Het Christendom is niet een culturele erfenis waar je even makkelijk afstand van kan doen als dat je hem kan omarmen, Akje. Het zit in je - hetgeen bij de meeste Nederlanders in zekere mate het geval is - of het zit niet in je. Vanuit deze culturele bagage handel je, al dan niet bewust. Bij jou zijn Christelijke normen ws een grotere speler in je dagelijks leven dan je zelf durft te erkennen, Akje.quote:Op vrijdag 30 december 2005 20:33 schreef Akkersloot het volgende:
Er wordt vaak gezegd dat het geven van kritiek op de cultuur van een ander volk of religie zo makkelijk is. Maar volgens mij is het juist om één of meerdere psychologische redenen juist veel moeilijker om je eigen cultuur bekritiseren, ten gunste van de cultuur van een ander volk of een andere religie.
Dit zou dan verklaard kunnen worden door bijvoorbeeld
1. De christelijke cultuur zelf. Het grote idool van het christendom deed immers ook aan zelfvernietiging. Het dragen van zonden.
2. Direct gevolg van het christendom: Misdaden begaan door christenen en westerlingen dragen als de nieuwe erfzonde. De holocaust is volgens die aandoening onze schuld.
3. De westerse cultuur is gewoon beter (negatieve punten, zoals milieuvervuiling en energieverspilling) worden door de islamitische cultuur immers ook gedeeld). Voor iemand die mee wil discussieren rest dus alleen het van nature ophemelen van de islamitische.
Je eigen cultuur bekritiseren tegen over een andere cultuur
» is moeilijker.
» is juist makkelijker.
» Geen mening.
[afbeelding]
maak je eigen FOK! poll zelf!
Psychologische religieuze neveneffecten spelen inderdaad een veel groter effekt dan wij denken.quote:Op vrijdag 30 december 2005 20:39 schreef Reya het volgende:
Bij jou zijn Christelijke normen ws een grotere speler in je dagelijks leven dan je zelf durft te erkennen, Akje.
Of andere effekten.quote:Op vrijdag 30 december 2005 20:56 schreef Akkersloot het volgende:
Psychologische religieuze neveneffecten spelen inderdaad een veel groter effekt dan wij denken.
Dat er in Iran gemarteld wordt weet iedereen wel, en zo men het niet weet vermoedt men het wel dat het daar gebeurt. De VS wordt door velen gezien als een beschaafd land waar dat soort dingen niet gebeuren.quote:Op vrijdag 30 december 2005 21:04 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Of andere effekten.
In Iran worden mensen gemarteld. Dat is gewoon geen nieuws. Maar als de VS martelt is dat wél nieuws, volgens de media. Met als resultaat dat "hele volksstammen" menen dat alleen de VS martelt.
Waarom verschijnen er uberhaupt alleen berichten als de VS martelt en niet Iran. Hoezo is het moeilijker om je eigen cultuur te bekritiseren![]()
Ik heb het over psychologische neveneffekten. Bij velen ontstaat daardoor toch het beeld dat alleen de VS martelt. En zeker het beeld dat alleen over het martelen door de VS gesproken moet worden.quote:Op vrijdag 30 december 2005 21:06 schreef Alicey het volgende:
Dat er in Iran gemarteld wordt weet iedereen wel, en zo men het niet weet vermoedt men het wel dat het daar gebeurt. De VS wordt door velen gezien als een beschaafd land waar dat soort dingen niet gebeuren.
Ik neem deze tendens niet waar.. Projecteer je nu niet een beeld wat je zelf hebt?quote:Op vrijdag 30 december 2005 21:24 schreef Akkersloot het volgende:
[..]
Ik heb het over psychologische neveneffekten. Bij velen ontstaat daardoor toch het beeld dat alleen de VS martelt. En zeker het beeld dat alleen over het martelen door de VS gesproken moet worden.
En je eigen cultuur bekritiseren lijkt mij ook zinvoller.quote:Op zaterdag 31 december 2005 00:17 schreef Nietszeggendwezentje het volgende:
Voor de slimmere mensen: Je eigen cultuur bekritiseren is makkelijker, omdat je er gewoon meer kennis van hebt.
<AMSTERDAMSACCENT>Bepoal jij dat?</AMSTERDAMSACCENT>quote:Op zondag 1 januari 2006 11:58 schreef Monidique het volgende:
Maar de Islamitische cultuur is wel beter....
Nee, Allahquote:Op zondag 1 januari 2006 11:59 schreef Hallulama het volgende:
[..]
<AMSTERDAMSACCENT>Bepoal jij dat?</AMSTERDAMSACCENT>
Als er anders gestemd wordt dan je zou verwachten is een poll toch per definitie nuttig ?quote:Op zondag 1 januari 2006 14:47 schreef Tybris het volgende:
Zie je het nut van bovenstaande poll?
Goede ( positieve / negatieve ) kritiek geven kan alleen over iets waar je redelijke kennis van hebtquote:Op zaterdag 31 december 2005 00:17 schreef Nietszeggendwezentje het volgende:
Voor de slimmere mensen: Je eigen cultuur bekritiseren is makkelijker, omdat je er gewoon meer kennis van hebt.
Goede ( positieve / negatieve ) kritiek geven kan niet over iets waar je geen redelijke kennis van hebtquote:Voor de minder slimme mensen: Andermans cultuur bekritiseren is makkelijker omdat je er minder kennis van hebt.
over het algemeen ligt het aan de cultuur waarin je je meningen vormt of je Goede ( positieve / negatieve ) kritiek wil geven, of zomaar wat wil roepen.quote:En in het algemeen ligt et uiteraard aan de cultuur zelf hoe je tegen andere en je eigen cultuur aankijkt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |