ZELE - De Belgische politie heeft donderdag een Nederlander gearresteerd die een explosief en andere wapens in zijn auto had. De ontmijningsdienst van het leger maakte de bom onschadelijk op het industrieterrein van Zele.
In de auto bevonden zich verder twee alarmpistolen, een seinpistool en een grote hoeveelheid munitie. De man droeg een dolk aan de gordel. Hij werd overmeesterd. Bij de Nederlandse politie staat de 37-jarige bekend als bijzonder labiel en agressief. Volgens de ontmijners had het tuig dodelijke gevolgen kunnen hebben in een omtrek van enkele meters.
=============================
Ik vraag me af wat die van plan was... Hoop niet dat het iets te maken heeft/had met dat andere bericht op NU.NL
=============================
DEN HAAG - Marokkaanse Nederlanders verhuizen vooral naar België, omdat de sfeer in Nederland jegens hen en de islam in de afgelopen jaren negatiever is geworden. Dat heeft de voorzitter van het Samenwerkingsverband van Marokkanen en Tunesiërs (SMT), S. Boudouft, donderdag voor de EO-radio gezegd.
Hij schat dat vorig jaar tweehonderd Marokkaanse Nederlanders naar de zuiderburen zijn vertrokken. De doorslaggevende reden was volgens Boudouft vaak de onvrede over het maatschappelijk klimaat in ons land en dus niet het halen van een 'importbruid', zoals geregeld wordt gezegd, of gezinshereniging. Hij zegt in elk geval twintig gezinnen uit Brabant te kennen die naar België zijn verhuisd. ===================================