik raad je af om kip te eten.

In de buurt van porec kan je ook genoeg doen. Pula is een redelijke stad op een halfuur / 3 kwartier rijden met de auto. Er worden ook andere excursies georganiseerd en daar valt dus ook Venetie onder.

Voor meer info, foto's of iets anders contact me....
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')